Vesmírná propast

• Rusko Zvjozdnyj razum (viac)

Lidstvo je na pokraji vymření. Zemí se šíří vražedný virus, který vyhubí vše živé. Je potřeba proto co nejrychleji najít nový domov. Pomoci by mohl vědecký program Gemini, v jehož čele stojí vědecký pracovník Steve. Ten dá dohromady posádku a vyrazí společně na vypočítané místo v jiném prostoru. Tam nalezli vhodnou planetu, kde by se dalo žít. Jak tam ale život rozšířit? Jak upravit podmínky? Na to odpovídá pravěká koule, kterou nalezli v jeskyních. Ta má v sobě kód, který tvoří život. Stačí ji přepravit s sebou. Tým tedy podniká cestu, ale objeví se jinde, než byl plán. Má před sebou také planetu, ale není to vytipovaná Tess, kde byly podmínky vhodné pro život. Výpočty ale ukazují, že planeta, před kterou se astronauté objevili, je ještě vhodnější než Tess. Steve proto rozhodne, že na ni vystoupí. Najdou vhodné místo v jeskyni a použijí tam životodárnou kouli. Když se ale vracejí, senzory ukazují, že z koule něco vylezlo a celý proces probíhá jinak. Místo, aby rozšiřoval život, tak ho ničí. Steve se tam musí vrátit a změnit nastavení. To ale nevyjde, kouli totiž hlídá podivný tvor, který začne likvidovat posádku lodi. Trojan, jak mu členové posádky říkají, se dostane do lodi a chce zničit všechno živé. Proto je potřeba rychle vymyslet plán, jak se tvora zbavit. Naženou ho před loď a spálí motorem. Plán vyjde, ale stojí to život několika lidí, za což je Steve u posádky v neoblibě. Velení přebírá Ryan, voják, který má hlídat bezpečnost mise. Steva a jeho vědeckého kolegu Davida separuje a uvězní v místnosti. David je nakažený, netvor ho napadl, ale David přežil. Okamžitě se v něm začíná šířit virus... (TV Prima)

Daiker

Vydržel jsem sledovat tento ruský film asi hodinu..... Oni to opravdu neumí.... Nápad skvělý, vizualizace dobrá, ale zpracování katastrofa..... Spíš jako parodie na Vetřelce atd. a nebo trailer na nějakou ujetou PC hru..... Radši od nich nějakou duchařinu...... ()

kluzo

Asi dobrý námět, ale příšerné zpracování. Divadelní dialogy velmi strojené a bez uvěřitelných emocí (možná špatný dabing TV Prima). Všudypřítomná podbarvující hudba, která po chvíli leze na nervy než, že by dělala nějakou atmosféru. Výprava filmů C kategorie. A v neposlední řadě dost špatní herci. Všechno by se to ještě dalo asi při přimhouření obou očí hodit za hlavu, ale ono je to celkově fakt dost nuda. A to jsem se na ruské sci-fi fakt těšil. ()

Likan7

Kdyby pejsek a kočička viděli Vetřelce, Sunshine, Promethea, Interstellara, Život a šli podle toho točit film. Jenže by neměli peníze, scénář, kameramana, režiséra a ani poruchy co dělat. Můžu asi přiznat, že na úroveň ruských filmů to vypadá celkem dobře, ale jinak je to fakt šíleně špatná a nudná blbost, bez akce, viditelného monstra a vůbec čehokoliv zajímavého. ()

Mamlas

Vizuálně to vůbec nebylo špatné. A to je konec dobrých zpráv. Příběh je to dosti přitroublý, ta skupinka jakýchsi ochotníků si to odstála a odseděla bez jakéhokoli nadšení či hereckého nadání. Odříkali hloupý scénář, kdosi to poměrně zmateně sestříhal. Závěr trapný a taky průběžně otravují protivné zpomalovačky, flashbacky a zbytečné záběry. Většina filmu popřeskakována, bo nezajímavá nuda. A kdo byl letos hodný a bude velmi trpělivý, tak asi na 5 sekund uvidí hlavu odfláknutého bubáka. (32%) ()

