Princ Krasoň

• Česko Princ Krasoň (viac)

Čo majú spoločné Snehulienka, Šípková Ruženka či Popoluška? Všetky sú zaľúbené do Princa Krasoňa. Ešte keď bol malý chlapček,  zlomyseľne ho zakliala zlá kráľovná. Odvtedy sa do neho každé dievča v kráľovstve beznádejne zaľúbi. Aby prelomil kliatbu a našiel pravú lásku, vydá sa na dobrodružnú cestu. Spoločnosť mu robí neznámy cudzinec Lenny o ktorom ani netuší, že to v skutočnosti dievča Lenore, prezlečené za chlapca a jediné dievča v krajine na ktorú kliatba neplatí. Rozprávka od tvorcov Shrek prinesie vtipný príbeh pre celú rodinu o odvážnych a správnych rozhodnutiach či pravej láske. (Continental film)

hEROic

Zajímavě propojené odkazy na známé pohádky s odlišným pohledem na věc. Průměrný příběh bohužel a bohužel celkem nezajímavé provedení. Koukat se na to ale dá. 55% ()

Acrobat

Keby nebolo charakteru portugalskej krásky len ťažko by sa človek preniesol cez nie príliš pochvalnú grafiku. Lenže ono to pár surreálnych obrázkov má, predovšetkým v hudobných pasážach z ktorých dve či tri sú aj počúvateľné. Príbeh trošku iný, miestami zle komicky nastavený, ale v nejakom zázračnom momente vťahujúci. Krasoň je tuctový príbeh bez posolstva, či moralizovania. Ide svoje maličké dobrodružstvo s málo peniazmi, ktoré zapadá ani nie tak rozprávkovým prachom. (videné 20.12. 2020, JOJcinema) ()

Renie42

Líbilo se mi to, ty tři princezny byly ukázány jako naprosté slípky a jak to v pohádkách bývá, všechno skončilo dobře, z prince byla sejmuta kletba a jedné holce zase prozřelo uzamknuté srdce. ()

blondboss

Milé a pre deti určite zábavné, ale inak som si k tejto rozprávke nevytvoril prakticky žiaden špeciálny vzťah a len tak nejako okolo mňa prešumela. Akože príbeh pekný a aj animácie nie sú na zahodenie, ale je to až príliš infantilné na to, aby sa mi to nejako páčilo. Len priemerná tuctová rozprávka. 50 % ()

Elio

Moc nevím, co si o tomhle dílku myslet. Mám dojem, že tvůrci měli za cíl vytvořit parodii na pohádky, ale jeli až moc na bezpečnou notu, aby nikoho neurazili. Přitom se z toho dalo vytřískat opravdu hodně. Scéna s katem mi přišla naprosto skvělá, a kdyby byla celá pohádka prostoupená podobně absurdně-vtipnými momenty, pravděpodobně bych dala i 4 hvězdy. I když byl začátek celkem povedený, konec všechno obrátil do klišózního finále, které bylo na můj vkus až moc uspěchané. Jinak se mi líbila hlavní dvojice a občas vtipné momenty. 2 hvězdy ()

bicekz

Velká slabota. Příběh je divný, moc mi nepřijde vhodný pro děti. Velké zklamání je hlavně z toho, že to vůbec nesouvisí s původní sérií o Shrekovi. Příběh, jak se původní Krasoň stal z prince záporákem, by mě zaujal mnohem víc. ()

viax

Takovéhle projekty je třeba podporovat. Líbil se mi příběh — jednoduchý, ale ne moc, líbily se mi postavy — žádné přehnané množství, líbilo se mi zpracování a nejvíc se mi líbila hudba. Zapíšu si to do seznamu pohádek, na které se ráda podívám v období nepohody. ()