Právník Vladimír má dopoledne jako vždy tenis. Dnes si ale nezahraje. Pravidelný tenisový trénink právníka Vladimíra nečekaně překazí jeho koncipient Šoural. Vladimír musí řešit chování svého otce a při jednání s vedením domova důchodců nepochodí tak, jak by si přál. Věčný smolař Šoural bude mít tentokrát lepší večerní program než úspěšný Vladimír, večer si domů přiveze krásnou blondýnu... (Česká televize)

mh.mail

40% — Tento díl zase slabší. Šouralovo přání bylo takové nevýrazné a ani nebylo moc exponované. U rodinky se jenom louhovalo již dvakrát vylouhované, takže nic moc. Jediné, co děj posunulo dál, zato výrazně, byla myšlenka „jednoho trpaslíka, který ovládá dějiny lidstva“. Konečně světlo na konci tunelu. ()

Alagaesie

Motorka je moc! „To je takovej problém, že si jde pár chlapů koupit provaz?“ To bylo “pár“ ?? Vladimír válí. Granule? Seno? „No ale já mám jiné informace." „No ale já mám jiný plány." „Ježiš to je přece - Ježíš.“ A trpaslík zas zmizel. Smetanův Magický trpaslík by moh znít celkem dobře. Čapkův příběh pobavil. Co to jenom ten dědeček vyvádí ... ? - Bonzák stará. „Je na vozejku, tak jakýpak kroky?“ Šoural je vážně taková nicka. Dcera ředitele je celkem slušnej řízek ... Auto v poli pobavilo. A přání má právník ... ()

patmull

Oproti minulé bláznivé jízdě to byl trochu pokles, bylo třeba trochu rovíjet příběh a hrát trochu na vážnější notu, ne že by si tam vedl Trpaslík špatně, jen si tam nevede tak dobře. Některé vtipy už se taky trochu opakovaly a možná už trochu začínaly nudit (černoch ve škole, proměna matky) vzhledem k tomu, že nedošlo k žádnému dalšímu zásadnímu dějovému vývoji, resp. došlo, ale až na úplném konci epizody. Za mě 3,5 pořád český televizní nadprůměr. Doufám ale, že tohle byl to, čemu se říká u seriálu "nutné zlo" k posunutí příběhu dál a další díly posunou laťku výše a nebude to "jen" další nadprůměr. Hlavně ať ta laťka nezůstane viset zatím na nejlepším 2. díle, potenciál na to Trpalsík má! ()

javlapippi

"To se tak strašně nudíš, že si zrovna teďka musíš vymyslet východoslovanskej teatrální odchod?!" Prianie je aktuálne realizované advokátskemu poskokovi, senil je vypoklonkovaný zo starobinca, trophywife  Minichová hysterčí, mladý nigga trpí rasovým útlakom a dáva to na Tysona. Do tretice stále dobré. ()

SOLOM.

Třetí díl místy trošku nudil, ale náladu mi spravili matčini nápadníci a hlavně manželské rozepře a hádky právníka a jeho slovenské alkoholičky. Pobavil i děda a jeho zlobení v domově důchodců. Trošku se nám poodhalila historie trpaslíka, ale žádná sláva se opět nekonala. I třetí díl zůstal v průměrných vodách a já pořád marně čekám na tu porci humoru a kvality, kterou mělo zaručit vysoké ohodnocení a červená čísla u tohoto seriálu. 50% ()

• Natáčení probíhalo v Nymburce, Brandýsu nad Labem-Stará Boleslav, na zámku Lysá nad Labem a v Rozkoši – Kostomlaty nad Labem. (SONY_)