Legion

USA, (2017–2019), 24 h 19 min (Minutáž: 41–68 min)

Tvorcovia:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Dan Stevens, Katie Aselton, Rachel Keller, Amber Midthunder, Aubrey Plaza, Jean Smart, Hamish Linklater, Mackenzie Gray, Bill Irwin, Scott Lawrence (viac)

David Haller (Dan Stevens) alias Legion je mutant se schopnostmi mimo lidské chápání. Trpí řadou psychických poruch a má rozštěpenou osobnost. Každá jeho osobnost navíc ovládá jinou z jeho schopností. David se snaží udržet při smyslech, ale začíná z toho být unavený a když se to chystá vzdát, potká dívku svých snů. (Harroc)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Season 1 (2017) (S01)

První řada seriálu mě hodně bavila, za nejlepší moment považuji němý film ze sedmé epizody a nejlepší herecký výkon podle mého názoru podala Aubrey Plaza, její Lenny byla fantastická. Většina epizod byla audiovizuálním nářezem, první díl mě úplně rozhodil, tam jsem fakt nevěděl, která bije. Postupem času se děj vyjasňoval, ale je pravda, že mě bavil i ten šílený chaos, člověk se měl alespoň nad čím zamýšlet. Těším se na druhou sérii. ()

Chapter 1 (2017) (S01E01)

Audiovizuální nářez, kterým mě první epizoda zahltila, byl brutální. Zprvu jsem měl ve všem totální chaos, ale po chvíli jsem chytil stopu, takže jsem měl dojem, že mi začíná být děj celkem jasný, ale po skončení dílu jsem zjistil, že mám v hlavě spoustu otázek. Kdo je David? Kdo je Sydney? Kdo jsou všichni ostatní? Je tam vůbec někdo reálný, nebo se Davidovi jen zdají? Pokud jsou reální, kde je profesor Xavier? ()

Chapter 2 (2017) (S01E02)

Děj se ve druhé epizodě vyjasnil, takže jsem už jen tak slepě netápal, ale v klidu jsem si užil výlety do Davidových vzpomínek a překvapilo mě, že jsem se u toho tak dobře bavil. ()

Chapter 3 (2017) (S01E03)

Legion se mi zdá být s každou epizodou lepší. Opět jsem dostal vysvětlení na některé své otázky, ale faktem je, že s tím objasňováním tvůrci velmi šetří a používají ho asi tak často jako kuchaři šafrán. Příběh mě každopádně dostal, bavím se u něj výborně a těším se na další díly. ()

Chapter 4 (2017) (S01E04)

Čtvrtá epizoda mě opět potěšila, děj se pohyboval už ve třech rovinách (realita, vzpomínky, astrální rovina) a ve všech třech byl pro mě zajímavý. Cary/ Kerry mě fakt pobavil... pobavila...pobavili. Vtipné bylo i setkání s Oliverem, jen bych si přál, aby už nesahal na gramofon, evidentně máme rozdílný hudební vkus. ()

Chapter 5 (2017) (S01E05)

Pátá epizoda zatím odpověděla na největší množství otázek, které ve mně vyvolaly předchozí epizody, aby hned nato skončila způsobem, jež vyvolá spoustu otázek nových. Pak z toho má mít člověk rozum. Pobavily mě pantomimické scénky, i když jsem chvíli váhal, jestli není závada na mém přijímači. ()

Chapter 6 (2017) (S01E06)

Tentokrát jsem se příliš nebavil, v celé epizodě bylo jen pár zajímavých momentů, jinak to byla tak trochu uspávačka a chvílemi jsem měl pocit, že se příběh kouše do zadku. ()

Chapter 7 (2017) (S01E07)

Sedmá epizoda byla nabitá událostmi, byl to absolutní protiklad předchozího dílu. Musím přiznat, že je pro mě záhadou postava Kerry, která se neustále těší na pořádnou akci, ale pokaždé, když na nějakou dojde, dopadne jako titulní postava filmu Kick- Ass. Že by jednou z jejích schopností byl masochismus? Nejlepší pasáží tohoto dílu byl rozhodně němý film. To byla lahůdka. ()

Chapter 8 (2017) (S01E08)

Závěr série byl slušný, ale kvalit předchozí epizody nedosáhl. Potěšil mě návrat Clarka, zklamal mě přehnaný způsob, jakým se snažili tvůrci "naznačit" (spíše vnutit) divákovi myšlenku, že vlastně nemusí jít až o tak špatného člověka, je přece gay a adoptoval dítě! Otevřený konec jsem očekával, nepochyboval jsem, že přijde další řada, protože seriál má slušný potenciál. ()

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

17.07.2018

Známý komiks Y: Poslední z mužů vyprávějící o apokalyptickém světě, kde v jeden moment s výjimkou hlavní postavy zemřeli všichni savci s chromozomem Y, se v Hollywoodu pokoušeli adaptovat už delší… (viac)

Režisér Atlanty a temné sci-fi

Režisér Atlanty a temné sci-fi

15.06.2018

Režisér klipu This is America a několika epizod seriálu Atlanta Hiro Murai se chystá na svůj filmový debut. Tím by mělo být temné sci-fi Man Alive podle scénáře Davida Roberta Mitchella (Neutečeš).… (viac)

Doctor Doom bude mít vlastní film?

Doctor Doom bude mít vlastní film?

21.07.2017

Hollywoodská studia se momentálně snaží vyždímat comicsové značky na maximum. Místo klasických filmů se slavnými hrdiny se proto uhýbá i k těm méně známým a sem tam dojde i na záporáky. Loni dostali… (viac)