Polda

TV spot 4
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (27)

Ve jménu otce (2018) (S03E02)

"Já mám energie, že bych mohl pohánět Temelín." Destilátem poháněný Bříza a hulič Andrej mě docela bavili, ale samotné vyšetřování mě až tak moc nezaujalo. Nehledě na to, že kdybych zavolal do nemocnice a představil se jako npor. Křížek, tak mi určitě řeknou diagnózu jednoho pacienta, falešné jméno druhého pacienta a výši odměn primáře. To je možné jen v seriálu a v době oběda, kdy zvedá telefony uklízečka. ()

Do střehu! (2018) (S03E03)

"Pauza na čůrání do zkumavky. Sundejte si z hlav ty cedníky a jdeme na to." Šermířské souboje mě bavily s mečem, kordem i s tubusem. S resuscitací Carevny to taky nebylo špatné, ale akce Smart mě moc nebrala, "nezjistitelné" otvírání zámků nožem mě trošku štvalo a pachatel byl jasný od prvního záběru. ()

Čeština pro začátečníky (2018) (S03E04)

"Já bych moc rád dělal úchyláka, ale já mám práci na případu." Nervózní Andrej mě moc nebavil a nová pravomoc policie dávat lidi na noc do vazby tomu zase nedodala moc na důvěryhodnosti. Nicméně Břízovo srovnání exkurze uchazeček o práci u policie bylo parádní a jeho schopnost řešit věci "v klidu" mě vždycky potěší. ()

Samí zrádci (2018) (S03E05)

"Normálně ženský nebiju, ale v tvým případě udělám výjimku." GIBS nemám rád a po této epizodě to rozhodně nebude lepší. Nicméně "vypnutý" Andrej mě rozesmál a Břízův sex s psycholožkou zase tak nějak uspokojil. ()

Jed v srdci (2018) (S03E06)

"Venco, prosím tě, vem dámu ven. Má tam zaparkovaný koště." Už nikdy se ženit nebudu, takže varování před předraženými svatebními poradkyněmi přišlo poněkud pozdě, ale někomu to může ušetřit jeden až dva majlanty. Mě tedy výměna Křížka za Fišera moc nebavila a "dokonalá svatba" ve mně probudila nejhorší noční můry. ()

Šikana (2018) (S03E07)

"Já jsem se probudil vedle podprdy, ale ženská v ní nebyla." Pátrání po obsahu podprsenky a kalhotek bylo mnohem zábavnější než vyšetřování případu. Navíc mě pobavilo tajemství dívčích záchodků i "okna" účastníků večírku, ale ta Šikana za moc nestála. ()

Odpuštění (2018) (S03E08)

"Někdy je prostě lepší nechat minulost umřít." A někdy není. Mě tedy pobavila Mrázova morální kocovina i zjevení Břízova skorovraha, ale na druhou stranu mě dost otrávilo bádání nad "upířím kousnutím" a neschopnost kliknout si pro informaci do rejstříku trestů. Trvá to asi pět sekund, ale takhle to asi bylo dramatičtější. ()