Reklama

Reklama

Soumrak templářů

(seriál)
Trailer 2
Akčný / Dobrodružný / Dráma
USA, (2017–2019), 12 h 54 min (Minutáž: 40–48 min)

Hudba:

Natalie Holt

Hrajú:

Tom Cullen, Bobby Schofield, Jim Carter, Sabrina Bartlett, Julian Ovenden, Sarah-Sofie Boussnina, Padraic Delaney, Simon Merrells, Olivia Ross (viac)
(ďalšie profesie)

Série(2) / Epizódy(18)

Obsahy(1)

Templářští rytíři byli nejmocnější, nejbohatší a nejzáhadnější vojenský řád středověku, pověřený ochrannou nejcennější křesťanské relikvie – Svatého grálu – a ukrývající tajemství schopná způsobit velkou zkázu. Seriál Soumrak templářů se noří hluboko do utajovaného světa tohoto legendárního bratrstva válečnických mnichů. Od jejich bitev ve Svaté zemi přes složité vztahy s králem Francie až po zradu, která nakonec vedla k jejich tragickému zániku, příběh templářských rytířů nebyl dosud nikdy odvyprávěn tak uceleně jako nyní. (HBO Europe)

(viac)

Videá (4)

Trailer 2

Recenzie (62)

Shakers 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Nenechajte sa odradiť prvou sériu, pretože ta druhá je oveľa lepšia. 1.séria - 70%. Mám rád stredovek, historické filmy, no predovšetkým sa mi páčia štýlovo vyzbrojení templársky rytieri. A tento seriál mi ich aj dodal. Na oko je to celkom pekne natočené. Pôsobivé kulisy, hrady, výprava, kostýmy, rekvizity, dekorácie nechýbajú, no je vidno na efektoch, že to veľký rozpočet nemalo, ale to nie je najväčší problém tohto seriálu. Bavil ma príbeh o svatom grále, no čo ma nebavilo a musel som to dlhšie vstrebať sú herci, ktorí mi tu moc nesadli. Tom Cullen sa mi tu moc nehodil a ani jeho postava nie je bohvie ako divácky príťažlivá a zaujímavá. A jeho romantická linka tu podľa mňa moc nefunguje, aj keď dianie okolo toho je aspoň zaujímavé. No čo ma viac žralo, boli logické blbosti, či už ohľadne historických nepresností, alebo v akciách. Čo sa týka samotných akcií je na čo pozerať a sú pekne natočené, no nič veľké okrem pár šermovačiek nečakajte. Aj keď sa Súmrak templárov pomalšie rozbieha a tie napínavejšie a zaujímavejšie epizódy prídu až v polke, nenudil som sa. 2. séria - 85%. Príbehom to nie je až tak zaujímavé ako prvý diel, ktorý pojednával o svatom gráli, ale ani dobre natočená pomsta nemusí byť zlá. A presne toto je ten prípad. Na konci prvej série ostali vyhrotené vzťahy, medzi kráľom Francúzka a rádom templárov a tak Filip, francúzsky kráľ, pomocou svojich ľstivých služobníkov a syna, rozpúta vojnu s templármi. Dvojka je priamočiarejšia ako jednotka, je rozhodne akčnejšia, drsnejšia, krvavejšia, strhujúcejšia, napínavejšia a oproti predošlej sérií o dva diely kratšia, čo je škoda (vysvetlím na konci). Dokonca aj Landryho postava mi tu príde sympatickejšia a jeho znova objavenia samého seba ako templára je celkom zaujímavé a dobre natočené. Veľkým plusom je postava Marka Hamilla v roli drsného majstra Talusa, ktorý vymenil chrám Jediov za chrám templárov. V druhej polke seriálu sa bojuje až do samotného konca a je to drsnejšie, ako by si niektorý mohli myslieť, takže divák nemá istotu, kto všetko prežije. Akcie sú síce pekne natočené, no logika išla zas trochu bokom a také obyčajne veci ako zhodiť dolu rebrík z hradieb, keď vás obliehajú, alebo postaviť stráže, aby vás neprepadli nápade asi každého, len nie hlavných hrdinov. Hudba tiež super, výborne to v scénach graduje. No finále je trošku sklamanie. Som síce rád ako to skončilo, ale chcelo by to aspoň diel navyše, pretože v poslednom diely sa toľko toho stane a nevysvetlí, až je to škoda, pretože kvalitu táto druhá séria ma. Škoda, že sme sa nedočkali aj tretej. ()

Cervenak 

všetky recenzie užívateľa

Zvládol som to do konca, a hoci musím priznať, že ma to miestami bavilo (hlavne to nepredvídateľné mordovanie vedľajších postáv, o ktorých si človek myslel, že ich dejové línie tvorcovia potiahnu aj na viac sezón), nakoniec mám z toho dojem niečoho, čomu sa dá akurát tak vysmievať. Scenár dopletený, dobová atmosféra slabá, množstvo hlúpostí, herci kompletne na facku. Pri "dojímavom finále" som sa striedavo chytal za hlavu a nahlas smial. ()

