Trpaslík

• angličtina Gnome (festivalový názov)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

Recenzie používateľa Olík k tomuto seriálu (3)

Trpaslík (2017)

Pánové Kolečko s Prušonovským dostali k Ježíšku od veřejnoprávní televize dárek v podobě požehnání k odvázání se. Bohužel něco dostat a umět s tím zacházet jsou dva odlišné pojmy a tak z originálního motivu zbyla pouze pachuť jistého zklamání. Nerozhodnost, nedotaženost, možná strach, možná nedostatek invence, určitě špatný casting. Píšu to téměř u každého jeho účinkování, ale jelikož opakovaní je matka moudrosti, tak možná ještě jednou: „Ač vystudováno, Suchánek není herec“. Co chudák Abrhám? Kdyby ho zítra trefila tramvaj, tak tohle má být jeho poslední role? Totálně mimo jsou i mladí aktéři…chápu, že není úplně jednoduché sehnat tmavého kluka s alespoň minimálním talentem, ale špatní jsou úplně všichni. Pokud se budeme bavit jenom o hercích, tak vyloženě vyniká Martin Hofmann….tomu role sedla jako trpaslíkovy čepička. Ale jinak nuda a šeď. Tohle byl materiál, s kterým se dali skály lámat, bohužel K + P začínají působit jako by měly vystříleno. Macourek střižený současnou satirou nedopadl….uvidíme co na to připravovaný MOST! ()

Pondělí (2017) (E01)

Nechci být hned pesimistický, ale ze startu relativně zklamání. Samotný nápad sarkastického seriálu s fantasy přesahem rozhodně ANO, ale umě se k tomu celému postavit je věc druhá......ale k samotnému prvnímu dílu: I když jsem se svým způsobem už vyjádřil v první větě. Pondělí trpaslíkovo je asi jako to zaměstnance - jednoduše řečeno: nic moc, rozhodně pátek odpoledne je větší terno. Ona nakonec ani ta samotná zápletka není v pointě úplně marná, ale dostává za uši takovým tím českým gumákoidním přístupem. Herecky strašně nevyrovnané....mladí neumí hrát vůbec, Martin Hofman exceluje, Suchánek patří do jiného televizního formátu, účinkování pana Abrháma nerozumím vůbec. A stejně je na tom zatím i humor. No, necháme přáníplnícímu trpaslíku prostor a uvidíme co nám vyčaruje za týden. ()

Úterý (2017) (E02)

Uběhl týden (v životě trpaslíkově den) a jsme zase tam, kde jsem byli na startu. Ze mne pořád žádná hitparáda a začínám nabývat pocitu, že už lépe bude jenom stěží. Nové přání - staré koleje....žádný posun nikam. Stejně jako postava Katky Staňkové bude sobecký a mé přání je: "středa, hutného vtipu je třeba". ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám