Najsledovanejší

• Česko Nejsledovanější (viac)

Najsledovanejší, prvý celovečerný film o fenoméne youtuberov – internetových hviezd prvej veľkosti a tvorcov s miliónovým publikom. Zábava zažíva revolúciu, televízia je pre starých, ľudia narodení v tomto tisícročí sledujú sociálne siete, YouTube a jeho celebrity – youtuberov. Tí majú ohromujúcu sledovanosť a vplyv, firmy im ponúkajú lukratívne zmluvy, fanúšikovia prepadajú hystérii, rodičia panikária a nechápu.  Na sociálnych sieťach majú státisíce fanúšikov. Celovečerný film Najsledovanejší konečne ukáže ich skutočný život a odhalí, kto naozaj sú. Shopaholic Nicol, Kovy, Pedro, sestry Nicole a Lucka z A Cup of Style, Gabrielle Hecl – šesť hviezd displejov sa odhalí v jedinečnom filme na plátnach kín. Prekvapenie čaká na fanúšikov, pretože youtuberi prezradia, čo ešte doteraz neprezradili. Prekvapenie čaká i na rodičov fanúšikov, pretože majú možnosť hviezdy svojich detí konečne spoznať. A možno potom už nebudú iba nechápavo krútiť hlavami. (Bontonfilm SK)

Pravek007

Škoda, že tu není dost takových, kteří by dokázali ohodnotit film jako takový a ne práci youtuberů, jelikož jde vidět, že některým hodnotícím youtubeři vyloženě leží v žaludku a nedokáží tento novodobý trend v audiovizuální tvrorbě překousnout. Ostatně mladá generace a střet s nechápající generací starší, i tomu se Jiří Sádek věnuje ve svém dokumentárním filmu. ()

Mkartaylas56

Musím říct, že Nejsledovanější nezafungoval jako dokument, ale spíš jako reklama na právě "jůtubery". Takže z žánrového hlediska se nejedná o povedený počin a naprosto chápu lidi, kterým tento snímek nic nedá. Je to prostě a jednoduše mířené na lidi, kteří se o youtube zajímají nebo pro rodiče, kteří mají děti, co to zajímá. No a i z pohledu někoho, kdo se jakžtakž "vyzná" v tomto spektru musím přiznat, že až na pár drobností se mi taky nedostalo ničeho nového a tak tento snímek (jak jsem již psal) můžu doporučit jen fanouškům "jůtuberů" nebo rodičům, kteří se o tom chtějí více dozvědět. 50% ()

Binne

Takhle, upřímně, takhle doba mě úplně minula a jsem za to upřímně ráda. Navzdory zájmu o sociologii obecně si nejsem schopna vysvětlit fascinaci životy druhých lidí - obzvláště v takhle zkreslené podobě. Valná většina z těch, jsou velmi šikovní mladí lidé, kteří disponují marketingovými schopnostmi, mají jistě mnoho kvalit v oblasti medií (které dnes vládnou světu) ale co hodnoty? Vždy jsem si kladla otázku, jak moc si musí věřit lidé, kteří svým vlivem navádějí ostatní (směřují je na určitou cestu) - a měli by si případně věřit natolik, aby v tom pokračovali? A měli bychom jim to vyčítat pakliže budou dávat špatný příklad? Jak moc by měli odpovídat ti chytřejší, schopnější za ty, kteří snáze podlehnou vnějším vlivům? Člověk je odpovědný pouze sám za sebe, ne? A pakliže není ještě schopen, jsou za něho odpovědní zákonní zástupci, ne? Jak moc jako společnost musíme být tolerantní k nezodpovědnosti, hlouposti, ke slabostem jedinců? Jak moc, jako společnost potřebujeme "youtubery"? A jak moc potřebujeme generaci, která vyrůstá na takových hodnotách? ()

ESNYR

Nemám ve zvyku se vyjadřovat k něčemu čemu nerozumím. Tady kdybych chtěl vyjádřit svůj názor musel bych nadávat a být sprostý což si tihle lidé asi nezaslouží. Musel bych se vyjádřit k Yotuberům jako fenoménu a ne k tomuto dokumentu, který není o Youtuberech ale o hovně. Ve světě kde malej spratek kterej uřvaně zpívá o maincraftu a nebo o vypatlané holce kterou ještě podporuje její imbecilní otec, je možné se asi dostat na výsluní. Bohužel pro takové věci nemám pochopení. Nerozumím tomu proč tito lidé berou peníze za to že nic nedělají. Ale jak už jsem psal, tak tomu nerozumím a nemám tak právo hodnotit. Na YT už se pomalu nedá dívat. Pustím si nějaké písničky a po chvilce mi to začne nabízet lets' playe z her (milion stejných) a nebo nějaké vypatlance kteří ze sebe dělají dementy. Pardon ale tenhle fenomén bych zakázal. Dokument nenabízí nic než jen pár lidí kteří mají na YT své videa. Na nic neodpovídá, nepřináší žádné pohledy z více stran, nedozvíte se nic než jen to že pár lidí natáčí videa a berou za to (dle mého) nezasloužené peníze. ()

