Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou... (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Mysteriózní psychologická introspekce. 1) Zoufale pomalý rozjezd (že prý "úžasný spád" - Marigold) během prvních čtyřiceti minut mě málem odvedl od obrazovky, což, připouštím, s ohledem na další vývoj filmu by byla docela škoda._____ 2) Příběh používá pohyb časem (časem cestuje duch, ne tělo) jen jako conditio sine qua nom, tedy nutnou podmínku, aby se tato hra s morálkou a s důsledky vlastních činů mohla vůbec uskutečnit. Nejde tedy o sci fi, ale spíše o mysteriózní psychologickou introspekci._____ 3) 26letý zde velmi agilní výkonný producent Ashton Kutcher (hlavní postava Evan) mě nepřesvědčil o tom, že je výborný, ani že je špatný herec. ()

MajklCZsk

Miluji motivy na cestování časem. Z filmů je Back to The Future úplná modla, z her to zase je Life is Strange. Zde se nám daří udržovat dějovou linku, která je prokládána pravidelnou melodramatičností. Filmu nemám pomalu co vytknout. Skvělý scénář, krásná mysteriózní atmosféra je podtrhována temným soundtrackem a vše nám drží pohromadě. Jediná výtka je tedy na slabé herectví dětských podob hlavních hrdinů, tím to někdy vypadalo nepřesvědčivě, ovšem i tak se jedná o kvalitní snímek, který doporučuji ke zhlédnutí. ()

kaylin

Od tohoto snímku jsem rozhodně čekal víc, alespoň podle toho, jaké byly názory na něj, jak se o něm mluví a jaké jsou divácké recenze. Ale po skončení jsem si říkal, že bylo celkem jasné, jak tohle skončí, tak co je na tom tak bombastického. Je to rozhodně dobrý námět, ale dalo se z něj vytěžit mnohem víc. ()

jajinka

Opravdu výborně natočený film, hodně dobrý scénář a nečekaně dobrý herecký výkon A. Kutchera. Docela zajímavý nápad, mít možnost změnit něco ve své minulosti, a že to celé změní zbytek života všech okolo.. Jen najít to, co je správné a dobré pro všechny. Klobouk dolů za ty nápady.. ()

IllIlIlIIl

Asi ani oba samotní neznámí režiséři (Jonathan Mackye Gruber, Eric Bress) neočekávali, že tento snímek se stane tak úspěšným. Hlavní role perfektně ztvárnili A.Kutcher a A.Smart. Oba jsou hlavními hrdiny příběhu, který je vystavěn na efektu motýlých křídel, který spočívá v myšlence, že pouhé jedno jiné mávnutí motýlých křídel v minulosti ovlivní celou následnou budoucnost. Film je obklopen krásnou, chvílema melancholickou i mrazivou atmosférou (i díky hudbě). Osudový dotek je také v neposlední řadě originální, překvapující a dá se říci, že dnes už i kultovní. ()

suicide

Pro mě osobně asi jednoznačně nejlepší film za poslední dobu. Možná, že někomu může vadit jistá přeemotivnost, ale mě to v tomto stylu právě sedlo velmi dobře, i dokonce s tím příslibem na závěr. Přemýšlím, jaká ze tří verzí Evana Treborna byl nejlepší. První byl malý a nevinný, druhý výrostek a v poslední již dospělé verzi byl studujícím slušňákem. Ale asi nejzajímavější ve svých paralelních proměnách byla právě jeho přítelkyně v podaní Any Smart - chudinka, hvězda i kurva a ve všem excelentní. Zajímalo by mě, zda pánové Gruber a Bress zase spolu někdy něco natočí... ()

Mikita

Osudový dotek byl pro mě osudový film. Tehdy mě začal zajímat butterfly effect a podobné filmy. A i když v daném žánru určitě není tím nejlepším, vždy zůstane takovou tou první vlaštovkou a možná právě proto je zde tak vysoce hodnocen. Film nenásilnou a stravitelnou formou vysvětluje tento fyzikální pojem, vtáhne vás do děje a naservíruje příjemnou podívanou s několika zápletkami a netradiční romantickou linkou. Výpadky paměti už nikdy nebudete s jistotou přisuzovat pouze kocovině, bude ve vás hlodat, zda v tom není něco víc. ()

