Dirk Gently's Holistic Detective Agency

• Veľká Británia Dirk Gently's Holistic Detective Agency
USA / Veľká Británia, (2016–2017), 12 h 49 min (Minutáž: 41–53 min)

Predloha:

Douglas Adams (kniha)

Elijah Wood, Samuel Barnett, Christian Bako, Neil Brown Jr., Aaron Douglas, Fiona Dourif, Michael Eklund, Mpho Koaho, Hannah Marks, Dustin Milligan (viac)

Todd Brotzman (Elijah Wood) vede bezduchý život – dalo se by se říci, že prakticky nikterak odlišný od života kohokoli jiného. Vše se však změní, když se kolem něj začnou dít podivuhodné věci, jejichž pomyslnou třešničkou jsou vraždy. A co víc by si mohl Todd (jemuž se v poslední době příliš nedaří) přát, než být přímo podezřelým? Aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje výstřední holistický detektiv Dirk Gently (Samuel Barnett), který, jak se zdá, je nejspíše jedinou nadějí Todda Brotzmana v tomto komicky bláznivém seriálu na motivy knih Douglase Adamse. Nadějí, jaká mu kompletně obrátí život naruby a postaví ho do nových (šíleně vedených) kolejí vedoucích k ještě ujetějším dobrodružstvím. (P. J. D.)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (19)

Horizons (2016) (S01E01)

Zatím nějak nevím, co si o tom myslet. Vůbec totiž nechápu která bije, ale předpokládám, že je to cíl a že se to začne časem rozplétat. Přijde mi to ale spíš jen zajímavé, než že by mě to vyloženě chytlo zápletkou nebo atmosférou. Šanci tomu ale určitě ještě dám, potenciál tam totiž je a postavy tu jsou správně zajímavé a ujeté, až mi to krapet připomnělo seriál Psychoville, který jsem včera dokoukal. Ten je ale někde jinde než tohle, protože tady mám zatím problém si nějak ujasnit co vlastně sleduji. Za pilot tedy dávám silné tři a uvidím, co přinesou další díly. Silné 3* ()

Lost & Found (2016) (S01E02)

Začínám z toho cítit 2.sérii Psychoville, až mám pocit, že se všichni přeživší nakonec sejdou v instituci podobné Andrews Nanotech :D Ale i tak mi ten druhý díl sedl o dost víc, všechno zde funguje mnohem líp a bavilo mě to od začátku až do konce. Tak uvidím, s čím tohle ještě vyleze, protože druhý díl mě navnadil skutečně hodně. Silné 4* ()

Rogue Wall Enthusiasts (2016) (S01E03)

Ne taková pecka jako minulá epizoda, moc se tu toho totiž nestalo, ale pořád si dostatečně držela můj zájem a pořád mě dost zajímá, kam se to celé vyvrbí. A taky tu líp funguje humor a jednotlivé postavy, jen se obávám, že místo sci-fi z toho bude nějaká fantasy s nadpřirozenými bytostmi... ale uvidím, nechám se překvapit. Slabé 4* ()

Watkin (2016) (S01E04)

Vlastně se mi to líbilo stejně jako minulý díl - pořád je to dost zajímavé a atmosférické, pořád chci vidět, kam se to dál posune, pořád se u toho celkem dobře bavím, ale zároveň to není tak dobré jak by mohlo být a určité vady to prostě má, třeba to, že tempo seriálu momentálně docela zpomalilo. Navíc se tu tentokrát vůbec neobjevila ta vražedkyně, což mě dost mrzí... Slabé 4* ()

Very Erectus (2016) (S01E05)

Lepší než poslední dvě epizody, ale úplně nedokážu určit, v čem to nepatrné zlepšení tkví. Tak jako tak je to stále víc srozumitelné, dozvěděl jsem se tu víc o některých postavách a přitom mi to pořád přijde dost zajímavé. Jen tak nějak pořád podvědomě očekávám, že tu na konci série hodně postav padne, netuším proč... ale asi je to tím, že tu v každém dílu minimálně jedna zhebne. 4* ()

Fix Everything (2016) (S01E06)

Tak tahle epizoda mě asi bavila ze všech nejvíc. Sice mě nestrhla úplně tak jak mohla, ale rozhodně jsem se u ní nenudil, hodně se v ní toho stalo, zdařilé vtipné scény tu taky byly... Takže si vlastně nemám na co stěžovat. Snad jen na to, že úplně nevím, o čem by mohla být druhá série. Tady by se totiž vše dalo uzavřít právě do těch dvou zbývajících dílů úplně bez problémů... Slabých 5* ()

Weaponized Soul (2016) (S01E07)

Minulá epizoda mě bavila přeci jen o něco víc, ale plný počet musím dát i tady, jelikož je vidět, že to tvůrci opravdu měli promyšlené a snad všechny ty wtf scény v pilotu takhle zpětně naštěstí dávají smysl. Nicméně Bart opět naprosto chyběla a od minulé epizody jsem tak nějak čekal, že tu konečně bude mít opravdu velkou roli... Ale tak do konce první série zbývá ještě jedna epizoda, tak tam se snad objeví. A možná se okolo ní něco uzavře nebo to bude souviset s něčím, o čem pak bude druhá série... No, nechám se překvapit. Slabých 5* ()

Two Sane Guys Doing Normal Things (2016) (S01E08)

Do posledních 3 minut to vypadá, že by to klidně všechno mohlo skončit první sérií, ale pak přišel dost zajímavý zvrat, který mě skutečně hodně navnadil na další sérii. Jenom doufám, že tam to nějak zakončí a nebude to další z hromady seriálů, který se bude snažit mít nekonečno řad... A jinak to byla dost dobrá epizoda a musím uznat, že poslední tři se obecně dost povedly a dokázaly mě po celou svoji dobu držet v napětí. Tak snad kvalita nepůjde dolů... Slabých 5* ()

