První řada seriálu je pravděpodobně pro diváka, který nikdy nečetl knihy Douglase Adamse, zmatenou směsicí událostí, kdežto pro diváka, který je s Adamsovou tvorbou obeznámen, je seriál fantasticky zmatenou směsicí událostí. První série přináší obrovské množství akce, napětí, humoru, cestování v čase a zvláštních schopností na pozadí netypického vyšetřování podivného zmizení mladé dívky. (Necrotongue)

Martrix

Když mi bylo asi šestnáct let připadal mi Douglas Adams jako jeden z mála dospělých lidí, který chápe jak šílený svět je. Stopařova průvodce jsem s nadšením zkonzumoval i se všemi pokračováními...přestože některá stála za houby. Když jsem se k Adamsovi chtěl po cca 15-ti letech vrátit, nebavilo mě to a trochu zklamaně (snad ze sebe), jsem Průvodce ani nedočetl. Tento seriál mi potvrdil, že jakkoliv miluju britský humor, tak Adams i Prachett mi prostě nesedí. Nijak mě nepobuřují, ale nudí mě. Je to příliš jemné, bez pořádného nápadu. I když je to chytré, tak současně je to mile naivní a korektní. Po dvou epizodách jsem tento seriál utnul a vracet se k němu nebudu. ()

Necrotongue

Komedie/Sci-Fi? Kam se ztratilo slovo mysteriózní? Sem by sedlo jako pověstná část těla na pověstnou nádobu na vaření. Do sledování seriálu se mi popravdě moc nechtělo a ukázalo se, že by to byla veliká chyba. Seriál obsahuje spoustu akce, cestování v čase, stěhování duší a zvláštních schopností a v neposlední řadě velké množství inteligentního humoru. Bavil jsem se přímo parádně a doufám, že na mě ve druhé sérii znovu zaskřehotá Bart. ()

warrenur

Blazniva blbina, ktora bud ihned odradi, nadchne, alebo zaujme a budete zvedavy, "kde je pes zakopany". Obcas sa zadari a diel je napadity a vtipny, plny WTF-momentov a obcas je to tazka amatercina, skor trapna ako zabavna. Slabsi priemer. Berte to ako silny experiment a tunajsie vysoke hodnotenie berte silne z rezervou. Ak nie ste na totalne blbiny...ruky prec. ()

DavidWebb

***Sci-fi rozprávka pre deti aj dospelých s kurióznymi postavami, ktorá celkom baví***. Musím priznať že po prvom dieli som bol celkom unesený, hlavne ak vezmem do úvahy, že podobných námetov nie žeby vôbec nebolo, ale je ich hriešne málo. Hlavná postava lúzra pár exceláns (Elijah Wood) totiž zažije smršť udalostí, ktoré by si väčšina ľudí v jeho postavení zažiť priala. Pretože jeho byť krátky život je sériou nudy a samých nezdarov. A to sa samozrejme zmení. Hoci sa miestami hodne tlačí na pílu (scenár a dialógy) celkovo to nie je až tak zle vymyslené. Možno by sa dal spochybniť casting (hlavne u postavy Dirka) ale takmer všetky ostatné postavy mi v príbehu zatiaľ sedia ťip-ťop. Sviežim závanom je tu určite púštny kvet Jade Eshete v postave Farah. Vesmírne koráby a logiku tu nečakajte, zábavu - ako komu sadne - mňa bavilo. Na druhú sériu sa teším. ()

JitkaCardova

Neopakovatelně osvobodivá a iniciační jízda fantasticky napěchovaná bizarními šílenostmi a gradujícím humorem, s hrdinou (Todd) směřujícím od pasivního tápání a rezignovaného povlávání k aktivnímu odevzdání se a (sebe)přijetí. Mistrně dotažený koncept holistického přístupu (Dirk a Bart), který nejen vedlejší postavy, ale i divák sám několikrát pocítí na vlastní kůži. Do pozdně podzimních večerů naprostá paráda. *** S O. na B12. *~ ()