Noční směna

• Veľká Británia Late Shift

Hlavní postavou filmu Noční směna je chytrý student Matt, který se dostane do svízelné situace. Okolnosti ho donutí se zapojit do brutální loupeže ve slavném aukčním domě v Londýně a on musí dokázat svoji nevinu. Následkem jeho činu je občas krutá a násilná cesta po hlavním městě, na které uniká nejrůznějším nástrahám. Je jen na publiku, jak to celé dopadne. Pro co se rozhodnou diváci, když se proti hrdinovi obrací štěstí zády? (Pannonia Ent.)

kajda.l

Co do obsahu to připomíná všechny ty arogantně nablblé filmy s Willem Smithem (Focus), pobavíte se a snad i přijmete extrémně debilní scénář. Ovšem problémem u interaktivního filmu je, když máte pocit, že divák víceméně zasahuje do nepříliš podstatných scén a když už se zasáhne víc, tak se stejně krátkou oklikou, pokud možno ještě v probíhající scéně, vrátíte do předem naplánováné linie vyprávění. Je však možné, že se mýlím a aktivně zasahující divák během projekce na Febiu byl jen přehnaně racionální ve svých volbách. ()

Allien.9

V první řadě je potřeba vzít v úvahu, že scénáristé napsali příběh, na který pak museli uměle našroubovat několik konců, Jinými slovy, pokud chceme, aby chování postav dávalo smysl, je potřeba zvolit odpovědi tak, aby vyšel příběh původní, což je - vzhledem k lidské povaze - de facto nemožné. Všechny ostatní budou obsahovat vetší či menší množství já-si-snad-vyrvu-vlasy hovadin a verze, kterou jsem pomohla promítnout já, se bohužel řadí mezi ty větší. Interaktivita jako taková ještě stále není technicky zcela dořešena (ne každý má chytrý telefon, aplikace neustále padá a na odpověď mnohdy není čas), ale až se tak stane a až někdo přijde s pořádným příběhem, nebudou už lidé chodit na nic jiného. ()

Pepinec

Hele a v čem je jako problém? V kině jsem dost často a asi tak deset let dozadu se tam většina lidí chodí akorát nažrat, vykecat anebo si zatelefonovat. Takže bych řekl, že tahle hodinová sranda je přesně to, co takovýmu přístupu odpovídá. Pobavilo mě zpracování, i když by mě zajímalo, kolik opravdu zásadních rozhodnutí tam pro diváka je. Těžko věřit tolika alternativní koncům, když většina voleb je prašť jako uhoď. Každopádně hlavně z hlediska kasičky dobře vyčůranej nápad, kterej teda trošku zazdila distribuce, protože koukám, že u nás to do kin půjde fakt jenom na noční. Takhle mi můžou tvrdit, že film má konců třeba patnáct, ale kolik já jich v kině zvládnu vidět? Anebo budu čučet jak tele na nový vrata až i potřetí uvidím to samý...? Každopádně stížnosti typu svítících telefonů, hulákajících lidí, blbýho scénáře nebo neoscarovejch výkonů herců patřej pod všechny ostatní filmy v programu kin, ne sem. Když tě někdo pozve na beach párty a ty přijdeš, budeš si pak stěžovat na písek, hlasitou hudbu a holky v bikinách? ()

Vančura

Trailer mě příjemně navnadil, ale ze samotné projekce jsem byl nakonec jen otrávený. Jak už zde zaznělo v předchozích komentářích od lidí, kteří to viděli na Febiofestu, technické řešení hlasování je spíš trapas - hlasovací appka mi fungovala jen prvních pár minut, pak to fachčit přestalo (iOS 10.2.1), a po opakovaných restartech mi došly nervy a vypnul jsem to (navíc jsem měl pocit, že se stejně hlasuje jen o nepodstatných kravinách, které by ve většině případů nakonec v obou variantách vyšly nastejno - zřejmě aby si tvůrci usnadnili práci). Dokonce jsem na chvíli pojal podezření, že to je celé jen jako, a že mají prostě natočenou jen jednu verzi, a ten povyk kolem možnosti ovlivnit děj je jen dovedně připravené PR - tuto domněnku by vyvrátila jen opakovaná projekce, k níž už však chuť nemám. K rozladěnosti z té slavné "interaktivity" se postupně přidalo i zklamání ze samotného filmu - scénář je neskutečně stupidní, herecké výkony hodně špatné, a celkově v tom filmu není nic, co bychom předtím neviděli stokrát jinde. Celé je to vystavěné jen na efekt a u mě to dojelo v první řadě na nesympatickém obsazení a ohraném ději o týpkovi, který se připletl, kam neměl. Bavila mě tam jen kamera a soundtrack, který se hodně povedl. Btw. smysl závěrečného hlasování o věku / pohlaví atd. jsem nepochopil. ()

filmfanouch

První digitálně interaktivní celovečerní film. I takhle se označuje Noční směna. Naprosto skvělý a zajímavý nápad který by klidně mohl fungovat kdyby................ Příběh klasicky který není ničím vyjímečný. A i přesto, že má technologie potenciál nevyužívá ho naplno. Není to jenom snadným vypadáváním wi-fi a seky v aplikaci. Dobrý nápad ale nevyužitý. Příběh je obyčejný, herci jsou fajn ale Noční směna nemá důvod se zapojit do historie kromě revoluční technologie. ()

Rozhodujte o hrdinovi filmu Noční směna

Rozhodujte o hrdinovi filmu Noční směna

29.03.2017

První digitální interaktivní film v českých kinech bude mít předpremiéru v Premiere Cinemas v pražské Hostivaři, v Olomouci a v Teplicích. Ve filmu Noční směna budou o scénáři a ději rozhodovat sami… (viac)