Maq

Výborný nápad, dobrý scénář, dobře provedené. Vadí mi vlastně jen přehánění, a to ve dvou ohledech: Jednak se okolo Evana vyskytuje příliš mnoho nevyrovnaných postav, a za druhé, jednotlivé alternativy jejich vývoje jsou přespříliš kontrastní. Obojí má působit - a působí - efektně, ale pro mne je to příliš polopatistické a navíc nesouhlasím. Nesouhlasím s názorem vysloveným tímto filmem, že několik klíčových okamžiků může lidský život a charakter zásadně změnit. --- ()

Damiel

100 % - Tento film je pro mě pecka. Špičkový námět přetavený do špičkového scénáře a špičkově natočený. Nemám slov... ()

MATADOR

"Ať uděláme rozhodnutí jakákoliv, vždy na nich budeme chtít něco změnit." Tento rozporuplný snímek, jehož hlavním hrdinou je Evan, kterého hraje Ashton Kutcher dokáže chytnout a nepustit, ale za podmínky, že víte proč se všechny ty věci dějí a dáte si je do souvislostí. Nebýt velmi krásné Amy Smart, ani bych tento snímek neviděl (popravdě kostymérky umějí zázraky a zde to jde na Amy příkladně vidět). Opravdu velmi zajímavý snímek, který dokáže zaujmout člověka, jenž má alespoň trochu smysl pro sci-fi a hlavně pro romantiku. I'll come back for you! ()

stration

Vynikající film. Při sledování divák napětím ani nedýchá a netroufá si odhadovat, jak to celý dopadne tentokrát.Originální myšlenka, skvěle zahrané a zrežírované. Podobné filmy mám opravdu rád. ()

katuska138

Prvních třicet minut jsem skoro ani nedýchala. Jenže potom film většinu ze své atmosféry ztratil. Ale ta vracení se zpátky jsou občas vážně poutavá. ()

Aiax

Nakonec tedy tři hvězdy, i když zpočátku dosahoval Osudový dotek až k pěti. Ten film není zas takový zázrak, jak by se mohlo z některých ostatních hodnocení zdát, po úžasném a tajemném rozjezdu přijde v polovině lehce neuspokojivé vysvětlení a pak už se film poměrně stereotypně táhne až k předvídatelnému konci. Je to rozhodně inteligentní a pohodový snímek, ale pár věcí jako průměrní herci, scénáristické díry, absence snahy o jakékoliv hlubší sdělení (alternativních budoucností už tady bylo) a celková atmosféra (pod hezkým nátěrem se v podstatě skrývá instantní thriller s popkornovými emocemi, snadno a rychle) jej nemilosrdně stahují do přecpaného pytle se štítkem "vzrůšo pro teenagery". ()

Mairiel

Přestože jsem Butterfly Effect viděla v poškozené verzi bez pořádných titulků, dala bych mu 5* za zajímavý nápad... ale protože jsem nedávno viděla Donnieho Darka, který vznikl dřív a navíc je mnohem lepší, tak bohužel... ()

FilmFan24

Atmosférický thriller, který zaujme zajímavým námětem cestování v čase a vizuálním zpracováním. Kvůli svojí dětské lásce Kayleigh (Amy Smart) se Evan (typově přesný Ashton Kutcher) pouští za pomoci svého deníku a schopnosti zděděnou po svém otc,i zpátky na místa, kde se přihodilo "něco", co ovlivnilo současnost...Ale každá změna má vždy dalekosáhlé následky. Nehloubám nad tím, proč neopravit jednou a pořádně, ke spokojenosti mě stačí originalita scénáře pánů režisérů Bresse a Mackye Grubera, zvolená forma vyprávění a výtečně budovaná atmosféra za pomoci střihu a zajímavého hudebního doprovodu Michaela Subyho. Kinoverze o délce 113 minut ( vydaná i u nás Bontonem na zmršeném DVD v ořezu stran ve formátu 4:3) je v mých očích vítězem oproti režisérské verzi, která je delší o 7 minut, přináší více scén, vysvětlující výjimečnost hlavního hrdiny a překvapivé a úplně jiné finále, kde se Evan rozhodne k radikálnímu řešení tím, že ... ()

