Strávit prázdniny na farmě svých podivínských strýců (Michael Caine a Robert Duvall) je to poslední, po čem Walter (Haley Joel Osment) touží. Jak se zdá, čeká ho nudné léto. Svérázná dvojka mužů ale vlastní neskutečné bohatství. Šeptá se, že ukradli miliony dolarů přímo slavnému Al Caponemu. (oficiálny text distribútora)

DwayneJohnson

Přemýšlím, jak to popsat, vzhledem z úcty k oboum starším hercům, co možná nejjemněji. Vysloužilí lvi jsou pro mě jedno veliké, řekl bych až skoro obrovské zklamání. Nechápal jsem naprosto nic, hloupý scénař, děj, natož pak nějaký humor, vlastně abych byl přesný, asi jednou jsem se zasmál. Na dvě hvězdy to nakonec vytáhle aspoň konec, jinak zůstala jen hodně nepovedená pachuť, po zhruba 100 minutách sledování této " dobrodružné komedie". ()

nascendi

Na tento film som čumel s pootvorenými ústami. A nezavrel som ich ani pri prehliadke hodnotení užívateľov, pretože najprv som mal podozrenie na zmenu programu, ktorú rekordér prehliadol. Už veľmi dlho sa mi nepodarilo sledovať niečo tak hlúpe, nevtipné a americké v tom najhoršom slova zmysle. Tie pasáže z Orientu už dosahovali úroveň telenovely. Bez Cainea a Duvalla by som uvažoval o odpade. ()

bobby_jean

"Iba pretože niečo nie je pravda, nie je žiaden dovod, aby si tomu neveril." Cynickí a trochu zatrpknutí páni v rokoch, Caine a Duvall, s charizmou iba im vlastnou, žijú mimo civilizácie, strieľajú do obchodníkov, kupujú levy, no život sa im trochu prifarbí vplyvom mladého chlapca, ktorého im nechala na krku jeho matka. Veľmi príjemné sledovanie, vtipné, zábavné a možno trošku aj nostalgické, ale nie je v tom žiaden gýč. Pre mňa osobne veľké prekvapenie a skutočne rozmýšľam aj nad piatou hviezdou. Som potešená ()

Jara.Cimrman.jr

"Umřít máme na co? Na stáří?" A to byste chtěli zemřít v devadesáti při průletu stodolou hlavou dolů v dvojplošníku z první světové války? Tak to bych bral. Stejně tak bych chtěl mít koule na to, abych si zabojoval se sultánem o princeznu, místo koukání na televizi střílel po podomních obchodních a v důchodu učil mladé gaunery slušnému chování. Jenže ty koule mám trošku menší, pěsti o dost pomalejší a nemám stodolu plnou peněz, takže si o tom mohu jen tak snít. Nejlépe při sledování snímku Vysloužilí lvi, protože strejdové Garth a Hub byli přesně tak zábavní, jak bych chtěl v důchodu být. ()

Gemini

Haley Joel Osment je pro mě "další dětská hvězda" a pochybuju, že z něj bude hvězda. Jo a nemám ho moc rád;) Taky jsem nevěděl, že uprostřed Texasu mají svou vlastní Jezevčí Skálu hozenou trochu do safari. Ale sakra, kdo by nechtěl dva takovéhle strejdy?? Tyhle prázdniny sice stojí a padají s dvěma velkými herci a kouzelným vyprávěním připomínajícím svým ztvárněním grotesku, ale když Robert Duvall náměsíčně vyhlíží Jasmine přes jezero, zanechá to ve vás daleko lepší a hlubší dojem než konec poněkud zprasený až příliš velkou a příliš nevhodnou náhodou. 70% a obava z toho co bude, až tu ti dva staří fachmani nebudou... ()

• Hlavní děj je zasazen do šedesátých let, kdy byli v USA podomní prodejci velmi populární. (PATTXA)
  • Originálny koniec sa kvôli nie veľmi pozitívnej odozve u testovacieho publika do finálnej verzie filmu nedostal, a tak sa musel natočiť druhý koniec, ktorý nakoniec vidíme vo filme. Obe verzie sa dajú pozrieť na DVD. (jedenzdvoch)
  • Během natáčení bitky v baru Robert Duvall kvůli nedorozumění jednoho z teenagerů třikrát trefil do obličeje. Kvůli následovnému krvácení z nosu pak musela být poslední část scény vystřihnuta. (D3VIL)