Lukrat

U druhé série jsem trpěl u něco méně, jak u série první, ovšem žádný zázrak se nekoná. Hned na začátek bych ze sebe rád konečně dostal to, co mne tíží již od prvních (čtvrtých) Star Wars - a to, že Mark Hamill je jeden z nejhorších herců celého století. Kdo se musí ptát proč, tomu se i pravděpodobně bude líbit tento seriál a nemá cenu to dále rozmazávat. Nyní k "dílu" samotnému... Nejprve k bojovým scénám. Ty byly opravdu znatelně lépe natočené a vymyšlené, jak u série předchozí, choreografii tedy cením, stejně tak i výpravu a téměř nulové digitální efekty. Herecké výkony jsou někde na pomezí 80. - 90. let. Snad jen Simon Merrells a jeho životní příběh nepříběh o tom, jak si jeho žena vybrala Boha namísto něho. Pravda, Padraic Delaney ve své zhrzené roli také nebyl špatný. Příběh pokračuje tam, kde nás zanechala první série a pozvolna, nenásilně pokračuje. Tom Cullen dle mého vůbec neví, neumí se sžít s postavou a celou dobu se plácá od ničeho k ničemu. Abych to zakončil a neokecával, tahle věc je prostě zbytečná záležitost, která možná pobaví, možná se bude líbit, ale za pár týdnů nebudete vědět, že jste to viděli. Děkuji. ()

PeterJon

Fakt zlé.. podpriemerní herci, stres, neustále napätie, násilie, utrpenie na mňa nepôsobí dobre - dokonca horšie než prvá séria. Mark Hamill je trápny. Je to krutejšie než prvá séria, tvorcovia chcú ísť v štýle GOT. Temnejšia, industriápna hudba. Zaujalo ma odhalenie De Nogaretovho motívu - už nie je len taká čiernobiela intrigánska postava, jeho správanie dáva zmysel. Chcel som to zabaliť už v 5. časti a potom 7. keď ich mučili rôznymi spôsobmi, bola ťažko pozerateľná. Nie je to zaujímavé ani ako inšpirácia pre kultiváciu charakteru, kresťansky založení templári sa obviňujú "To je kvôli tebe Landry, že si spal s kráľovnou Joan, celý rád templárov zničili kvôli tomu. A Landry povie - nie, to je kvôli tebe Gawain, že si sa postavil proti nám bratrom". 2* ()

liquido26

První série byla taková neslaná nemastná. Ta druhá mě bavila o dost víc. Měla větší spád a zajímavější děj. Konec mi ale přišel trochu moc narychlo. Tvůrci zřejmě věděli, že další série už nebude, a tak uzavřeli, co uzavřít šlo. Konec řádu templářů, tedy to, co mělo být hlavní náplní celého seriálu, se najednou vyřeší během 2 dílů. ()

vyfuk

Druhá série byla trochu v začátku bolest. Už jenom kvůli tomu, že první série byla logické a tak nějak i herecké utrpení. History si však potřebuje vyšlapat nějakou tvůrčí cestičku, která by je dokázala poslat někam dál, než udělali Vikings. Tenhle start se jim ale podařil. Proto první série Knightfall byl v celku šok, protože to oproti tomu byla dětská plácanice z modelíny a holuby z nosu. O to větší je překvapení, že druhá série se zbavila neduhů minulé sezóny a stala se alespoň technicky plnohodnotnějším kusem. Co se týče příběhu samotného, jde už spíše o subjektivní záležitost. Seriál vás vlastně motivuje k tomu, aby jste se zajímali o skutečnou historii, protože tu zde budete hledat jenom těžko. Ale co si budeme, Vikings jsou v tomto stejní. Seriál vás může překvapit svým zlepšením a pozornost si zaslouží. Drží se však v nějakém určitém středu, který není ani vyloženě špatný, ani uchvacující. Zapsat si další díly do kalendáře se sluší. Ale jestli půjde o kvalitu a dobrou zábavu je otázkou. ()

Montcalm

Tak som nakoniec predsa dal šancu aj druhej sérii, ktorú hodnotím o jednu hviedičku lepšie ako prvú, no stále sa nedokážem zbaviť dojmu béčkovosti. Nebudem sa na seriál dívať z pohľadu historickej presnosti, pretože tam by som musel ísť s hodnotením predsa len nižšie. Zvláštne motívy a chovanie postáv, málo presvedčivé herecké výkony, či predvídateľnosť deja, to všetko seriálu uberá kredit. Naproti tomu kladne hodnotím výpravu a kostýmy. Stále však seriál pre mňa ostáva priemerom. ()

• Druhá řada historického seriálu o templářích pro televizní kanál History Channel se znovu natáčela v České republice. Filmový štáb točil více jak 100 dnů v českých lokacích, ke kterým patřil například hrad Točník, zřícenina Valečov a hrad Lipnice. Natáčelo se také ve studiích na Barrandově a kulisy opět vyrostly i na pozemku za ateliéry. (Yardak)