Mladá žena se celý život vydává za muže a skončí jako eunuch v královském paláci, kde se začne sbližovat s korunním princem. (Netflix)

vodnicka

Vím, že každý nemůžeme mít stejný názor a ne každému se seriál musí líbit, ale i tak zdejší hodnocení docela nechápu. První díl, který jsem zprvu považovala za dost švihlý, jsem následně během překládání viděla ještě xkrát a nakonec jsem usoudila, že můj první dojem nebyl zrovna v pořádku. Již od úvodu je seriál zábavným podíváním a příběh diváka vtáhne do děje a nebude mít v úmyslu jej pustit. Rovněž jsem četla negativní kritiky na výkon Kim Yoo-jeong, jež měla v době natáčení teprve 16 let, ale těm naprosto nerozumím, protože postavu, tak jak byla napsána, ztvárnila skvěle. Park Bo-gum je ve své roli naprosto úžasný, charisma až na půdu.. a i další herci byli výborní - Jin Young a Kwak Dong-Yeon. Vývoj příběhu se mi nezdá nelogickým či nějak vážně přehnaným, naopak jeho zvyšující se intenzitu jsem přivítala. Do paměti se mi vryly díly 16 a 17, které byly skvěle napsané a natočené. Moc se mi líbí soundtrack, který prožitek ze sledování výrazně navyšuje, po vizuální stránce je seriál nesmírně povedeným a oceňuji kameru. ()

Jirka_Šč

Koukatelné, příjemné, na začátku svěží, pak se stalo tíživějším. Připomíná Sungkyunkwan Scandal, jedná se ale o méně vrstevnatě vystavěný a do jisté míry vážnější příběh. Výborný soundtrack. V době natáčení šestnáctiletá Kim Yoo-jeong odvedla kvalitní výkon. Na její roli je zajímavé, že se seriálem mihla jen několikrát oblečena jako dívka - většinu času je zamaskovaná za muže nebo eunucha (jinak je docela vtipné, jak se dívka propašuje na královský dvůr za eunucha). Na konci mě trochu zamrzel jeden detail - přál jsem si něco trochu jiného. ■ Objektivní hodnocení: Jedná se o příjemný, přestože neoriginální romantický seriál s hezkými a schopnými herci, který není vyloženě hloupý a je přijatelný pro široké masy, což dokazuje sledovanost, která v Jižní Koreji z úvodních 8% vyskočila na 16-18% po většinu času a přes 21% pro poslední epizody. Za mě hodnocení 74%. ■ "Nejvíce romantický" song: https://www.youtube.com/watch?v=Iz-NY5RSxfM ()

kubka4

Ze začátku zábavné, později o poznání vážnější - Love in the Moonlight se drží již zaběhlého schéma mnoha korejských seriálů a filmů, ale rozhodně to není špatné historické drama. Bohužel mi připadá, že si autoři nedělali až tak velkou hlavu z tehdejší kultury a zvyklostí a osekaly je tak, jak potřebovali. Obzvlášť konec měl několik zvláštních momentů... (viz např. žádost o ruku princezny). Také mi připadalo, že si scénáristé při psaní najednou uvědomili, že už jsou u posledního dílu a že by měli příběh nějak zakončit. Přijde mi to vše nějak moc uspěchané... Na druhou stranu děj nepostrádal napětí a zajímavé momenty. Postavy a herecké výkony jejich představitelů byly velmi dobré (klobouk dolů před šestnáctiletou Kim Yoo-jeong). Tady mě trochu mrzelo, jak byla postava vnuka premiéra Kima naprosto ignorována, přestože toho tolik pro všechny udělala... A nakonec bych se měl zmínit o výborném OST. Ve finále spokojenost, sice ne 100%, ale stále... - 85% ()

EsterH

Dlho som si Moonlight Drawn by Clouds šetrila, lebo som čakala, že to bude niečo super.. Park Bo-geum so svojím charizmatickým úsmevom v historickej dorame -  to je predsa polovičný úspech.. seriál absolútne splnil moje očakávania a zhliadla som ho za 4,5 dňa. Bolo tam kúsok od všetkého, čo na dobrej historickej dorame milujem: pekná hudba, história, romantika, akcia aj komédia. Oproti iným podobným seriálom príjemne prekvapilo, že mladý kráľ nebol len bábkou, preščal Číňanov aj skorumpovaných úradníkov a vedel sa oháňať aj mečom. ()

Mortifera

Co se týká různorodosti postav/ schopností herců a vizuální stránky vážně povedený seriál. Po prvních dílech je tenhle v podstatě klasický "příběh zakázané lásky" zralý i na vyšší hodnocení (a to i navzdory přeslazenému „telenovelovému“ soundtracku, který z hlavy jen tak nedostanete), jenže...! Pozdější epizody pozbývají postupně prvotní nápaditost a tvůrci dlouho soustředí pozornost diváků na osvědčenou klasiku („žena u dvora převlečená za muže, láska prince k ní/ k domnělému muži“) a snaží se z ní vytřískat, co to jde. Když tuhle táhlou romantiku člověk vydrží (občas to chce pevné nervy a trpělivost), vyloupne se nakonec z celého příběhu něco ještě trochu vážnějšího, ale zato akčnějšího. Hrozba smrti přestane být pouhou výhrůžkou visící nad všemi jako Damoklův meč, který ne a ne spadnout, i když do něj každý druhý šťouchá loktem, a nahradí zamilované cukrování u kormidla děje. Zkrátka, hlavy konečně padají a příběh se díky tomu začne zase někam posouvat, přichází úleva, nová očekávání a zdárný závěr, ale upřímně... po přidrzlém Sam Nomovi z první části se mi stýskalo pořád. ()

• V hlavní vedlejší roli se dle původního záměru seriálových tvůrců neměl objevit jihokorejský herec a člen populární chlapecké kapely B1A4, Jinyoung. Ale někdo úplně jiný. Původně jim měl být  populární Seong-jae Yook, a ten je zase členem jiné populární chlapecké kapely, BtoB. Ten rozpracovaný projekt ale opustil na úkor svých dalších televizních povinností. (Conspi)
  • Skutečný princ Hyomyeong zemřel ve věku dvaceti let (18. září 1809 – 25. června 1830). Je znám jako tvůrce dvorního tance "Chunaengjeon" (Tanec jarního slavíka). (Jirka_Šč)