Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou... (oficiálny text distribútora)

Cubinho

Ano, scénář je jistě neobyčejný, ale jinak je pro mě Butterfly effect celkem obyčejnou teenage-romancí s obyčejnými hereckými výkony v čele s přeslazeným Kačerem. Opravdu netuším, co zdejší uživatele vede k tomu, aby hodnotili tak vysoce a film útočil na místo v TOP 100. S tímto scénařem (pominu-li logiku hlavního hrdiny) šlo udělat jistě o dost víc. A pokud chce někdo srovnávat s Donniem Darkem - takovou atmosféru jakou měl Donnie (podpořenou skvělým Gyllenhaalem), nemá Osudový dotek ani náhodou. 6,5/10 ()

Ajinka126

Sci-fi filmy a časovky mají u mě úspěch. Tohle se mi do paměti zase tolik nevrylo. Nerada bych tu narážela na už 100x vyřčenou pravdu o Astonovi. Nevím přesně čím to, ale nemám potřebu si dávat tento film znovu. Jednou - dvakrát mi stačí. ()

curunir

Citát z Teórie chaosu v úvode je veľmi trefný. Sám poriadne neviem, ako tento film okomentovať a tobôž nie ohodnotiť. Ako sa mi často stáva, aj tu sa mi prvá polovica páčila viac ako tá druhá. V nej sa film už priveľmi zamotával a pôsobil snáď viac chaoticky ako bolo treba - miestami som sa dosť strácal a zdá sa, že mi mnoho vecí unikalo. Z celkového pohľadu nanajvýš zaujímavý a nápaditý film, ktorý však miestami (určite ani nie chybou nováčikovskej réžie) strácal svoj potenciál. ()

Marsik

FILM + - Musím si film dát ještě jednou a hlavně od začátku :) Protože jsem asi 15 minut prošvihl a chvíli mi trvalo, než jsem se do toho dostal. Ve finále mě to však docela bavilo nebo spíše zaujalo. Neotřelý nápad, zajímavé zpracování, pohodový Kutcher. Prozatím hodnotím s rezervou. 70% ()

ConanVJ

Pěkně vymyšlený filmek, který diváka dokáže připoutat od začátku až do konce. Hlavní role jsou dobře vybrány. Hudba filmu sedne. Za mě 100% :) ()

ledzepfan

Ale jo-Tohle mě docela překvapilo...Vůbec jsem nevěděl o čem to bude a Ashton Kutcher v hlavní roli pro mě není rozhodně žádným lákadlem(spíš naopak)-O to působivější bylo mé zjištění po deseti minutách filmu, když jsem si všimnul, že u toho sedím jak přikovaný a tenhle citlivě natočený příběh s prvky sci-fi fakt žeru ...Pravda je, že občas je to kapku překombinované-možná lehce nedomyšlené a v jisté rovině i malinko přeslazené ale to nemění nic na tom, že jde o povedený, originální a s lehkostí natočený film. ()

Adasin

No, na tenhle film jsem slyšela jen samou chválu a vypěstovala si dost velká očekávání, proto možná prozatím tu pátou hvězdu udělit nemůžu. Pořád ve mně hlodá pocit, že z toho šlo vymáčknout ještě víc. Myslím že takováhle zápletka by byla dost výživná v nějakém fiktivním (ať už sci-fi nebo fantasy) světě. Tady je to jen vracení se do minulosti, i když dost děsivé a ten konec je dost smutný. Každopádně jeden z těch filmů, který dovede člověka zasáhnout a utkví mu v paměti. 8/10 ()

Adys-Aduna

K tomuto filmu absolutně nemám co vytknout. Výborný námět, kde hlavní postava Evan cestovala v čase a pozměnovala dějové linie svých zážitků, čímž naprosto v základech měnila osudy nejen sobě, ale také ostatním lidem. Celý film doprovází potemnělá atmosféra, při které jde nejednou mráz po zádech. 95% ()

