Konečná

• Írsko Terminal (viac)

Pozdní večer, nástupiště metra je vylidněné, jen uklízeč a cestující, který čeká na vlak. Na vlak, který nepřijíždí. Proto dostane radu, aby na něj počkal v místní kavárně Terminálu. Tam se Bill (Simon Pegg) seznamuje s okouzlující Annie (Margot Robbie). Přiznává se jí, že pomalu a bolestivě umírá, a tak spolu přemítají, jak by mohla vypadat jeho smrt. Billovi se to však nelíbí, ale to už Annie rozjíždí svoji touhu po krvavé pomstě. (Rodriguez)

radekgfx

Neon-noirové komorní drama evokující nezávislé nadšenecké pokusy jako Bunraku (2010) nebo Girl Walks Into a Bar (2011). V hlavní roli Margot Robbie a přepálený saturovaný vizuál, který, na rozdíl od vizuálu většiny soudobé produkce, nepůsobí nemístně a unifikovaně. Vaz se tu začne lámat v poslední třetině během snahy vše zarámovat, vysvětlit a propojit. Kdyby tenhle vlak zastavil ve stanici Lynch a kavárna Terminál byla otevřena někde v neurčitém, metaforickém předpeklí, tohle latte macchiato by si člověk vychutnal mnohem víc. ()

MiniMinion

Důkaz, že ani Margot Robbie není zárukou výborné kvality. Snažila se, co mohla, stejně jako Simon Pegg, ale nestačilo to. Jejich dialogy o smrti mě a jejich společná (postranní) linka a historie vlastně byla zdaleka nejlepší část příběhu, ta hlavní mě upřímně nějak nenadchla, nenapínala mě a nad jejím rozřešením jsem se až musel zasmát, jak strašně to bylo klišé. Bavil mě také noirový nádech a vizuály, skoro mi to připomínalo takové barevnější Sin City. To je asi tak všechno, za co bych film mohl pochválit. Do poloviny jsem prakticky nechápal, co se vlastně děje, a finále mi to v žádném případě nevynahradilo, a kromě Robbie a Pegga to nikdo herecky nevytáhl. 5.5/10. ()

anatheman

V podstatě podobný film jako In Darkness s Natalií Dormer. V obojím případě se jedná o snímek s pseudotajuplnou atmosférou, který se následkem překombinovaných plot-twistů přemění na úsměvný guláš. Naštěstí se ale nejedná o nic nudného. Načrtnuté linie dokážou dostatečně motivovat. Nicméně konec... no jo, posuďte sami. Film má ovšem skvělé herecké obsazení a aktéři si své role evidentně užívají. Margot je vskutku hezké děvče a podobně laděné postavy (nejednou v ní uvidíte H. Quinn) jí zkrátka sedí. Simon Pegg mi znovu připomněl, že si přeji, aby si někdy v budoucnu zahrál Vincenta van Gogha. Nechť se některý filmař této idey chytne a naplní ji. Byla by škoda ji promarnit. ()

Kulda24

Film bych přiřadil ke snímkům jako Mute a nebo Hotel Artemis. Nenáročné cyberpunkové jednohubky, které většinou mají jednoduchý scénář a snaží se zaujmout svojí odlišností. Neonové mezizáběry vypadají někdy okatě, ale vem to čert. Za mě po 20 minutách fungoval film velice dobře, ovšem postupem času přestával udržovat moji pozornost a i když není problém pochopit přelínání dějových linek, něco mi tam zkrátka trhalo pozornost. Myslím si ,že to bylo někdy až moc překombinovanými dialogy. Konec mě taky moc neoslnil a proto je výsledná známka přesně o jednu hvězdu méně než Hotel Artemis, který mě dokázal držet svojí akčností. 60% ()

BOURQUE

V. Stein vo svojom prvom celovečernom filme kombinuje viac prvkov pre vytvorenie o akejsi post-noir atmosféry, ktorú tvoria soft akčné scény, dialógy, kombinujúci klasický akčný humor (s malou dávkou jeho čiernej časti), a predovšetkým príbeh, ktorý režisér sa snaží dostatočne napakovať nečakanými udalosťami, aby pozornosť diváka sa niekde nestratil. Samotný príbeh, hlavne z hľadiska záveru, kde všetky drobné kúsky sa dostanú na svoje miesto, je postavený na stabilnejších základoch. Avšak v závere ten celok nepôsobí tak silne, ako by mal. Z hereckej stránky M. Robbie v podstate berie všetky pozornosti a je na nej vidieť, že rolu v tomto filme si vychutnala. Problém je však to, že Margot vo filme nemá rovnocenného partnera. Za menšiu pozornosť stojí ešte D. Fletcher, Bohužiaľ S. Pegg v danej roli moc vĺn neprodukuje a voľba M. Myersa za hlavného záporáka bol krok vedľa (nič osobného, ale na danú rolu podľa mňa sa nehodí – on je dobrý v niečom úplne inom). Čo povedať na záver? Film „Terminal“ mal svoje možnosti, ale nevyužil ich. Problémom nie je ani réžia, spíš drobnosti v scenáre a nie úplne vydarený casting (pod tým však nemyslím na M. Robbie). Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Cinematrix

