Panoptikum

• Česko Panoptikum (viac)

Odvážíš se vstoupit do Panoptika a setkat se s jeho správcem? Když čtveřice mladých přátel náhodou zahlédne hlídače z Panoptika, jak vraždí vědmu, pracující na pouti, navždy se jim změní život. Některým více – to jsou ti, které hlídač s lidským tělem a hlavou obludy dostane do svých spárů a některým méně – šťastlivci, kteří řádění netvora přežijí a zbytek bytí stráví v léčebně mentálně chorých. Ke které skupině se připojíte vy? Budete zbaběle utíkat a zakrývat si zrak či se odvážně postavíte hrůzám a vstoupíte spolu s námi do hlubin Panoptika? Rozhodnutí je zcela na vás, ale nezapomeňte – my vás varovali! (oficiálny text distribútora)

Cortesz

Nudný ničím zajímavý slasher. Hlavními zápory jsou dlouhý rozjezd, který je ke všemu nudný, poté přijdé rychlé, ničím zajimavé vyvraždění. Tento slasher souboj s časem nevýhral. Nevím co víc dodávat, herci samozřejmě nevýrazní, jediné co by stálo za zmínku je.....no už si nemůžu ani vzpomenout, takže asi nic. ()

Pitryx odpad!

To jako bylo opravdu nutné provádět diváka celou poutí? Než došli do kýženého bodu, už jsem dávno ztratil pozornost a hrál na PC karty. Tudíž mi bylo úplně fuk, jak to dopadne. Ostatně byla to blbina non plus ultra tak jako tak. Samotné jádro pudla se objeví až po tři čtvrti hodinách filmu. Tobe Hoper zde absolutně zklamal. Pochválit se dá jen maska mutanta, lze li ho tak nazvat. Takže za deset kousků. ()

Dejvecd

80. roky sú roky rozkvetu hororového žánru, a aj keď sa tu nájde kopa fakt skvelých hororov, tak mi príde, že žiadny nie je, tak strašne nedocenený, ako práve The Funhouse. Pretože podľa mňa, je práve Funhouse stelesnením dobrého a zábavného hororu, ktorý nemá najhlúpejšie hlavné postavy, má super atmosféru a dosť zapamätateľný príbeh spolu s vrahom/záporákom, kedy finále je aj celkom napínavé. 8/10 ()

Ygan

Dlouhou dobu ten film funguje fakt dobře, rozdávají se karty a místo děje vytváří dobrou atmosféru, ale s příchodem vraha nějaksi nenastupuje ani strach, ani napětí či znechucení. A finále už je úplně stupidní. Ve prospěch filmu ještě hovoří dobrá dynamika. P.S.: Děcka nejsou příliš sympatické, ale v tomto případě to ani nevadí, protože hlavním prvkem je tu pouť. ()

3KAVKY odpad!

Odpadem jsem hodnotil i lepší filmy, než je Panoptikum. Nemá smysl si lhát do kapsy, tenhle film byl určitě zamýšlen jako Céčko. Jinak to totiž není ani možné. Postavy se chovají divně a zmateně a celý film je jedno velké hororové klišé. ()

djbarrel

Spíš podprůměrný horor, který jsem viděl kdysi dávno a ani tehdy na mě moc nezapůsobil, po letech je to ještě horší. Zápletka nic moc a atmosféra jakbysmet. 40 % ()

Nikolas__

Co to bylo? Čekal jsem něco zajímavějšího. Strašné postavy, hrozný scénář, příšerní herci. Potěší skoro jen perfektní vzhled titulního monstra. ()

kacir

Začiatok jednoznačná kombinácia Psycha s Halloweenom a to bolo asi všetko...inak keci, nuda, ksichtik, záverečné titulky. ()

sibskyn

Mám hodně rád Texas Chainsaw Massacre a když jsem viděl tohle dvd tak jsem jsem si ho musel koupit., že já kokot jsem ty prachy nedal radši nějakému žebrákovi, protože tohle je tak unávná nudná sračka, že bych radši šel na kastraci něž se na to dívat znova. Asi tak 45 minut se musíte dívat se skupinka hlavních hrdinů jak se vozí na kolotočích a potom se jenom toulají po strašidelném zámku no a občas je tam nějaká vražda, která není ani vidět(v TCM to fungovalo, ale tady jste znudění a nasraní). A pak je tady to monstrum, který pořád máchá rukama jako by chtělo ukázat, že se posralo. A ta maska sice není špatná, ale je moc gumová. Jediné co se mi líbilo byla ta hudba jo ta bylo drsná. ()

Tomasson93

Většina béčkových hororů z 80.let jsou hloupé vyvražďovačky, které mi málokdy sednou, ale tenhle horor byl výjimkou. Od začátku měl solidní atmosféru a postavy v panoptiku dost dopomohly k vytvoření slušného prostředí. ()

MonarC

Zdlouhavé pasáže, kde se absolutně nic neděje. Předvídatelný děj (už od začátku bylo jasné, kdo to přežije a jak to bude probíhat). Trapné monology. Čumící Elizabeth Berridge. Stále nechápu tak vysoké hodnocení! ()

ElisD

Do konce filmu jsem si nebyla jistá, zda si z nás režisér dělá srandu nebo se nás snaží marně vystrašit. Půl filmu se mi vtírala myšlenka, proč jsou všechny zdejší sliny tak gelovité... (a to i u otce, což nebyla zrůda, což by vysvětlovalo zvláštnost slin). Každopádně se nedá tvůrcům upřít, že by všeho nevyužili na maximum, každou mrtvolu využili tak třikrát... No po tomto hororu jsem šla klidně spát a ještě mne bolela bránice... Pro někoho to třeba představuje klasiku, já za pitomost. 25 % za to, jak jsme se u toho nasmáli. ()

StaryMech

Že Hooper během následujících desetiletí nenatočil už nic, co by svou úrovní dosáhlo na "Texaský masakr motorovou pilou", není žádný div ani ostuda. To ovšem neznamená, že "Panoptikum" muselo dopadnout, jak dopadlo. Přečetl jsem si pár recenzí, které film chválí až opěvují (těch zahraničních není moc), ale uváděné důvody mě nepřesvědčily. Starý dobrý stroj na strašení, dokonale promazaný a fungující ? - Podle mě co chvíli skřípěl a zadrhával se. Odkazy na Hitchcocka, Carpentera, Whalea ? - Citace bez nadstavby, řekl bych. Zajímavé detaily přesahující prostor žánru ? - Připadaly mi spíš divné než pozoruhodné. A divácky přitažlivé prostředí, dokreslené hrozivými postavami mechanickými i živými, nestvůra povýšená na antihrdinu, sympatická hlavní představitelka, závěrečný kvapík ? - To všechno už tu bylo. Nejednou. A v lepším balení. ()

tXtX

Príjemné prekvapenie. Absolútne nič som od toho nečakal a nakoniec sa z toho vykľul vydarený psycho slasher, námetom a príbehom (možno až príliš?) podobný Hooperovmu najslávnejšiemu snímku.. všetci vieme o čom hovorím, že. Veľmi tomu pomohlo aj to cirkusové prostredie. Maska synátora tiež ok. Bavil som sa. 80% s kľudným svedomím. ()