DaViD´82

Jsem kyborg, ale to nevadí meets No One Lives Forever. Audiovizuálně vypiplaný nekomiksový psychedelický trip, kterému nelze nic vytknout přesně do momentu, kdy se plně překlopí v standardní komiksárnu a ukáže se, že o oné zdánlivě sofistikované rafinovanosti platí prosté "skutek utek" více než co jiného. V ten moment můj zájem opadl k bodu mrazu. ()

Nevka

Tam, kde začala Dívka ve vlaku s obrysy nespolehlivého vyprávěče, našel Legion své místo na slunci ještě mnohem extrémnějším způsobem. Pod tóny pološílené hudby spojuje obdivuhodnou imaginaci, skvělý hlavní herecký výkon a nejistotu z toho, co je vlastně pravda. Konec má předzvěst dystopie, čehož se celkem obávám. Snad však tvůrci neztratí nit a tento atmosférický zažítek jen tak nezmizí. Za mě plná palba. ()

Necrotongue

Audiovizuální nářez, kterým mě první epizoda zahltila, byl brutální. Zprvu jsem měl ve všem totální chaos, ale po chvíli jsem chytil stopu, takže jsem měl dojem, že mi začíná být děj celkem jasný, ale po skončení dílu jsem zjistil, že mám v hlavě spoustu otázek. Kdo je David? Kdo je Sydney? Kdo jsou všichni ostatní? Je tam vůbec někdo reálný, nebo se Davidovi jen zdají? Pokud jsou reální, kde je profesor Xavier? ()

Sweat55

Takže FOX to s mutanty v TV nakonec myslí smrtelně vážně. Jo ty prachy jsou na tom vidět a já doufám, že si nevyčerpali rozpočet na té závěrečné scéně, protože ta byla na televizní poměry parádní. Snad si budou podobnou kvalitku držet i další díly a nedopadne to jak lehce nadprůměrný Westworld. Našlápnuto to má kurva dobře! ()

tron

Kokos. Pôvodne som chcel pre celkovú chaotickosť (ktorá je, samozrejme, schválnym umeleckým zámerom - dej sa odohráva v blázinci, jedna z postáv je dlhodobo zdrogovaná a iná do seba dokáže "nasať" psychiku iných postáv -, ale proste je to s pribúdajúcimi minútami čoraz náročnejšie na pozornosť) dať "len" 60%, ale potom to prišlo. Úžasná tanečná scéna (ktorá sa síce nechytá na obdobnú z druhej sezóny American Horror Story a je dosť krátka, ale i tak je úžasná) a šialené finále. Tieto dve scény (a poetické pasáže z detstva) mi naznačili, že sa veľmi pravdepodobne pozerám na výnimočný seriálový počin. Ďalší. ()