Kód Lugar 1951

• Japonsko Luger Code 1951 (viac)
Animovaný / Akčný / Fantasy / Krátkometrážny
Japonsko, 2016, 26 min

Píše se rok 1951. Válka mezi lidmi skončila, ovšem na scéně se objevil zcela nový nepřítel – vlkodlaci. Sedmnáctiletý Testa Lielbelle patří mezi mimořádně nadané jedince. I přes svůj relativně nízký věk je považován za lingvistického génia, díky čemuž může pracovat jako univerzitní profesor. Momentálně se ale nachází hluboko v severských lesích, kde má převzít od tamní posádky, společně se svým starším společníkem seržantem Alexem Rossem, zajatého vlkodlaka. I přes své jazykové nadání není mladý Testa schopen rozluštit takzvaný „kód Luger" – dorozumívací prostředek vlkodlaků. Pokud by ale získali živého jedince, který by jim s pochopením kódu pomohl, mohlo by to znamenat průlom, který by naprosto fatálně změnil další chod války. (EMIA)

Scalpelexis

Nechtěně komický. Kříženec vlka a člověka je vlkodlak, tak je třeba skřížit ještě vlkodlaka s člověkem a vznikne nám nějaká ultramocná kawai liška. Ne, díky. ()

Jeoffrey

No za mě byla ta "kawai liška" asi nejsympatičtější a nejzajímavější postavou, takže bych se o ní a její "prokleté krvi" klidně chtěl dozvědět něco víc. Jinak tu máme vcelku průměrný příběh ze světa, kde "válka mezi lidmi skončila před nějakými deseti lety a nyní bojujeme s tím, co lidé nejsou" a lehce nepovedenou misi ve stylu získávání "kódu navajo". Nejvíc mě nakonec asi zaujalo to, kam by směřoval případný seriál a vůbec už jen další díl, ale vzhledem k faktu, že si cestu "vyděděných", kteří nejsou ani vlkodlaci ani lidé, dovedu docela představit, končím s tím, že jsem viděl něco, na co se dalo vcelku bez problémů koukat, trošku to zaujalo, ale víc než průměrný "neslaný a nemastný" zážitek mi to nepřineslo. 4,5/10 ()

Ryuuhei

Až dnes jsem se dozvěděl, že nejde o celou sérii, ale jen jakýsi pilot, který jsem měl tu čest dokonce zhlédnout s českým dabingem na AXN už v únoru. A na tom asi budu stavět celé toto hodnocení, protože jde podle mě o opravdové zklamání. Titul by i měl menší potenciál se svým zasazením do poválečné doby roku 1951, kde se nicméně už delší dobu potýkají vlkodlaci a lidé v nekonečných soubojích. Rovnou řeknu, že nejsem fanouškem vlkodlaků a už vůbec ne zvířecích prvků na lidských postavách, takže mě ona vlkodlačí holka, nad níž si tu lidi pošušňávají, nechala chladným. Děj, který v podstatě jen nakousl příběh vědce, jenž se shodou okolností také stal jedním z vlčích lidí, zůstal tím pádem nedokončený. Ani nevím, zda je to škoda, ale nechápu hlavně tah AXN něco takového vyhrabat kdo ví odkud a ještě to nechat dabovat. ()