Génius

USA, (2017–2024), 30 h 10 min (Minutáž: 43–75 min)

Predloha:

Walter Isaacson (kniha)

Antonio Banderas, Cynthia Erivo, Johnny Flynn, Geoffrey Rush, Samantha Colley, Alex Rich, Seth Gabel, Kelvin Harrison Jr., Aaron Pierre, Clémence Poésy (viac)

Génius je antologická séria zameraná na osobné a profesionálne príbehy najvplyvnejších géniov sveta. Prvá sezóna rozpráva o živote Alberta Einsteina, geniálneho nemeckého fyzika. Druhá sezóna nás zavedie do Španielska medzi obrazy Pabla Picassa. V tretej sezóne nazrieme do života Arethy Franklinovej - kráľovnej soulu. (Disney+)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (14)

Génius (2017)

Skvělý nápad, zpracovávat životopisné seriály geniálních lidí. Zvlášť takovouto formou. Doufám, že uvidíme takových řad, jako u Einsteina, jenom víc! ()

Albert Einstein (2017) (S01)

Jsem rád, že jsem se o seriálu dozvěděl, byla skvělá volba se na něj podívat. Mě osobně velmi moc dal. Navíc byl skvěle propracován, pomalu do nejmenšího detailu. Kostýmy a masky skvělé, Einstein stárne pomalu a ne skokově. Jeho život, jako látka, byl dobře vytěžen. Herecké výkony taky skvělé. Řada scén se natáčela u nás, to mi taky hodně přidá. Prostě ódy by se nechaly pět donekonečna. Je to jeden z těch seriálů, které musíte prožít a ne jenom vidět. ()

Kapitola prvá (2017) (S01E01)

Už jen z tohoto dílu jsem nadšený. Dobře zpracováno, vhodné prokládání dvou časových linek, jako bychom rozmotávali detektivku, navíc otevřený konec, co víc chtít. ()

Kapitola druhá (2017) (S01E02)

Trochu změna oproti prvnímu dílu, žádný skoky do přítomnosti a historie, ale ucelený děj. Je jenom škoda, že spoustu míst, jako pozadí, je rozmazaných, přeci jenom by se mi to líbilo více. ()

Kapitola třetí (2017) (S01E03)

Skvělá epizoda, on se to asi píše scénář sám na zajímavé životní osudy. ()

Kapitola čtvrtá (2017) (S01E04)

Doufám, že po tomto díle nezačnou někteří na Einsteina plivat, že nedal větší prostor své ženě. Dokážu si živě pár jedinců představit. Nicméně, doba byla prostě jiná, než je dnes a musíme brát v potaz ještě jednu věc. Einstein byl génius, a pokud se nám IQ blíží k horní hranici, tak je to dost podobné, jako když se nám blíží k té spodní. Tyhle lidi jsou prostě úplně někde jinde. ()

Kapitola pátá (2017) (S01E05)

Potěšil mě Stürgh, Franz Josef. Praha už byla horší. Představit jí jako město tří kast, kde tou hlavní jsou Němci, pak židé a nejníže Češi, bylo podle mě nešťastné. Když už tu filmaři byli, mohli to udělat přece jen správně. Český živel v této době nebyl někde dole, naopak, byli to Němci, kteří ztráceli půdu pod nohama. Ale jinak nemůžu nic říct. A to setkání s Kafkou beru jako takový odlehčující vtip. ()

Kapitola šestá (2017) (S01E06)

Druhá, oproti ostatním doposud viděným dílům, slabší epizoda. Ne, že by nešlo o kvalitní zpracování a tak všechno, ale oproti ostatním to bylo trochu slabší, ale i tak si seriál drží stále hodně vysokou úroveň. ()

Kapitola sedmá (2017) (S01E07)

Skvělý díl, krásně ukazuje dobovou atmosféru a Einsteina jako takového, ale o tom se rozepisovat nebudu, to se musí vidět. Líbí se mi, jak tvůrci pracují s jeho vzhledem průběžně a neudělali skok z mladistvého ke staršímu naráz. To se u jiných životopisů, kde střídají herce dost často neděje. ()

Kapitola osmá (2017) (S01E08)

Už jsem si pomalu říkal, že mě tvůrci asi ničím nepřekvapí, ale ukázal se opak. I když to byl asi spíš Einsteinův život, který za to může, protože na takovouto látku se musí dělat seriál sám. ()

Kapitola devátá (2017) (S01E09)

Jen vzácně v poslední době narážím na seriály, které by měly vysokou úroveň a tu si držely od začátku do konce. A tímhle případem Genius rozhodně je a i tato epizoda to potvrzuje. ()

Kapitola desátá (2017) (S01E10)

Skvělé, stejně jako předchozí díly. A jsem rád, že konec nebyl jen o smrti, ale že tam byl i optimismus. To je dobře. ()

Kapitola první (2018) (S02E01)

Přišlo mi to slabší, než byl Einstein, ale třeba je prvním dílem a tím, že umělecké prostředí není úplně moje. Ale třeba se to zlepší s přibývajícími díly, zatím takový průměr. ()

Kapitola druhá (2018) (S02E02)

Přišlo mi o dost lepší, než první díl, mělo to spád. V tématu jsem se již lépe zorientoval a celá epizoda mě bavila. ()

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Probíhá festival budoucnosti AFO

Probíhá festival budoucnosti AFO

28.04.2017

V úterý 25. dubna 2017 započala již 52. kapitola příběhu vědy a filmu. Pro festival vědeckých snímků Academia Film Olomouc (AFO) bude srdce moravské metropole tepat až do neděle 25. dubna. Cenu za… (viac)