Po vizuální stránce Blade runner, po té ostatní jsem se cítil jako dítě, kterému se chce blejt sunar. Hodinu nevíte, o co jde, a když už vám to začíná bejt jedno, tak se vám to v závěrečné půlhodině snažej vysvětlit. V mém případě to byla marná snaha. ()

mira.l

Tak tohle je hodně svébytná záležitost. Z hlediska nějakého zdravého selského rozumu je to vlastně naprostá kravina, která je dějově ještě navíc dosti překombinovaná, ta zápletka, která je ve svojí podstatě vlastně úplně jednoduchá (sestry - dvojčata po letech objeví člověka - otce, který je připravil o matku, zničil jim život a zosnují pomstu) je tu podaná dosti složitě, navíc se skoro celou dobu v tom filmu vlastně nic moc neděje, celé rozuzlení se odehrává v posledních pár minutách. Když se ale člověk smíří s tím, že je to celé tak trochu crazy a tuhle hru přijme, tak z toho vznikne celkem originální podívaná, která je navíc velice zajímavě vizuálně zpracovaná. Dalo by se to tedy označit za celkem slušně průměrnou podívanou ( v tom dobrém slova smyslu). Má to ovšem jedno velké ALE. A tím je Margot Robbie. Role takovéhle mrchy s andělskou tváří jí nadmíru sedí, a navíc - proč to nepřiznat - ona je prostě k sežrání! No kterej chlap by od ní odmítl ...... lobotomii:))?? A navíc je to můj komentář č. 999, takové poěkné číslo:). ()

Shitonit

Velmi nečekaně nečekaný zvrácené rozuzlení, nabízí nám tento na první pohled zmateně přebarvený, nekonečně ukecaný snímek. Leč, nutno podotknouti, že jest velmi důležité, neskákati, nepřeskakovati, ani jinak odvraceti pozornost od děje, bo i malá chvilka nepozornosti, snadno způsobí fatální nepochopení příběhu. Rozehráno s minimálním množstvím postaviček, do absurdně promyšlených zvratů, svůdných dialogů a s minimem ohraných klišáků, brilantně vybočuje ze standardní záplavy bezbřehé a bohapusté nesmyslnosti dnešní kinematografie. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Plánovat takovou složitou a dlouhátánskou "pomstu", jenom abych někomu vrazil hřebík do hlavy? Zhovadilý a tupý scénář! Nalákal mě pouze "Austin Powers". ()

mac000

Z hlediska hodnocení jsem trochu nerozhodný mezi *** a **** , nakonec se ale přikláním pro první variantu, pro také v jiných hodnoceních uváděnou překombinovanost závěru. A také ze začátku mi chvíli trhalo, než jsem pochopil hru, kterou s námi tvůrci hrají. Ale jinak Margot Robbie je přesvědčivá a skvělá, Mike Myers v pro něj dosti nezvyklé herecké poloze (byť je to jeho první větší role po sedmleté pauze). ()

Hemlock

Téma pomsty je vždy atraktivní a když je jejím strůjcem libová kost jakou je Margot Robbie, mohlo by to klapat. Filmek byl zajímavě natočen, hlavně pak obrazová stránka se mi dost líbila. Rovněž palec nahoru za syrovou atmosféru v nonstop pajzlu a třetí hvězda patří již samotné Margot, která se v lechtivém prádelku oháněla kvérem v ruce - tomu se prostě nedá nic vytknout. Bylo to takové slabší Sin City, ale nenudil jsem se. ()

Vera2613

Pomalý film s pomerne prekombinovanym dejom. Avšak s poriadne zaujímavým štýlom. Veľmi sa mi páčili farby a aj prostredie ktoré bolo tak chladné až depresívne. Rozuzlenie pre niekoho mohlo byť prekvapením, no samozrejme dalo sa to predvídať. Posledných 15 minút akoby vynahradilo to pomalé tempo. Čo sa hercov týka, tak samozrejme je tu hviezdou Margotka. Nemilosrdná, manipulatívna mrcha s anjelskou tvárou jej mimoriadne sedí. Veľmi ma bavila. Rovnako Simon Pegg. Určite to nie je film ktorý by spravil dieru do sveta (najmä kvôli pomerne zvláštnemu a sialenemu dejú) no rozhodne je originálny a to si cením. 4* ()

wowylgu313

Těch 60% bych zda dal. Oblíbená herečka, která si opět střihla psychopatku a to dvojitou. Líbila se mi celá ta kulisa "čehosi" nepopsatelného. Do poloviny spíše tiché, nudné, zamotané. Kdy nad vším křičí otazník zda je to blbost a nebo není, za přelomem poloviny filmu už začínáte chápat a dostáváte se z toho bludiště do takzvaného "hustý" módu. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle je film, kterej je přesně na tý pomyslný houpačce. Pro někoho to bude kravina, pro někoho to bude super a jen málo lidí bude mezi. Já balancuju mezi. Margot exceluje, ale to neni dost, na to, aby to pomohlo filmu získat sílu a tu skvostnost. Stačí málo a je to podprůměr a stačí málo a je to nadstandart. Já jsem si to ve finále užil a mám rád filmy, kdy si na konci řekneš AHÁÁÁ, tak takhle to bylo a proto to bylo. Za mě teda 3* a DOPORUČUJU ()

Brk

Takhle tady hanit Margotčin počin. Fuj. Je to sice podivný, hodinu víte kule, co se bude dít a na závěr je toho najednou až až, ale! Mě to nakonec nezklamalo jako vetšinu tady, Sajmon nezklamal, z toho podivna čiší kus anglickýho nádechu a Margot jede. Za mě nadsazených pět, “najust” místním kazišukům. ()

JaraSit

Znovu už bych to nepotřeboval vidět, přesto příjemná jednohubka, která mile překvapila. Film oplýval hutnou atmosféru a výborným vizuálem. Dle mého názoru, i přes četné časové skoky, stále přehledný film. Určitá rozbitost do filmu naopak vnesla dramatičnost, dynamiku a lehký Tarantinovský vzhled. Vzhledem k žánru a cílené jednohubkovitosti nemůžu jinak než 4*. ()