V napínavém klasickém thrilleru Alfreda Hitchcocka zazářil Cary Grant. v roli bývalého zloděje šperků Johna Robieho. V luxusních hotelech na francouzské Riviéře se začínají ztrácet klenoty a podezření padá právě na něj. Robie může očistit své jméno jedině tehdy, vypátrá-li pravého zloděje. Seznámení se zhýčkanou dědičkou Frances mu vnukne nápad nalákat tajemného lupiče na drahocenné šperky její matky (Jessie Royce Landis). Jeho plán však nevyjde a šperky jsou pryč. Frances nepochybuje, že zločin má na svědomí Robie, ale z lásky k němu mu pomůže k útěku. Filmový příběh vrcholí vzrušujícím odhalením identity skutečného lupiče. (oficiálny text distribútora)

PSyk

V poválečném Mistrově seznamu asi nejslabší položka. Matlaninu mezi žánry, tentokrát řídký a předvídatelný scénář naprosto neunesl. Spojení Grant+Kelly (pro mne) nefunguje. Pojišťovák si počíná jako idiot. Pachatel je jediný možný - nikdo jiný totiž v příběhu není. Závěrečná honička na střeše není vidět. Takže zbývá: Několik špílců v dialozích, Grant v roli "jako obvykle". A především božská Grace, která je milá, i když je protivná. Bohužel při natáčení tohoto filmu se do ní zakoukal monacký kníže a odebral ji Hollywoodu... Takže žádný happyend... ()

Bogrant

Keby sa Hitchcock držal viac špionážnej línie a nie tej romantickej, bolo by to oveľa prijateľnejšie. Skvelý Grant a obstojná Grace - z toho sa dalo pokojne vyťažiť viac. V podstate i tak filmová klasika, v ktorej nie je také napätie ako v iných Hitchových filmoch, ale dá sa to prežiť. Najlepšia jeho spolupráca s Carym prišla však až o štyri roky neskôr. ()

Ferguson

Velice vtipné. "Já vím, že jsem ve Francie, ale každý je nevinný, pokud se mu neprokáže vina" nebo "Matko, tu knihu máš vzhůru nohama!". Prostě hláška za hláškou. Nečekal jsem, že to bude za pět, ale prostě je. ()

symbiotic

Tak tenhle film mě hodně překvapil. Je důkazem toho, že provedení, obsazení a skvělá režie dokáže i z klišé tématu udělat víc než příjemnou podívanou. Mimochodem, už rozumím knížeti Rainierovi, Grace byla nádherná...ale ke Carymu bych ji nepustil ani na 100 metrů. Byl to neuveřitelně charismatický chlap, všichni představitelé Bonda při něm vypadají jak Homo habilis. ()

eexDon

Für mich - 85%, - /nic moc mě nenapadá, možná občas trochu rozvleklejší pasáže/, + /Cary + božská Grace, atmosféra, tempo, pár vtípků - moje hospodyně už uškrtila jednoho generála, zápletka - nikoliv ohromující, ale přesto celkem slušná/, hodnocení - dosti podobného ducha jako Rear Window, moc příjemný film, poznámky - ta Grace, kruci!!, podobné filmy - The Thomas Crown Affair, After the Sunset, AA- 4/5 ()

gggggg

No neviem. Krimi zápletka bola vedľajšia a ešte k tomu predvídateľná. Alfred sa snažil naplno venovať romantike, no to nie je jeho štýl. ()

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

12.01.2022

Studio Paramount Pictures chystá remake klasického romantického thrilleru Alfreda Hitchcocka z roku 1955, Chyťte zloděje. Ten se točil kolem postavy bývalého profesionálního lupiče v podání Caryho… (viac)