Detektiv Estevez (Neil Brown Jr.) podezírá svého nadřízeného, že spolupracuje s organizací, která stojí za Zimmerfieldovou smrtí. Todd a Farah si navzájem objasní průběh nedávných událostí. Bart konečně nachází Dirka Gentlyho a překvapivě je ze setkání překvapena více než Dirk sám. Ještě většího překvapení se Bart dočká poté, co se na scéně objeví Farah. Potom, co Todd sdělí Amandě pravdu o své minulosti, navštíví ho Estevez, kterému se dostane mnohých odpovědí, následně se spustí smršť událostí zahrnující Esteveze, Todda, Amandu, Lydii, Eda (Christian Bako), Freda (Jeremy Jones) a projekt Inkubus. Dirk a Todd sestaví ztracený přístroj a vše se vyjasní a zároveň zkomplikuje. (Necrotongue)

Necrotongue

Šestá epizoda přináší po přívalu otázek v předchozích částech konečně celou řadu odpovědí a poznatek, že má Bart nečekaně nízký práh bolesti. Vytknout vlastně nemám co, příběh má spád, napětí, slušnou porci akce, výborný humor a dostatek šílených nápadů, aby si pevně držel moji pozornost. ()

honajz2

Tak tahle epizoda mě asi bavila ze všech nejvíc. Sice mě nestrhla úplně tak jak mohla, ale rozhodně jsem se u ní nenudil, hodně se v ní toho stalo, zdařilé vtipné scény tu taky byly... Takže si vlastně nemám na co stěžovat. Snad jen na to, že úplně nevím, o čem by mohla být druhá série. Tady by se totiž vše dalo uzavřít právě do těch dvou zbývajících dílů úplně bez problémů... Slabých 5* ()

honajz

4,5 *. Je fakt, že se pořád něco děje, ale ta rodinná psychologická vsuvka mi moc nedávala smysl. Je to vrstva, kterou od zábavného seriálu se sci-fi motivem vlastně ani moc nečekám. Ale otázkou je, jestli od začátku mělo jít jen o zábavný seriál, nebo se tvůrci snaží říct víc. Jinak Farah je stále k nakousnutí, setkání vražedkyně a Dirka skvělé, sražený chlap na ulici a dohrání této situace brilantní, spousta věcí se začíná řešit, nu, jsem zvědav, jak to bude pokračovat. ()