Pozvání do vinárny U kocourka. Kdo s kým nakonec odejde domů? Po těžké pondělní noci nastává ještě těžší úterní ráno. Katka spěchá dopoledne do školy, aby podala vysvětlení ohledně Luďka. Jarda by se nejraději navždy zamkl v garáži, musí ale s dědou Václavem zpátky do domova důchodců. Náročný den pak pro mnohé končí ve vinárně U Kocourka, kde to ale dopadne všelijak... (Česká televize)

javlapippi

"Sama jseš kukla, ale vod nějaký můry, vole!" Želanie si tentokrát plní zanedbávaná mater, okoloidúci sa toporia, prípadne vlhnú. K zaujímavým postavičkám v tejto časti pribudli depresívne samovražedný koncipient Kyšperský, po láske prahnúca telocvikárka Leinweberová a pochybný knihovník Myšička. Po druhý raz pobavilo. ()

Jara.Cimrman.jr

"To, co dokázal svým zčernáním, to je obdivuhodné a já si myslím, že ostatní děti by si z něj měli vzít příklad." Do přízně "neodolatelné" mámy se dá vetřít různými způsoby a tento pokus pana ředitele rozhodně není špatný. Pro mě je však trošku špatná skutečnost, že máma všechny vzrušuje a přitom vypadá pořád stejně. Po synátorově změně vizáže bych zkrátka uvítal, kdyby ho matka následovala, ale nestalo se tak. Škoda. Nakonec mě tedy nejvíc bavil spor o psí exkrementy a doufám, že do to bába Janáčková od Vláďovy právní kanceláře pořádně schytá. Vždyť ta věc má společenský přesah a já bych všechny pejskaře, kteří po svých miláčcích neuklízí jejich výkaly, s chutí vyválel tom, co si nedobrovolně nosím na podrážkách domů. ()

patmull

Po trochu rozpačitém prvním díle už se to Prušinovského Kolečko pěkně rozjelo. Takhle jsem se naposledy bavil u Okrasního přeboru, od kterého se ale pořád ještě Trpaslík liší hlavně hereckými výkony, které tady přece jen nejsou tím koncertem Vetchých a Sobotků. Doufám ale, že Trpaslík bude pokračovat minimálně takhle! ()

Olík

Uběhl týden (v životě trpaslíkově den) a jsme zase tam, kde jsem byli na startu. Ze mne pořád žádná hitparáda a začínám nabývat pocitu, že už lépe bude jenom stěží. Nové přání - staré koleje....žádný posun nikam. Stejně jako postava Katky Staňkové bude sobecký a mé přání je: "středa, hutného vtipu je třeba". ()

pan.Kaplan

Na mě to funguje dokonale. Suchánek si nehraje na kreténa, ale hraje, co má. Humor je přesně takový, jako v pondělí večer v telce čekám. Příběh originální a s přesahem. No a prostě, celkově to funguje lépe, než kterákoliv jiná řachanda z posledních let. Je to mírně očekávatelné, ale ničemu to nepřekáží. ()