Z lovce kořistí

• USA First Kill (viac)

Willis hraje velitele policejního okrsku, který se snaží vyřešit únos a moc času nezbývá. Když se jeden muž se synem na lovu stali svědky toho, jak jeden zločinec střílel na bankovního lupiče, tento lupič si vzal chlapce jako rukojmí, aby získal klíč ke skříňce, v níž je ukrytá kořist z bankovní loupeže. (Filmbox)

Big Bear

Šikanují vám vaši ratolest ve škole? Pak už stačí jen zařídit aby se nějak šikovně připletla do bankovní loupeže. Gangsteři ať už ti hodní nebo ti zlí z ní udělají drsňáka jak se patří. Závěrečnou scénku ze školy tvůrci bohužel vynechali, ale musela to být sakra odvetná jízda!!! First Kill je akční béčko řadící se k těm koukatelnějším. Scénář je ale navzdory jednoduché zápletce překombinovaný, plný až neskutečných zvratů, nehledě na to, že máte problém si dát dohromady hlavního hrdinu doma vyvoněného byznysmana co kšeftuje se Saudy s víkendovým chlapíkem běhajícím s kulovnicí po taťkovi po lese a zdárně kosícím všechny záporáky co se mu objeví v křížku jeho optiky. Film okořenila účast Bruce Willise, ale bohužel když je to celé mdlé až blbé tak ta kulička čestvého pepře s tím nic chuťově neudělá... Dávám za tři plastové figurky. * * * ()

Omnibus

To je opravdu moc hezké! Že si i hvězda formátu Bruce Willise střihne přesčasovou šichtu ve filmové fabrice a tím pozvedne céčkovou (i hůř) scenáristickou slátaninu na alespoň trochu koukatelné béčko, byť otravné a plné nesmyslů a nelogických zvratů i dialogů. "Táta mě vzal no lov, na jelena..." sice střelil místo jelena policajta, ale bylo to moc fajn, aspoň mě zbavil strachu ze šikany na ZŠ. Opravdu nádherný a srdceryvný mišmaš. Ale moje chyba, že jsem na to vůbec čuměl. ()

SOLOM.

Ačkoliv se tu snažili navodit alespoň pár dramatických scén, příběh samotný moc krásy nepobral. Nebýt těch pár střeleckých momentů, jeden by u toho snad i usnul nudou. Vřískající ženská (ještě k tomu nesympatická), jeden malý šikanovaný spratek a děda Bruce, od kterého jsem čekal tedy více – moc prostoru tu ale pravda neměl. Takže jediným tahounem měl být Hayden Christensen, to by však musel mít co hrát. Podprůměrné ohodnocení je zde na místě. Film, který stačí vidět opravdu jen jednou, nebo ho nechat zcela bez povšimnutí. ()

malylada

Hayden se svoji rodinou vycestuje do rodného města po x letech a při zocelování syna na lovu se přichomýtne k potyčce mezi bankovním lupičem a policistou. Vše se zamotává a začíná boj o záchranu syna. Vše ve filmu se daří na půl, neboť Willis a ostatní nedostávají prostor pro velké drama a ani akční jízdu. Dá se ocenit snaha o různé zvraty, ale nic nevyniká z průměru. First Kill je snímek na jedno zhlédnutí, na který rychle zapomenete......5/10 ()

verbal

Očekávat od Štefana Cé Mlynáře slaný a mastný film, to je zjevně stejně naivní, jako chtít od katolické panny vášnivou felaci. Divím se, že tomu zarytému exhumátorovi hereckých mrtvol ještě furt někdo dává prachy na sériové koptění byť slušně natočených, avšak unylých, omšelých, nenápaditých až otravných a nudných recyklátů. V tomto se jako vždy ochrnutý Homokin Skájvolkr vypraví na lov jelena, avšak místo něj uloví akorát starého a vyčpělého Wiliše, a je to natolik záživné, že jsem byl po 40 minutách v tak hluboké celkové anestézii, že kdyby mi někdo vyndal ledvinu, ani to nezaregistruju. Z narkózy jsem naštěstí procitnul bez čerstvé zarudlé jizvy v horním kvadrantu a sveřepě navázal tam, kde jsem samým napětím upadl do bezvědomí, ale abych to vydržel až do konce a nepošel nudou, málem jsem si tu domácí nefrektomii spáchal sám a bez umrtvení, abych se aspoň trochu rozptýlil. ()