Olafsson

Slabý hlavně proto, že tam prostě nic není pořádně vidět. Akční scény nepřehledný a nastřihaný tik tok stylem. Toho vetřelce pořádně nevidíš ani jednou. Nedoporučuji. ()

Solverino

Velmi dobrý vizuál a výborná hudba. Děj taky není špatný, až na některé scény, které mi přišly trochu naivistické. Ale hodně slušný film, to by tady nikdo nenatočil. Ale chápu, že je tady spousty lidí, co to hodnotí nízko, protože ruský film. Mě je to jedno, mě se to celkem líbilo. Viděl jsem filmy lepší, ale taky spousty, spousty mnohem horších. P.S. Myslím, že hlavní myšlenka je nosná, mnohem vyvinutější civilizace by nebyla automaticky altruisticky zaměřená, ale velmi pravděpodobně by zcela sobecky sledovala své vlastní cíle. ()

Facerr

Kdybych měl hodnocení odůvodnit, tak mínus jedna hvězda za absenci jakékoliv atmosféry, mínus jedna hvězda za totál nesympatický herce, mínus jedna hvězda za překombinovaný pokus o děj, mínus jedna hvězda za příšernou angličtinu herců. Tahle snaha o Hollywood byla fakt tragická. ()

cernakus

Nádherné efekty. Bohužel to je vše. Dialogy jsou strašné, herecké výkony ochotnické. Hudba divná. Na usoplených 40% to stačí, ale to je tak vše. ()

B3n

Dabované rodenými hovorcami AJ to bolo asi preto, aby divák bol okrem iných vecí ušetrený aj od ruského prízvuku. Ruská verzia Votrelca sa berie až tak vážne, že herci so zachmúrenou tvárou občas hláškujú ako Duke Nukem. Výzor, t.j. kabát ten film nejaký má, atmosféru takisto, na dno to ťahajú slabé herecké výkony. Nevadilo by mi, že som takúto tému videl už viackrát, že by sa to hodilo skôr ako epizóda do niektorého sci-fi seriálu ako Star Gate, ale vadilo mi to, ako sa to berie smrteľne vážne, pričom zjavne ide o druhú ligu. Jednu hviezdičku dávam preto, lebo je to ruský film., inak by som dal odpad. Takže teraz asi môžem očakávam návštevu gestapa, pretože máme demokraciu. ()

meda2016

Scény na Zemi lepší, scény v kosmu ...mno. Inspiraci všichni poznají a že by bylo povýšení na jinou úroveň se nekoná. Často  trýznivě nelogické a uspěchané. Špatný scénář a špatné rekvizity. Lucerničky na trupu lodi a blikající poziční světlo? Proč? Mohl bych děj rozebírat postupně ale nemám náladu. Jen ... jen ta pointa cestování byla dobrá. Zřejmě natočeno všechno kvůli tomu jednomu nápadu. A mluví anglicky. ()

Saxos odpad!

V 80tých létech s odřenýma ušima v provinčním kině jihozápadního Mongolska. Teď hrůza. Závěr: nedoporučuji. ()

brasek

Amatérske, lacné, herecká bieda tvorená ľuďmi čo len recitujú naučený text, bez emócií. Tématika horor, thriller sú podpriemerné. ()

Heywood

To technické řešení nebylo tak zlé, ale námět je okoukaný, herci hodně nepřesvědčiví, rozuzlení zápletky dětsky laciné a strašně se to vleče a vleče...10% ()

Milo384

Moc mě to nebavilo. Film si nedokázal udržet moji pozornost. Akce nic moc. Horor to nebyl vůbec. Jen zpracování prostředí, lodi atd. bylo v pohodě. ()

Fredolino

Jak to napsat slušně - snaha tu byla, ale bohužel výsledek je velmi ubohý. Dvě hvězdy za snahu a pár pěkných záběrů se také najde... ()

nikhaj

Hore do vesmiru, konecne sa vyuzivaju detailne zabery ako zo skutocnych startov rakiet, zahada nastolena hned od zaciatku no pateticke emocne spomienky na lasku...naivne pristavacie manevre, kopa realistickych chyb, napatie vsak stale existuje ()