Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou... (oficiálny text distribútora)

xsilence8x

Neběhá vám mráz po zádech při představě, že byste změnou vaší minulosti razantně ovlivnili budoucnost? Tento film jsem prvně viděla ještě ve svých mladších letech, kdy na mě udělal hluboký dojem a nesmazal se mi z paměti. A tak nějak jsem dostala chuť ho shlédnout znovu! Děj je poutavý a nedovolí vám ani na chvíli se u něj nudit, a to i díky tomu, že vás nechává v napětí sledovat, jaký dopad zanechala změna minulosti či si domýšlet, co se stalo v průběhu výpadku vědomí. Jeden z nejlepších mysteriózních filmů, které jsem dosud ve svém životě mohla zhlédnout. Měním hodnocení na 5 hvězd. ()

as-minor

Niekedy musíme pre záchranu niečoho čosi obetovať. Solídny, depresívne ladený príbeh s peknou myšlienkou. Film sa tiež okrem iného pohráva s javom motýlieho efektu, ktorý je súčasťou teórie chaosu a ukazuje, ako dokáže zmena na prvý pohľad drobného detailu ovplyvniť následný sled, respektíve chod udalostí. Dynamika vlastne nie je narušená, len je pozmenená a vytvára alternatívny systém. Jedná sa o celkom inteligentný príbeh, kedy sú nám na začiatku príbehu podávané, len určité diely skladačky, ktoré však na konci do seba pekne zapadajú. Avšak nemôžem povedať, že by som bol z celkového výsledku a atmosféry príbehu až tak výrazne nadšený, to vôbec nie. Prvú trištvrte hodinu som sa celkom dosť nudil a nemal som pocit, že by bola atmosféra až taká napínavá, dramatická a príťažlivo okúzľujúca, ako ju vykresľuje väčšina diváckej obce. Určite ma až tak „neprilepila“ ku gauču a mráz mi po chrbte nebehal už vôbec. No, keďže tematika cestovania časom je vždy veľmi lákavou, dal som dielu šancu a som za to rád, keďže druhá polovica bola neporovnateľne lepšia než úvodná. K logickým chybám, by som sa asi nevyjadroval, keďže film je proste filmom a nemusí mať ambíciu vysvetlovať všetko ako vedecký dokument. Samozrejme, keď dielo srší absolútne naivnou a hlúpou alogičnosťou, je potrebné na ňu poukázať. Tento snímok však takým niečím určite nedisponuje. Suma summarum, ide o celkom kvalitne vyskladaný inteligentný film o cestovaní v čase, ktorý by si však zaslúžil strhujúcejšiu atmosféru v prvej časti príbehu. ()

Feacher

No.. bylo to hodně zajímavé a hodně dobré.. bál jsem se, že si na Ashtona Kutchera ve vážné roli nezvyknu, ale nakonec to docela šlo. Asi by se našel vhodnější herec pro tuto roli a možná by to bylo ještě lepší, ale i takhle je to opravdu dobré. Asi nemám co bych vytknul, 5*! ()

Bragi66

Teorii o tom, že někdy stačí závan motýlých křídel a všechno je jinak, to ano. Také alternativní rozbočky, ale tohle provedení je nějak moc polopatické a opravdu týnejdžrovské. ()

mmirri

Zajímavý nápad o možnosti nalézt průchody do paralelních časů a realit. Pokusy o ovlivnění těch realit už tak originální nebyly. Film mě ale pobavil a zanechal docela příjemný pocit, i když jak o tom teď uvažuji, byla to docela hloupost :-) Výborný byl Logan Lerman, bez něho by hlavní postava Ashtona Kutchera vyzněla dosti jalově. ()

Rebel24

Pre mna ide o veľké prekvapenie. Butterfly Effect je film, ktory ma obišiel azda aj preto, ze Ashtona Kutchera evidujem ako herca minimálne tretej kategórie. Tento príbeh je ale velmi dobre natočený, snímka ma najmä skvelý nápad o sile efektu motylich krídel - mala udalosť dnes spôsobí neuveriteľne zmeny v buducnosti. Diváka to az donúti zamyslieť sa nad jeho kľúčovými momentmi života a rozhodnutiami, ktore determinovali ten zvyšok. Miestami az hororove, no najmä s myšlienkou ktorá je banálna no i desivá zaroven. Kvalitny mystery snímok, s viacerými vrstvami, na viac pozreti. 95% ()

Hungry Ant

Skvělé!! Rozhodně nesouhlasím s podprůměrnými hereckými výkony a někdo tu tvrdil něco o nelogičnosti v cestování časem ? : )) Hehe, pane Viku, jste jistě zkušenější kritik než já, možná toho víte docela hodně o kvantové fyzice, nebo víte něco co já ne a společnost je dál než tuším, ale vysvětlil byste mi prosím logické spojitosti ohledně cestování v čase? Víte jak to funguje i se všemy důsledky okolo?:))Já totiž ne a můj názor je, že mluvit o logičnosti cestování v čase je na dnešní úrovni vědy nelogické, protože ještě nikdo neví jak na to a co by to udělalo... Zpět k filmu, po dlouhé době konečně film, co mě skutečně dostal, herecké výkony se mi líbily, děj je výborný a dostatečně nepředvídatelný, film je plný zvratů a ani chvilku nenudí. 5x* jinak to nejde : )) Asi budu muset shlédnout víc dílů Startreku abych cestování v čase a logice v něm (ave vulkánci) přišel na kloub - long live and prosper : )) . ()

Arakkis

O tomhle filmu jsem si nic nepřečetl, než jsem si ho pustil a to bylo jenom dobře... Dvě hodiny jsem sledoval s otevřenou pusou... Jeden z mála filmů, který mě dokázal totálně pohltit, vtáhnout do děje a to u filmů nejvíc cením... Zajímavý nápad, skvělý výkon všech hlavních představitelů, to je na pět *, jednu však musím odebrat za občas dost děravý scénář... ()

E-Chord

Filmy o cestování v čase nemám většinou rád (výjimkou je snad jen 12 opic). Ani právě aktuální Svěrací kazajka mě nedokázala příliš oslovit, ikdyž tu nad vodou drželi alespoň schopní herci. V Butterfly effectu (český překlad naprosto ignoruje poselství filmu) se Evan (Kutcher) snaží pomocí svých výletů do minulosti "poopravit" budoucnost. Činy, které při svých časoprostorových toulkách provádí, ovlivňují samozřejmě i jeho přátele a lidi kolem něj. Podobně jako ten motýl, jehož třepotání křídel vyvolá tsunami. Ale i zde, jako v jiných filmech o cestování časem, se objevuje hromada nesmyslností, na které narazí každý kdo trochu používá mozek: Evanovo jednání je nelogické, jeho motivace neprůhledné atd. Samotný Kutcherův herecký výkon mě taky příliš nepřesvědčil, navíc celý snímek strhává do kategorii béčkové kinematografie. ()

Paulisman

Pri tomto filme som sa snažil rozmýšlať, ale nešlo to. Tak to hralo na city, že som snáď všetok rozum v tej chvíli sústredil do srdca... Užasné, vyvolalo to vo mne mnoho emócii... Nevadí mi, že tam hral "Kelso", nevadí mi, že že vraj to bolo nelogické, ba naopak, milujem tento žáner a doteraz rozmýšľam nad efektom motýlích krídel. ()

turtles_33

Tak já vám nevím..ta vysoká hodnocení mě zvyklala i přes jméno ashtona kutchera a skouknul jsem to..a byl jsem pěkně nasranej, protože větší kravinu jsem už dlouho neviděl, a to jsem včera koukal na Eurotrip... ()

Anakikin

Nádherně budované napětí od samého začátku až do úplného konce. Dobré herecké výkony, zvlášť dobře vybrané dětské role, kde časový posun o pár let dopředu vůbec nevadí a skutečně to vypadá, že hlavní hrdinové přirozeně zestárli během natáčení. Téma je sice podobné jako například ve Svěrací kazajce, Lovcích dinosaurů nebo v Záhadě bermudského trojúhelníku, ale zde o mnoho lépe natočené a zpracované. Klobouk dolů. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Další dotek osudu

Další dotek osudu

17.01.2006

Efekt motýlích křídel časové smyčky v nízkorozpočtovém (13 mil. dolarů) snímku Osudový dotek vzbudil před dvěma lety velmi kladné reakce publika a celosvětové tržby 96 mil. byly pro producenty více… (viac)