Jessica (Rachel McAdamsová) je príťažlivá tínedžerka, ktorej by závidela každá (americká) stredoškoláčka. Je vedúcou skupiny roztlieskávačiek klubu amerického futbalu, v ktorom je jej chlapec Billy (Matthew Lawrence) zadákom, a je pekná a známa, takže každý pre ňu urobí všetko, čo jej na očiach vidí. Aj napriek tomu si to nevie vážiť, a tak jedného dňa neodolá pokušeniu a ukradne pár náušníc v predajni s africkými domorodými predmetmi, vedenom Mambuzou (Angie Stoneová), bez toho, že by vedela, že na nich tkvie pradávna kliatba africkej princeznej menom Nava. Práve vplyvom tejto mágie sa na druhý deň zobudí a uvedomí si, že jej duša sa presťahovala do tela akéhosi Clivea (Rob Schneider), upoteného a zarasteného malého podvodníčka. Jessica sa usiluje zistiť, ako by sa mohla vrátiť do jej vlastného tela, ešte skôr, ako sa jej súkromný život rozpadne na kúsky... (TV JOJ)

MirINDay

Pravda, humor není moc inteligentní, ale přesně tohle se bude dít, když se převtělíte do druhého pohlaví. Náramně jsem se bavil. ()

Jarsey

Je něco pravdy na tom, že když člověk stárne, mění záliby a někdy i vkus? Inu, tento film mě o tom přesvědčil. Kdysi to byla pro mě krásná oddychovka, u které jsem se pobavila, leč nyní jsem se téměř celou dobu nudila a ptala se sama sebe, co se mi na tom jen líbilo... Dvouhvězdičkové ocenění je za mého ještě stále poměrně oblíbeného Roba Schneidera a dabing Martina Sobotky. ()

mepp

Jedná z nejoblíbenějších komedii. Přelom tisíciletí byla ještě doba kdy se ve filmu mohlo ric vše, nemusel být korektní a hrát tam 72 pohlaví. ()