ZHODNOTITEL

Čekal jsem, že se něco dozvím. Třeba proč se na to dívají děti. Že tam bude třeba nějaký rozbor jako například ve Šmejdech. Ale spíš je to jenom další vlog o tom, jak se natáčí vlogy :D ()

blondboss

Nakoľko ja osobne doteraz nechápem tomuto novodobému "youtuberskému" fenoménu doby, tak tento dokument ma samozrejme svojim obsahom musel minúť. Ale na druhej strane chápem, že súčasná mladá generácia, ktorú to zaujíma, bude tomuto príspevku asi rada a aspoň ako tak nazrie do zákulisia ich miláčikov. Každopádne ale výpovedná hodnota je podľa mňa minimálna. 40 % ()

Honzad007

Vybrat si pětici nadprůměrně inteligentních Youtuberů není žádné hrdinství. A už vůbec není hrdinství je nekonfrontovat s mnohem palčivějšími otázkami, než které dokument prezentuje. Šance na smysluplný exkurz do jednoho z nejzásadnějších fenoménů současné mladé generace tak byla naprosto nesmyslně ztracena. A to je škoda, protože když už si tvůrci vybrali ty světle pozitivnější zástupce tamních tvůrců, byla zde možnost i solidní argumentace z jejich strany (protože nic není černobílé a ani Youtube a jeho obsah není šmahem odsouzeníhodný). Místo toho zde ale novodobé celebrity dostali jen schopnost sebepropagace. Nejsledovanější je tak jen umně natočeným celovečerním vlogem bez špetky přesahu a s ultra nevyužitým potenciálem. PS: Silné momenty, které zůstaly ztraceny v překladu → matka, která se díky dcerám začala sociálními sítěmi rovněž živit/stalker sledující rodinu jednoho z Youtuberů/návštěva v nemocnici/rodičovský nesouhlas. ()

em.redrum

Jako podtitul bych doplnil: Bohužel. Na tomhle snímku mi vadí hlavně to, že v podstatě není dokumentem. Nepokládá žádné otázky, nenastavuje zrcadlo :) a v neposlední řadě (a hlavně) nudí. Třeba bych rád pochopil důvod, proč (a kdo) sleduje kluka, co hraje nějakou hru, dvě pipky, co se líčí, pizdu, co zkrátka jenom nakupuje?? Takhle to celé vypadá jakou nafouklé PR...Jinak mi hlava nebere, proč by se xakru měl točit dokument o pár spratcích, po kterých za pár let neklikne ani pes. Možná, jako otisk této doby. Proti Youtuberům nic nemám. Pár z nich má celkem zajímavé nápady a projev. Tak nechápu proč právě tato (j)elita dostala takového prostoru. Fakt zrůdnost toto. ()

Lucas005 odpad!

Pokus o rádoby dokument o českém youtube, který avšak vypadá jen jako nějaký hloupý amatérský projekt, který člověku v youtubu neznalém nic nedá a člověku zběhlém dá tak maximálně nudu. Počkat, neznalému to možná něco dá, dá mu to nechutenství k jinak normálnímu mediu, na kterém se nachází kvalitní tvorba. Avšak z tohohle "filmu" youtubeři vyhlížejí jako banda ultra známých vypatlanců, kteří si za pár minut natočí video a vydělají miliony. Pak se nesmíme divit, že by ta šedesátiletá paní Nováková ty internety zakázala. Ale pokud chcete výslechy příbuzných youtuberů se špetkou stalkingu, zde to máte. A já mám jedinou otázku: Stálo vám za ty prachy do tohohle lézt? ()

Kajman26

Čirá bolest sledovat. Tohle by možná nebylo tak špatný, kdyby to nebyl film/TV film, ale pouze takový menší reklamový film na YouTube. Chápu, že to je určený pro mladší lidi (8-12 let???), ale stejně.. Chtělo by to dokument o Tarym. Mohlo by se to jmenovat: Tary - Ukrajinec co vše posral. Nebo třeba o Ondrovi Vlčkovi: Vlček a jeho dětský romantický vztah. Celkem mě i sralo, jak se ptali těch degerovaných dětí, který jutubr se jim líbí nejvíc. Samozřejmě, dali tam jenom ty, kteří řekli, že se jim líbí někdo z této pětky, protože ostatním, třeba i kvalitnějším jutuberum reklamu dělat nebudou. Protože tenhle film... Není dokument, ani vlastně film. Tohle je 100 minutová reklama a hlavně ne nějak dobrá. Youtubeři nikdy neměli do televize. Aliho parťáci neměli vzniknou, Parťáci jsou dost velká sračka i na YouTube a tenhle „dokument“ mohl vyjít jen jako 45 minutové video na YouTube. Tam by to mělo mnohem lepší ohlasy. ()

Teachman

Tento dokumentární film je vhodný do výchovy k občanství na druhém stupni základní školy. Je v něm představen potenciál influencerů pro soudobou společnost. ()

ssarka

s otcem jedné z blogerek: " To,že to oslovuje tolik lidí,je alarmující." souhlasím a jsem ráda že jsem o jednu generaci starší a umím jít na záchod bez telefonu-tabletu-notebooku( ježiš pardon,notebooky už nejsou cool ) :D a vím,jak vypadá strom i kámen :D můj osobní názor je asi většinový-tohle není umění, na tohle se žurnalistika studovat nemusí, tohle není nic...jinak rádobydokument dost nuda, nic mi to nedalo... ()

nudlis

Pepinec má pravdu. Původně jsem chtěl dát odpad, ale pokud má tenhle "dokument" (protože je to spíš reklama) nějakej účel, tak určitě ten "osvětovej". Pro rodiče dnešních týnejdžrů (mezi něž taky patřím) - ať aspoň trochu nahlídnem do "světa" našich dětí a některejch jejich "idolů". A techniky, kterou sice taky používáme (asi trochu jinak než jůtůbeři) a kterou jsme nuceni kupovat, aby děti nebyly "sociálně vyloučený" :-))) ()

trx2010

Jsem empatický člověk. Dokážu se vžít do masového vraha i do takového hovada jako je třeba Miloš Zeman. Nikdy jsem ale nepochopil kdo a proč se dívá na jůtubery. Dokument na tom nic nezměnil. Přesto mi pár zajímavých informací přinesl. Předně mě šokovalo že děti které natáčí trapná či nudná videa ve skutečnosti děti nejsou, chodí na VŠ a mají třeba dvě děti. Jsou to jen lůzři, nebo to jen předstíraji a jde o velmi chytrou stylizaci v touze vydělat nějaké peníze? Nevím. Každopádně pohled na sedmileté děti co se náruživě fotí s pánem jůtůberem co pod kšiltovkou schovává plešku a doma dvě děti, je velmi zvláštní. Druhá věc, která mě překvapila je velmi nízký věk sledovatelů. Spíše než dokument jde o takové osobní promo, aniž by musel někdo být s něčím konfrontován. ()

PoprockCZ

Bohužel zklamání. Doufala jsem, že povrchní první půlka má za cíl jen přitáhnout rodiče k obrazovkám skrze utvrzování jejich názorů, jenže ona tak nějak přetrvala až do konce. Žádná dramatická katarze, obrácení druhé strany. Schválně jsou vypíchnuty momenty, které jsou trapné a nicneříkající. Třeba i ten, kdo nezná Kovyho více, ho může skrze tento dokument zavrhnout a přitom právě on patří mezi nejrozumnější a informačně nejnabytější tvůrce. Celkově i přes to, kolik jsem toho od jednotlivých youtuberů slyšela, kolik času jim natáčení pro film zabralo, jak dlouho se s nimi vídali, dokument jako časosběrný nepůsobí. Naopak, každý se tvůrce se tam jen lehce mihne a třeba konec YT tvorby Gabči se úplně vytratí, Kovyho stěhování a nástup do školy zapadne v informacích. Doufala jsem v osvětu pro širší veřejnost, ale místo toho jsem viděla dokument, jehož tvůrci buďto ani pod slupku tohoto fenoménu nevidí nebo ji nedokáží dostatečně a efektivně odhalit jiným lidem. ()

lulundia

Na tenhle film jsem opravdu, ale opravdu nechtěla jít. Neměla jsem chuť na dokument a stejně jako asi většina jsem si pod dějem představila někoho, kdo na videu baští už šestou nutellu a pošahaní diváci mu tleskají. Opak byl pravdou, ohromě mi to sedlo. Film je postaven na skupince lidí, páry i jedinci, kteří točí s velkým zaujetím a, světe div se, s inteligencí. Skutečně nejsem youtuber ani jako divák, ani jako filmař, tím víc mě překvapilo jak moc si s tím ti lidé dají práci. Není to nahozené. Nejsmutnější byly některé názory rodičů. Běžte na to, stáhněte si to, stojí to za to. Jsou to chytří, milí lidé, které stojí za to si poslechnout. Po shlédnutí jsem přestala mít strach, že "naše mladá generace je plná budižkničemů, kteří nevědí co s časem." Vědí a ještě to šíří. V podstatě jim závidím. Mají odvahu a umí komunikovat. Bravo. A hurá na Youtube, vážení :). ()