dawe04

Motýlek na předměstí Tokia zatřepetal křídly a já začínám psát komentář... Premisu Osudového doteku netřeba připomínat, je ale dobré zdůraznit, že napsat a natočit jakýkoli žánr, kde se kouzlí s časem, chce docela dost velkou dávku odvahy a perfekcionismu. Slyším další třepot křídel a katastrofa je odvrácena - scénář až na pár povytáhnutí obočí docela funguje. Jistě, pro rýpaly by se tu nějaké ty kiksy našly, např. že postavy si pamatují nebo ne jen to, co se filmařům zrovna hodí - ale nebudu hodnotit berličku, když mám před sebou celého člověka. Osudový dotek je především příběh dvou lidí, kteří mají být spolu, leč osud je jiného názoru. A nedaří se to změnit ani cestovateli časem. Ten, uspokojivě zahrán Ashtonem Kutcherem (i když znám milion lepších a hlavně sympatičtějších herců) zachraňuje svou vyvolenou - Amy Smart to měla trochu těžší, všechny polohy ale zvládla se ctí. Ano, je to chytré, originální a vyplněné tajemnou aurou, leč ve vyvolávání opravdových pocitů a empatií s hrdiny napůl selhává. I když se Osudový dotek tváří hodně jako neambiciózní a skromný film, tak čím více se tak snaží působit, tím víc jde z něj cítit jakýsi kalkul, hra na efekt. Tak nějak Watcher Effect. Řemeslně dobře odvedená práce, ale trochu vypočítavá. Možná se za 7 let vrátím a se slzami v očích budu psát jiný komentář, momentálně ale motýlí křídla rozhodla takto. ()

runner85

Filmy o cestovaní v čase mám rád, a tento patrí medzi tie najlepšie nie len preto že dej viac menej jednoduchý ale aj preto že hlavný hrdina necestuje pre svoje vlastné dobro ale preto že chce pomôcť ... Ashton Kutcher to zahral perfektne ... a záver bol skvelý + skvelé Oasis ()

JohnMiller

V skutku zaujímavá "podívaná" na tému Cestovanie v čase má neblahé účinky na okolitý svet. Inak povedané meniť budúcnosť sa nevypláca pretože každá akcia tu vyvolá reakciu ktorá sa časom vyvíja ďalej a ďalej ako to už originálny názov napovedá Butterfly Effect Malá zmena v počiatočnom štádiu dokáže v pokročilom štádiu narobiť obrovské zmeny ............ .. Fantasticky vymyslený scenár do ktorého všetko správne zapadlo. Všetky tajomstvá ktorým sa na začiatku divák nerozumie sa dokonca pomaličky vysvetlia. Hltal som každú časovú líniu v ktorej sa neborák Ashton Kutcher ocitol. Svojim spôsobom to bolo až groteskné ako sa hlavný hrdina snažil spomenúť na zabudnuté spomienky s detstva a keď si spomenul snažil sa zmeniť jednu chybu ktorú vtedy spravil. Vždy to v minulosti napravil prítomnosti to iba uškodilo. Teda bolo to ešte horšie a malo ešte brutálnejšie následky. Bez akýchkoľvek dohadov toto bol najlepší film kde si Ashton Kutcher zahral a pravdepodobne na lepší už šancu nedostane. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Další dotek osudu

Další dotek osudu

17.01.2006

Efekt motýlích křídel časové smyčky v nízkorozpočtovém (13 mil. dolarů) snímku Osudový dotek vzbudil před dvěma lety velmi kladné reakce publika a celosvětové tržby 96 mil. byly pro producenty více… (viac)