Reklama

tahit 

všetky recenzie užívateľa

Zrak klouže po rytířích s jasně červenými kříži na pláštích, mám rád všehochuť faktů, mystiky a fantazie. I s tím vším, čemu lidé říkají Svatý Grál, jak známo, snad pohár, ze kterého pil Ježíš Kristus při poslední večeři. Ta legenda už trochu vybledla, ale hledači ne, neboť vědí, že všechno je možné. Ona celá historka se mi líbí, má to kouzlo Artušových rytířů. I to je důvod, proč a jak se na to dívám. ()

Big Bear 

všetky recenzie užívateľa

Tohle je moje nejoblíbenější část středověku. Věk rytířů, chlapů co byli fakt třída. Elita. Žádný oplechovaný panáci v turnajovém brnění, ale do drátěnek oblečení skuteční zabijáci. Na seroš od HBO jsem se moc těšil, ale pak měl tak nějak pocit jako bych sledoval středověkou PC hru Medieval total War II, kde kromě naskriptovaných masových scén (a že jich tam moc není) jsou jen krapet lepší hraná intra. Celkově to na mně i z hlediska děje (a to mám o tomto řádu i jeho konci něco načteno) působí velmi lacině a jako takový dobrodružný film pro odrostlejší mládež, něco ve stylo Robina Hooda co běžel v TV v osmdesátých letech... Dnes dokoukán poslední díl a zůstanu u průměrného hodnocení a to dokonce slabšího! Poslední díl byl historicky hodně volný a kdo by čekal něco víc o tom jak a proč skončili Templáři, tak se to nedozví vůbec... Je fakt, že od poloviny začal být film i napínavý, ale porovnání se skutečností ať raději nikdo nědělá! Ano, Navarra resp. hrad tam byl náš Zvíkov. Od HBO jsem čekal jiný level... :-( . Tři jednoručáky. * * * ()

misterz 

všetky recenzie užívateľa

Ešte šťastie, že som od tohto seriálu nič neočakával a vnútorne som bol pripravený na najhoršie. Obavy sa žiaľ naplnili... Upatlaný dej na báze nejakej podivnej fantasy rozprávky o hlinenom pohári, z ktorého pil Ježiš, a ktorý vraj lieči. Jeho nájdenie je náplňou takmer všetkých častí. Do toho huhňavá hlavná postava - treťotriedny herec, ktorý sa sem vonkoncom nehodil, čudne vyobrazený minister De Nogarete a plno historických nezmyslov k tomu. Žiaľ už som sa stretol aj s názormi, ktoré hlavnú os príbehu v súvislosti s kráľom a jeho ženou považujú za skutočnú. Takže seriál len zbytočne ľudí pomýli a vsugeruje im niečo, čo nie je pravda. Tiež som čítal také recenzie, ktoré tvrdia niečo o hodnovernosti výpravy. Ale prosím vás, veď napríklad takto brnenie templárskych rytierov vôbec nevyzeralo. Napr. plátovú zbroj mali len pod kolenami, hlavne určite v takomto brnení nechodili v Akku. A Jana Navarská 15 rokov po páde Akka (teda časový rámec od 2. časti po koniec) už nežila. Zomrela rok predtým. A vlastne kde boli jej synovia (všetko budúci francúzski králi), tých tu akože nemala? Mala len dcéru? No vravím, hrozná konina... Vôbec nechápem, prečo tu vystupovali historické postavy, keď už, tak si mali autori vymyslieť nejaké nové kráľovstvo aj s postavami, aby tie hovadiny okolo kráľovnej Jany a kráľa Filipa IV. neudierali tak do očí. Podpriemer. Poznámka: ten, kto chce vedieť niečo viac o tomto období nech si pozrie Prekliati králi (2005) - seriál na druhej strane kvalitatívneho spektra. 30/100 ()

Galéria (244)

Zaujímavosti (8)

  • Seriál se natáčel také v Barrandovských ateliérech. 26. 8. 2016 došlo k požáru, kdy shořela většina kulis. Škoda činila 100 000 000 korun, zraněni byli tři hasiči, zasahovalo 24 jednotek a vrtulník. (Korbitch)
  • Autorem interiérové dekorace dobové Paříže je filmový architekt Ondřej Nekvasil. Kulisa vznikala deset týdnů a zaplnila 30 tisíc metrů čtverečních. (kytka.patrik)
  • Druhá řada historického seriálu o templářích pro televizní kanál History Channel se znovu natáčela v České republice. Filmový štáb točil více jak 100 dnů v českých lokacích, ke kterým patřil například hrad Točník, zřícenina Valečov a hrad Lipnice. Natáčelo se také ve studiích na Barrandově a kulisy opět vyrostly i na pozemku za ateliéry. (Yardak)

Reklama

Reklama