themic

Ještě předtím, než jsem se na to začal koukat, jsem si o tom myslel, že to bude totální kravina v čele s Ashtonem Kutcherem(což jsou skoro všechny jeho ostatní filmy), ale postupem času jsem začal zjišťovat, že to ani tak špatné není, ba naopak. Opravdu mě tento film hodně překvapil v dobrém slova smyslu.:) Toto byla asi Ashtonova životní role, kterou zatím ještě nezopakoval. Příběh o chlapci, který může ve svých vzpomínkách měnit minulost a zároveň i budoucnost docela dost zaujme a drží si své dobré tempo po celou dobu filmu. Zpracování je dobré, vše jak má být, nevím co víc k tomu napsat. Obsazení postav bylo vybráno dobře, až na Amy Smart, která sice zahrála dobře např. roli feťačky, ale uměl bych si tam představit i někoho jiného. Trochu mě zklamal konec, kvůli kterému to nebude čistých sto procent. Čekal jsem konec, nad kterým po shlédnutí filmu budu muset přemýšlet a zamyslet se nad ním, žel byl to v podstatě HAPPY END.:( Moje hodnocení 4*... 80% ()

ladko

Vynikajúci film, napínavý, plný zaujímavých a nepredvídateľných zvratov, neviete ako sa to vyvynie(ale zároveň vás to zaujíma)...Prinúti vás zamyslieť sa ako by mohla jedna inak urobená vec, hoci aj maličkosť vo vašom živote zmeniť zvyšok vášho života...Výborne natočený, ani Kutcher mi nevadil a koniec bol veľmi príjemne melancholický a aj Oasis veľmi potešil. Načo riešiť logické chyby, keď cestovanie časom ani neexistuje a nikto nevie ako by prebiehalo ak by existovalo...Jednoducho sa nechajte unášať týmto strhujúcim snímkom. ()

keddy79

Obsahuje spoilery !Inteligentní propracovaný snímek se sympatickým hlavním hrdinou, který se díky svým schpnostem navrací do různých (často také hrůzných) okamžiků svého života, aby je změnil. Ač je toto procházení a měnění různých časových linií nesmírně nebezpečné, ve svém úsilí nepolevuje, dokud nedosáhne toho, co chce. Mezitím pochopí i pocity svého otce, který měl stejné shcopnosti a své poslední část života ztrávil v blázinci a svého syna směl vidět jen pod dozorem a sedativy. Tento snímek mě opravdu dostal. Seděla jsem jak zhypnotizovaná a chtěla vědět, jak to bude dál. Zážitek ještě umocňovala vynikající hudba. Zaslouženě proslulý film. ()

Krissty

Ten nápad je geniální, hodně dobře se na to dívalo. Bezesporu velmi originální myšlenka s velmi dobrým hereckým obsazením. Vše je doladěné do nejmenších detailů skutečně precizně. Děj je zajímavý, chytlavý, ale nepřipadal mi moc složitý, na tu složitost jsem se právě těšila... Dala bych 5*, ale čekala jsem trošku víc. ()

agentmiky

Sci-fi filmy mám velmi rád, a tak mě zajímalo, jak se tak dobře hodnocený film Američanům povedl . Musím říct, že vcelku se mi film zamlouval. Je na něm vidět, že má malý rozpočet, ale i tak tvůrci odvedli neskutečně dobrou práci. Ashtona Kutchera mám spojeného s komediálními rolemi, ve kterých mi nikdy nesedl, ale tady zahrál výborně. Filmy spojené s cestováním v čase mě vždy fascinovaly. I nápad byl slušně vymyšlený. nejvíce se mi líbil konec, který byl velmi originální a nepředvídavý. Film se vydařil, ale na pět hvězd to úplně není. Za mě dávám 85 % ()

verbst

Konečně sem to viděl ! ! ! Dost cool. Ani vteřinu se nenudíte. Je to . . . hodně podmanivé, jo to je to slovo. Nemohl jsem odtrhnout oči. Byl jsem strhnut dějem jako už dlouho ne. A Ashton je brilatní (nekecám) ()

Paxxx.cz

Perfektní sci-fi, ve kterém mě dostal svým výkonem Ashton Kačer, který jinak hraje vesměs jen v totálních ptákovinách. Hodně se mi zde líbil příběh, spousta zvratů a solidní konec. Navíc jde o další film, který donutí člověka k zamyšlení, třešničkou na dortu je pak skvělý soundtrack. Pro mě je tedy Osudový dotek film číslo jedna - 95%. ()

SaNcHeZ_cz

Výborná záležitost, kterou by měl vidět snad každý fanda žánru, která dokazuje, že hrátky s minulostí nejsou nikdy nic dobrého. Skvěle natočený film s atmosférou která se dá krájet. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Další dotek osudu

Další dotek osudu

17.01.2006

Efekt motýlích křídel časové smyčky v nízkorozpočtovém (13 mil. dolarů) snímku Osudový dotek vzbudil před dvěma lety velmi kladné reakce publika a celosvětové tržby 96 mil. byly pro producenty více… (viac)