Allena Bauera jako malého chlapce zachrání před utopením mořská panna. Později se vrací na toto stejné místo a opět ho panna zachrání. Allen si není jistý, zda jde o skutečnost, něbo měl jen halucinace. Mořská panna se ho rozhodne vyhledat v New Yorku. Když Allena najde, oba dva hrdinové se do sebe zamilují, ale jejich minulost se jim nepodaří dlouho udržet... (oficiálny text distribútora)

MM11

Howard a Hanks dokážou zprudit člověka i v nepokrytě odvážnějších projektech, tak proč jim tady tu moralitku nepřát. Tenhle "cákanec" má v sobě typickou atmosféru osmdesátých let, několik mušlí v podobě dobrých vtipů, ale spíše úlomků a chaluh... Ech, nechme té ze zásady špatné terminologie - usaďte se společně s milou (či naopak) a berte to jako kulisu. Stačí Vám? ()

tron

No dobre, nomináciu na Oscar za najlepší scenár tu príliš riešiť nebudem. ŽBLNK každopádne nie je najhoršia rodinná komédie, obtiahnutá netradičnou romantikou a mystickou fantasy. K tomu začínajúci Tom Hanks (v 80. rokov navýsosť komický), Daryl Hannahová s plutvou a v podporných roličkách podarení klauni á la John Candy a Eugene Levy, neskôr "Jimov otec". Zo snímky nezostane v pamäti takmer nič tak výrazne, ako v skvelom VEĽKOM. Každopádne sa jednalo v čase uvedenia do kín o komerčný úspech, čo potešilo štúdio Touchstone Pictures, pre ktorého bol tento vlastne celkom príjemný film štartovacím člnom, vyslaným na rozbúrené more. Jeho tržba dokázala, že Touchstone je plnohodnotným hráčom na poli hollywoodských spolčoností. Zaujímavosťou je, že sa jedná o jeden z mála filmov o morských pannách. O mnohé roky neskôr sa o to pokúsil M. Night Shyamalan v DÁME VO VODE, kde morskú pannu hrala Bryce Dallas Howardová, dcéra režiséra Rona Howarda, ktorý nakrútil ŽBLNK. Neuveriteľné prepojenia. Neuveriteľné. ()

blackrain

Romaticky laděný pohádkový příběh o tom, jak se mořská panna zamiluje do obyčejného člověka. Já to říkám pořád, láska ta dělá s lidmi divy, nebo s mořskými pannami? Nedávno jsem se k tomu to filmu vrátila, už mě sice neokouzlil jako dřív,ale podívala jsem se na něho ráda. Řekněme, že není úplně od věci, si některé osmdesátkové kousky připomenout a zavzpomínat si na filmy, které nás tehdy bavily. ()

helloween93

“Throwback Thursday #40” - Část filmu Žbluňk jsem viděl jako dítě a pak až teď v rámci čtvrtečního throwbacku. Film mi k srdci extra nepřirostl, neboť není čím. Story je sice o mořské panně, ale jinak scénář vykrádá všechny klišé z romantických filmů. Konec filmu je i na Hollywood dost přitažený za vlasy. Viděno na Disney+. 2* ()

Brusinka

Věřím tomu, že jestli existují mořské panny, jsou holohlavé, protože dlouhé rozpuštěné vlasy jsou sice pod vodní hladinou náramně dekorativní, ale existuje jen málo méně praktických věcí. Tento film tak nějak definuje pojem ,,oddychovka". Tom Hanks je příjemný, Daryl Hannah nepřekáží, příběh okoukaný, ale fungující... myslím, že je to ukázkových 50%. ()

• Když Madison (Daryl Hannah) sleduje televizi v obchodním domě, tak malým chlapcem v reklamě na zubní pastu je Emmanuel Lewis. (rafix)
  • Ve scéně, kdy Walter (Eugene Levy) padá v New Yorku do šachty, je na chodníku vidět transportní bedna s nápisem „Made in Czechoslovakia“. (astilbe)

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Letošní Krotitelé duchů se proměnili v menší katastrofu, studio Sony to ale naštěstí neodradilo od filmů s ženskými hrdinkami. Před pár dny jsme zjistili, že se chystá dámský spin-off 21 Jump Street,… (viac)

Channing Tatum si zahraje mořského panice

Channing Tatum si zahraje mořského panice

01.08.2016

Nebo... jak jinak byste pojmenovali mužskou verzi mořské panny? Lepší výraz asi není, čeští překladatelé by ho ale měli začít hledat, jelikož se blíží remake osmdesátkové komedie Žbluňk. Možná si… (viac)