Lou xia de fang ke

• Taiwan 樓下的房客 (viac)

J*A*S*M

Jako sled různých divných černohumorných scének, v nichž v jednom činžáku zlovolný domovník různými perverzními způsoby vyjebává se svými nájemníky, mě to bavilo. Řemeslná stránka je prvotřdní, a filmu se daří vyvolat napětí, zhnusení a pobavené úšklebky. Problém ovšem je, že to má skoro dvě hodiny a skončí to vyloženě divnou, z prstu vycucanou a jen velmi matně naznačenou pointou, po níž zůstane větší bordel, než před ní. ()

*CARNIFEX*

Thajská podivnosť, ktorá sa vezie na “umiernenej” vlne erotična a stalkingu hotelových hostí. Najväčším lákadlom pre diváka je samotný dej, ktorý sa predvída len s námahou (ak vôbec). Je skutočne veľmi náročné odhadnúť, čo je vlastne zámerom tohto filmu, pričom divák príde na pointu až v poslednej 20 minútovke. Snímok je veľmi zručne natočený, vytknúť sa mu dá len máločo (možno nedostatok násilia a dlhšiu stopáž), respektíve kadečo (záleží od uhla pohľadu), no okrajové publikum by mohlo byť vzhľadom na originalitu spokojné. Ja som bol, za rozuzlenie rád štvrtú prihodím, pričom o horor sa príliš nejedná (skôr thriller). ()

Martrix

První dvě třetiny filmu jsem si myslel, že je to podivná perverzárna, kde se jen souloží, masturbuje a kde se díky škodolibému domovníkovi, nakonec kupí i mrtvoly. Když přišlo i na děti, tak jsem uvažoval, že se dál dívat nebudu. Ale nakonec jsem rád že jsem vydržel, protože poslední čtvrthodinka je ukázkový twist, který mě přiměl názor přehodnotit. Ve skutečnosti je to velmi dobře napsaný a zrežírovaný příběh se slušným závěrem. Škoda té přepálené stopáže a že se nějaký náznak, že to nakonec může být trochu jinak, neobjevil dřív. ()