Ve 14:30 Greenwichského času 9. srpna se raketoplán H. M. S. Churchill, na palubě s britsko-americkou posádkou přibližuje k cíli své mise. Tím je pozorování a studium Halleyho komety. Je zjištěno slabé radarové rušení vycházející ze závoje komety. Podrobnějším zkoumání odhaluje obrovskou loď, která se nechává unášet v ohonu komety. Neodpovídá na žádné volání a tak je posádkou považován za prázdnou skořápku unášenou vesmírem. Kapitán se proto rozhodne navštívit neznámý vesmírný koráb. Vše probíhá hladce. Posádka v obrovské lodi nalezne kromě vysušený zbytků nějaké formy života podobající se netopýrům a také tři skleněné rakve s dvěma muži a jednou ženou. Ti jsou přeneseni na Churchilla a loď se vydává směrem k zemi.

Po 30 dnech bez kontaktu s raketoplánem Churchill je rozhodnuto o záchranné misi, která má najít posádku lodi a zjistit co se stalo. Jediné co nalézají jsou poletující zbytky vysušených lidí a tři skleněné rakve. Avšak je zjištěno, že chybí záchranný modul, který je později nalezen a v něm i kapitán raketoplánu Churchill Carlsen s hrůzostrašným příběhem, který se odehrál při návratu lodi na zem. Rakve jsou přezkoumány a uschovány, ale najednou zmizí skleněný štít a žena z rakve společně s oběma muži se probudí k životu. Žena odejde z vojenské základny a nechává za sebou těla lidí, kterým vysála energii. Po jejích stopách je vyslán Carlsen společně s jedním odborníkem, který se mu snaží pomáhat a přitom na něj dohlížet, Cainem. Oba se dostávají mimo Londýn, aby poté zjistili, že jsou posledními dvěma lidmi, kteří dokážou zabránit vysátí energie z celé lidské populace. (Djkoma)

Karamanlis

Pozoruhodný žánrový mix a asi najlepší film režiséra Tobeho Hoopera, ktorý však časom neprávom upadol do zabudnutia. V hodnotení som možno trochu neobjektívny, ale táto snímka mi vcelku učarovala - katastroficky ladená sci-fi-hororová zmes je totiž presne to, čo na striebornom plátne preferujem a snímka Lifefroce tieto požiadavky dokonale spĺňa. ()

Terva

CITÁT - Našli jsme obyvatele té lodi. Vypadají jak netopýři........... Vím, je to starší snímek, ale moc nadšený jsem z něho nebil. Obsahově to má náboj, dobrou hudbu, ale některé dialogy jsou strašné. Jednoduché a někdy i zmatené. Strojové chování a žádné emoce. CITÁT - Jest-li spojení funguje, měli by nás slyšet..............50% ()

eraserhead666

Osmdesátkový mix romantické zombie upířiny ve space alien sci-fi horrorovém hávu. Opravdu je tu skoro všechno, včetně blýskavých digitálních efektů, masových scén a nějaké té nahoty v míře větší než malé. A ač si Tobe zřejmě ukousl mnohem větší sousto, než dokázal pozřít a přetavit v bezbolestně koukatelný shit, největším negativem snímku není jeho mišmašovitost, kostrbatý scénář, podivné dialogy a ještě podivnější scény (masochistická sestřička), ale jeho délka. Některé scény jsou zbytečně natažené, některé jsou zbytečné úplně, sestříhat to minimálně o dvacet minut, mělo by to i švih. Asi třikrát jsem u toho usnul. ()

Anderton

Vzhľadom na námet, zasadenie do Londýna a britskú koprodukciu som očakával niečo britsky ušmudlanejšie, možno v štýle X-tro, ale Hooper v snahe nakrútiť regulérny vážny veľkofilm pre široké publikum urobil z totálne béčkového námetu z Lifeforce pomerne konvenčnú záležitosť. Chýba akýkoľvek náznak humoru, čo nie je až taká vada, ale zase ako brať vážne príbeh o mimozemšťanoch- upíroch z Haleyovej kométy s vizážou ceckatej modelky. Dej sa zbytočne naťahuje, tie dve hodiny sú až až, ale celkový dojem je nakoniec kladný. Problém je v tom, že nebol stopercentne naplnený, či už humorný alebo hororový, potenciál námetu. ()

SOLOM.

Je to docela solidní sci-fi horor, který na tehdejší dobu místy oplývá neskutečným množstvím pozitivní energie. Začátek filmu se pro mě nese sice v lehce nudném duchu, protože kromě gumových netopýrů a nahé ženské mě to moc nezaujalo. Potom se však film rozjel a divák si mohl užívat jakousi formu upířiny. Záhadní tvorové se opravdu činili a tak nebylo o mrtvoly nouze. Jenže pak přišla třetí část příběhu, kdy se začnou hromadně stávat z lidí zombíci a v tu chvíli u mě snímek opět klesl. Zombie nemám v lásce skoro vůbec a zvláště ne poté co je v ně promění počítačově udělaný modrý záblesk, který se tam půlhodiny prohání po obrazovce a zároveň ničí i domy. ()

• Snímek byl natočen na motivy románu Colina Wilsona „The space Vampires". (Hans.)
  • Film mal mať pôvodne taký istý názov ako pôvodný román, ale spoločnosti Cannon Films, ktorá údajne poskytla takmer 25 miliónov dolárov v nádeji, že vytvorí filmový trhák, sa nepáčil názov Vesmírni upíri (Space Vampires), pretože znel príliš ako ďalší z typických nízkorozpočtových filmov. V dôsledku toho bol názov zmenený na Síla života (Lifeforce) s odkazom na duchovnú energiu, ktorú vesmírni upíri vyčerpávajú zo svojich obetí. (Dajman)
  • Britskí vojaci sú vyzbrojení útočnými puškami Steyr AUG, tieto zbrane však nikdy Britská armáda nepoužívala. (Dajman)