dO_od

// Vlastně se ve mě pere mix různých dojmů, zatímco totiž některé části hezky rezonují a dokážu se s nimi ztotožnit, jindy z toho mám pocit velké sebestřednosti a maličko zkresleného pohledu na život mé generace. Je to hezky západní, progresivní, maluje to jistej obrázek, zároveň to ale tak trochu kašle na docela jinou realitu dnešních mladých a z nějakého důvodu s tímhle faktem nejsem úplně okay. Na druhou stranu koncept vyprávění a režie prvního dílu svou originalitou a jistotou daleko převyšují cokoliv jiného, co u nás z tohohle ranku za posledních pár let vzniklo a byl bych pokrytec, kdybych na to neukázal. Ve finále teda spíš spokojenost a především zvědavost, kam až to budou chtít s tímhle formátem tvůrci dotáhnout. 7/10 a jedem dál. ()

choze

Zprvu mě dost otravovaly ženské postavy, taky ta těkavá forma je náročná, byť pěkně autentická. Naštěstí v druhé polovině nastoupil hrdinčin kluk a hrdinka se přestala chovat jako znuděná přezíravá nána a šlo to. ()

GeusX

Vcelku zajímavě pojaté. Je to hodně in a určitě cool. Vždyť dnes bez počítače či tabletu, bez skypu či sociálních sítích často vidím, že by někteří snad ani nemohli existovat a "plnohodnotně" žít. Je to pro nás, co neumíme psát na klávesnici rychlostí blesku, současně prohledávat v pěti dalších woknech, u toho komunikovat se třemi lidmi najednou a ještě dělat pět dalších věcí, taková zajímavá sociální studie či nahlédnutí pod pokličku virtuálního života dnešní mládeže :) ()

SimpanzJi

Samozřejmě se jedná o zajímavou myšlenku, kterou cením jednou hvězdičkou. Nevím ale, zda se to úplně povedlo. Skajpování je teď in, a toho zřejmě chtěl využít i režisér. Rolí je celkem pomálu, což je spíše dobře než špatně. U Skypu sedí čtyři osoby (Linhartová, Hofman, Křenková, Cina) - čtyři velcí kamarádi. Vlastně úplně nevím, co se bude ve zbylých pěti částech řešit. Něco jsme se dozvěděli a .... No, uvidíme. ()

Arkanoid

Navnadenie na postavy zatiaľ veľmi nefunguje, hlavní hrdinovia páru sa snažia byť skôr pozérmi a pseudointelektuálmi viac ako normálnymi ľuďmi. Forma príbehu cez monitory a skype ukazuje len zahltenie informáciami a nemožnosť a neochotu sústrediť sa tak na komunikáciu s človekom, čo je síce autentické, ale príbehu ako takému to ubližuje v tom, že je to len rozhovor o veciach minulých, ktoré by boli podané lepšie z prvej ruky - a to priamym zobrazením deja v prítomnom čase bez otravného pozerania sa len na záznamy udalostí - fotky a videá. Vďaka takejto forme ale vidno viac, ako postavy reagujú na konfrontáciu s postnutými materiálmi - či hovoria pravdu alebo si ju podľa potreby upravujú. Ak to má ale definovať filmového fanúšika a snažiť sa ho preniesť od monitorov do reálneho sveta, tento zámer funguje na výbornú. ()

LachtanShows

Posledních pár týdnů jsem z vícero zdrojů slýchal nepřímá doporučení na svého času ještě mírně experimentální projekt na Streamu a zásluhou toho, že mám formát vyprávěný jen z obrazovek počítače či jiných zařízení (drama Pátrání) dost v oblibě, tak jsem nelenil a seriálu dal šanci. A kromě Anny Linhartové, kterou moc nemusím, ale jsem schopen ji zkousnout, jsem se sešel s fakt pozoruhodným serošem. ()

Torpid

Zajímavá a originální forma, dobře zvládnutá technicky. Jen nedokážu přijmout bez znechucení fakt, že dítě, které se plynule z puberty neinkarnuje v přemoudřelého, sebevědomého, ambiciózního a inteligentního idiota - nebude mít v 21. století šanci přežít. Všechny 4 postavy na facku. ()

Tess92

No je pravda, že jsem už od 16 měla dojem, že jsem jako důchodce... ale tohle teda s mým životem nic společného nemá. Hraní je příšerný, i když se na to dá zvyknout a pak se na to dá i celkem dívat. Kočka byla ohromně roztomilá, ale postavy jsou stejně na palici. Vztekat se, že někdo neví, kdo byl Kennedy a pak nevěděl, že Merkelová je kancléřka a ne prezidentka? Minimálně divné... Ale tak já taky na erasmu nebyla proto, abych se ožírala, ale abych se dozvěděla něco nového a něco se naučila (taky jsem za dva semestry v Mannheimu nasbírala 79 kreditů). Ale to jsem holt já, to se očividně nenosí. A to skypování taky není moje. Koukat se na to dá a některým to asi bude připadat děsně super, ale já na to nemůžu koukat, aniž bych co chvíli neřvala nad pitomostma, které tam vidím. ()

PoprockCZ

Perfektně propracované podání příběhu skrz plochu počítače. Teď si člověk teprve uvědomí, kolik informací a vodítek je ukryto v našich konverzacích a celkově činnostech na PC. Trochu mě děsí šílený multitasking, kdy člověk toho druhého už ani nevnímá a jen těká mezi informacemi. Jsem zvědavá na druhý díl, zatím velmi autentické. ()

Tom478

Zajímavý formát, jenž je velmi dobře zpracovaný. Postprodukce a vytvoření důvěryhodného virtuálního prostředí muselo zabrat spoustu práce. Za pomoci různých maličkostí jako např.bordelu na ploše, otevřených aplikací či projížděním 9gagu se spousta z nás v hlavních postavách najde. Herci měli zatím málo prostoru, neokouzlily ani nezklamaly. Nicméně 20 minut stačilo na uvedení do základu děje a jsem zvědavý, jakým směrem se bude seriál vyvíjet. ()