Season 2 (2017) (S02)

Zpočátku to tak nevypadalo a Wendimoor jsem skousával horko těžko, stejně jako na sílu přidaný homosexuální pár Silase a Panta, ale i přes to všechno jsem si nakonec 2. sérii užil skoro stejně jako tu první. Pořád mě to bavilo, pořád je to dost šílené, pořád to mělo napínavý příběh a pořád mi tu všechny postavy připadaly více či méně zajímavé, včetně těch nových. Jenom škoda, že třetí série asi nikdy nevznikne... Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. 4* ()

Space Rabbit (2017) (S02E01)

Jako furt dostatečně dobré, i když to na nejlepší epizody první série nemá ani zdaleka, nicméně začínám mít silné obavy, že se z toho stane nějaká šílená fantasy, ve které jediným sci-fi prvkem bude to, že tam někteří mají nadlidské schopnosti... jestli vůbec. Přesně toho jsem se bál už u první série a nakonec tam došlo k něčemu jinému a rozvitějšímu, tak v to samé doufám i tady. A kdyby z toho náhodou bylo to, co nechci aby to bylo, tak mi nezbývá než doufat, že mě to chytne. Nu což, uvidím v dalších epizodách. Slabé 4* ()

Fans of Wet Circles (2017) (S02E02)

Líbilo se mi to stejně, jako minulá epizoda, jen se pořád víc a víc obávám toho, že z toho bude nakonec jenom fantasy a že to ani nebude mysteriózní, protože to první sérii dost příjemně ozvláštňovalo a tady mi to chybí... Ale jinak mě to pořád dostatečně zajímá i baví. Slabé 4* ()

Two Broken Fingers (2017) (S02E03)

Zatím nejlepší epizoda 2. série, kde mě to zase konečně začalo hodně bavit, zajímat i napínat. A na rozdíl od minulých dvou epizod si chci po téhle tu další pustit co nejdřív a to je jenom dobře. A dokonce i Bart je zpátky! Jen už z toho začíná být regulérně fantasy, ale zatím to snáším celkem v pohodě a i přes to to dobře graduje. Silné 4* ()

The House Within a House (2017) (S02E04)

Zase to začíná být čím dál tím lepší a o to víc si toho vážím, když už se z toho regulérně stalo hard fantasy. Nebýt tolika zvláštních postav, dost zajímavých a kreativních nápadů a humorných scén, asi by mě ten příběh tolik nebral, ale naštěstí tu vše funguje a tak si nemám nač stěžovat. Jen doufám, že to tak vydrží až do konce... Slabých 5* ()

Shapes and Colors (2017) (S02E05)

Pořád vtipné a dost napínavé, hlavně se mi dost líbily ty šílené masky šnečí čarodějnice a jejich... asi přátel(? :D), to mi krapet evokovalo Mighty Boosh, které je v tomhle taky hodně nápadité. Nicméně to bylo slabší než minule. Že z toho je hard fantasy už mi začíná lehce vadit a závěr byl takový, no... sice pozitivní, ale meh, až na ten závěrečný zvrat. I tak mě to ale pořád hodně baví. 4* ()

Girl Power (2017) (S02E06)

Ještě o něco slabší než minule, ale pořád dost dobré. Obzvlášť ta část v nemocnici, ta byla dost napínavá a ze Suzie už je konečně pořádný psychopat. A to úvodní probuzení mě pobavilo, zvlášť co se Bart týče :D Ale jinak mi to přišlo slabší po všech stránkách. Slabé 4* ()

This Is Not Miami (2017) (S02E07)

Tady mě to moc nebralo. Celá epizoda se odehrávala ve Wendimooru a mě ten hard fantasy svět moc nebere, takže mě to až na Dirkovy hlášky a pár scén tentokrát moc nebralo. Příště to snad bude lepší. 3* ()

Little Guy, Black Hair (2017) (S02E08)

Sice mě strašně štve, že Bart je celou tuhle sérii jen do počtu, nijak se s ní nepracuje a poslední dvě epizody ani nebyla přítomna (a to se tu část epizody odehrává i na té policejní stanici!), ale když pominu tohle, tak mě to pořád baví, a to v obou významech. Silné 4* ()

Trouble is Bad (2017) (S02E09)

Pořád velká spokojenost ve všech ohledech a dokonce i Bart se konečně zase objevila, jen teda to příliš vřelé setkání Panta se Silasem jsem moc nedával. Vůbec mi celou dobu přijde, že to tam je jen proto, aby se to zavděčilo moderním trendům... Silné 4* ()

Nice Jacket (2017) (S02E10)

SPOILERY Pohádková říše se vyžaduje pohádkový happy end. A taky že se tak stalo, až to bylo moc přeslazené i na mě - tedy aspoň ve Wendimooru. Nicméně i když jsem celou dobu doufal v nějaké úplné zakončení, nakonec mě mrzí, že aspoň ještě jedna série nevznikla - zdá se totiž, že by v ní celý ten svět plný zvláštních lidí typu Dirk a Mona byl mnohem víc představený a rozvinutý. A jak na tom bude Bart nebo Hugo Friedkin by mě zajímalo snad ještě víc, protože Bart je celkem v háji a navíc zrazená svým jediným kamarádem a Friedkin mi zde byl snad poprvé sympatický, jelikož se poprvé v životě pokusil udělat něco dobře a nakonec skončil v... no, těžko říct. A jsem si jistý, že by to ve třetí sérii mělo účel. Všechno je holt propojené. Jen škoda, že se nedozvím, jak. Silné 4* ()