Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

coulismoulis

Není to až tak western jako spíš pokus vyrovnat se s genocidou původního obyvatelstva, což je asi to, co se dá filmu přičíst k dobru. Ke kladům bych zařadila i slušné herecké výkony většiny zúčastněných a vcelku zdařilou atmosféru a kameru. Vyrovnávání je ale bohužel takové povrchní, přerod bílých postav z krvelačných indiánobijců do ultra slušných lidí a kámošů se stane dost rychle, aniž se dozvíme proč a vlastně se při popisování všech těch krvavých řeží radši moc neřeší, že sice kydlí obě strany, ale jedna si jaksi začala, skončit moc nehodlá a drží v ruce všechny karty. ()

BStone

Hostiles aneb jak exportovat domů indiánského náčelníka , kterého k smrti nenávidím... Parádní western, skvěle obsazený, zahraný, se vším co mám na tomto žánru rád, plus výborné dialogy a přesně vypointované scény. 80% ()

Foofie

No jo, vždycky se těším, až nás všechny obohatí verbal nějakým tím výblitkem...to by asi nebyl ani on..., ale tak nějak jsme si na něj všichni okolo zvykli, že? Za mě bez komentáře, plný počet!!! ()

xladik

Amici zase premysleji jestli bylo spravne vykilovat Indiany... To uz ale prece vime na to neni treba tocit film na zamysleni... (uz dalsi) film jsem videl na 4x polazde jsem usnul... Desna nuda... Prvnich 10 min super pak chcipl pes ()

Opeth

Je to rozvláčný. Může to připadat i nudný. Málo akční. Přesto velká spokojenost, pro mě to bylo uvěřitelný díky skvělým hereckým výkonům, doommetalová atmosféra. Tiše tleskám. ()

Martin2195

Tento film som našiel náhodou a pozrel som si ho iba kvôli Christianovi Baleovi, keďže je jedným z mojich veľmi obľúbených hercov. Na začiatku ma vtiahla atmosféra divokého západu a veľmi pekné zábery. Už od začiatku filmu som tak nejako tušil, že zápletka nebude nijako extra hlboká a z človeka, ktorý nenávidí Indiánov sa stane kladný hrdina, ktorý im na záver určite pomôže ako bude vedieť. To sa samozrejme potvrdilo. Keďže dej ma príliš neoslovil plus som sa niekedy až nudil pri sledovaní tak by som hodnotil 4/10, avšak prítomnosť Christiana, výborná atmosféra divokého západu a krásne zábery prírody hodnotenie zdvihli na 5.5/10. ()

dranesy

Zase jednou povedený western, na který se dá koukat. Nelze očekávat, že vám příběh bude nějak vysvětlen.. Vůbec nebude. Prostředí plné chlapů co spolu nehovoří, kamenných pohledů a spousta funění vás donutí, dělat si závěry sami a hledat smysl daných scén. Z filmu krásně pramení, že násilí plodí jen další násilí a že nikdo není bez viny. Vývoj Joeho je ohromný, kdy z absolutního rasisty, který téměř nepřekousne, že musí chránit svého nepřítele se stává člověk empatický a objektivní, kdy finální scéna dokáže završení jeho vývoje. Tenhle tip filmů, který má divákovi otevřít oči a ukázat mu i jiný pohled, mám rád a i přes ne možná nejlepší druh vyprávění mu musím dát plnou. ()

mozartka

Nádhera, nádhera a skvost - to je Hostiles. Životní výkony Christiana a Rosamund a to bez debat. Věřila jsem jim totiž úplně všechno a to je právě ta pravá filmařina. Ukaž příběh a vžij se do něj, jako by si to zažíval/la ty sám/a. Na film nezapomenu, prožívala jsem s nimi každou minutu a velice mě potěšil konec, mám totiž ráda, když jsou lidí spolu, protože by nikdo neměl být sám! ()

A_Shearer

Western žije. Mrtvých je jak u Verdunu a obrácení amerického Ferdyše Pištory, co 20 let vraždil co se dalo, je snad nápadně rychlé. Ale na druhou stranu, možná právě po takových letech jednou něco překypí a člověku dojde absurdita všeho. Jinak má film samá pozitiva, charismatického Balea i náčelníka, nádherné scenérie i poselství o humanismu a respektu k těm, kdo si zachovávají důstojnost na vzdory kruté době. ()

Actias

Christian Bale ani nemusí nic říkat. Jemu se stačí jenom podívat a je to tam. Pozvolné tempo bez jediného hluchého místa, kdy každý pohled a dialog vás vtahuje hlouběji do road mowie k Medvědímu údolí. ()

Kakraholt

Tak nevím. Pokud by v tehdejší době někdo zasvětil svůj život boji proti indiánům a vydržel je vraždit 20 let, těžko by se za ně bezprostředně před svou penzí postavil a došel jakéhosi pochybného osvícení. Ta přeměna na mě působila spíše jako nad břicho vytažené tepláky a nepomohlo ani Baleovo stupňování vnitrolebečního tlaku ve vypjatých scénách. Je to spíše takový mix toho, jak to být tenkrát mohlo a jak by to chtěl mít dnešní levicový ultrakorektní Holywood. Když pominu tuto malou nesrovnalost, byl to ve všech směrech jinak velmi dobře natočený film ve westernových scenériích, s patřičným zvukem, dobrými herci a šťastným koncem. Z důvodu mé obliby tohoto žánru dávám 4 hvězdy. ()

bedsore

Filmařsky je to vskutku velmi přesvědčivý, ale někdy se to táhne jako smrad. Divák musí bejt v tom správnym módu, na tý správný vlně, aby to dokázal vstřebat a docenit. Chytit ale tu správnou vlnu je někdy holt těžký a udržet se na ní ještě těžší. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz