My Little Pony vo filme

• Česko My Little Pony Film (viac)

My Little Pony vo filme predstavuje šesticu obľúbených farebných koníkov, ktorých na veľkom plátne čaká najzaujímavejšie a najkrajšie dobrodružstvo všetkých čias! Keď strašný Búrkový kráľ napadne Canterlot s úmyslom ukradnúť poníkom ich čarovnú moc, budúcnosť Equestrie je ohrozená. Všetky poníky sa musia vydať na nebezpečnú hrdinskú cestu, ktorá ich po prvýkrát zavedie za hranice domoviny. Aby vyhľadali pomoc, budú musieť prejsť cez magické hory, tajomnú podmorskú krajinu a dokonca sa odviezť na lietajúcej pirátskej lodi! (Forum Film SK)

blondboss

My Little Pony koncept sa dočkal už druhého celovečerného filmu v poradí, ten prvý bol ešte v začiatkoch. Tento sa mi ale páčil viac, nakoľko tu už bol samozrejme badateľný pokrok v animáciách. Tvorcovia to trošku riskli s 2D animáciami, keďže dnes je doba 3D výplachov, avšak neubralo to nič na príjemnosti snímku. Taký klasický rozprávkový príbeh, ktorý v podstate žmýka zaužívané klišé, ale neurazí a detičky to budú milovať. 60 % ()

Majrek

Karneval barev, rychlých sledů, různého blejkání, blikání, padání a létání, spousta vykradených postav, žánrových klišé a stokrát opakovaných zápletek... Ale jako rodič jsem to přece jen vydržel a dětem se to líbilo... ()

sebulba1981

Pěkná pohádka pro malé holčičky. Neurazí, má to slušná hudební čísla.V originále nové postavy namluvily známý herci. Samozřejmě je to nesrovnatelně slabší než většina Disney a Pixar filmů. Fanoušci seriálu musí být nadšeni. ()

Tomulka

Musím přiznat, že si poopravuji názor tyto přecukrované poníky. Hodnoty a pohádky jsou naprosto výborně pojaté! Což u dnešních podobných věcí je vždy velký problém. Příběh je svižný a postavy jsou dobře rozdané. Akorát by asi bylo lepší více využívat jednotlivých schopností poníků a bylo by to mnohem lepší. ()

AlesNitram

Pokud jste holčička ve věku tak 5 let a bohyně vašeho bytí a žití je princezna Twilight Sparkle a její úžasné kamarádky... asi se vám to líbit bude... mé IQ však tenhle film těžce nepobralo... ()

LightBlue

Jako fanoušek My Little Pony jsem se na film dlouho těšil. My Little Pony: The Movie jsem navzdory svému prvotnímu úmyslu zajít si nejprve na český dabing do kina viděl v originálním anglickém dabingu pár dní před premiérou. Jakýsi promítač v Německu film totiž zveřejnil na internetu a já neodolal se podívat dřív. Příběh je dle očekávání plný klišé, chování a vlastnosti některých postav se příliš podřizují příběhu. Fluttershy je opět brečící ustrašená bytůstka a Spike archeotyp nešiky, ale má ještě vůbec cenu stěžovat si, že je takhle scénáristé napsali? Hlavní záporák Storm King je nezajímavý, škoda. Naštěstí to zachraňuje jeho služebnice Tempest Shadow, která je mi velice sympatická. Tvůrci ji obdařili zajímavým osudem a prostými, smysl dávajícími, pohnutkami. Na rozdíl on Storm Kinga má charakter Tempest hloubku a není černobílý, svým vzhledem jako by se vzala z fanouškovského projektu Midnight Mares. Osamělá jednorožka s mocnými magickými schopnostmi a zlomeným rohem je romantickým typem hrdinky, což krásně kontrastuje s přátelstvím Twilight a jejích přítelkyň. Další nové postavy nejsou špatné, jejich potenciál se projevuje zejména při zpívání - ostatně soundtrack je jedním z hlavních taháků filmu. Všechny písničky zní dobře, zapamatovatelné a vyčnívající jsou pak "Off To See The World" od Lukase Grahama a "Rainbow" od Sii. Na nový vizuál se dobře kouká a ačkoliv bych našel pár drobných chybiček, je animace určitě jedním z taháků My Little Pony: The Movie. Jako fanouškovi poníků by se mi film pravděpodobně líbil, i kdyby byl o trochu horší - i proto jdu na český dabing do kina. Kvalita českého dabingu originálu bohužel zdaleka nedosahuje a film tak v našem jazyce ztrácí jeden z hlavních nosných pilířů - dobrý soundtrack. Pokud nejste malé dítě a chcete filmu dát šanci, berte českou verzi s rezervou. EDIT: Česká verze je navzdory mému očekávání snesitelná. Třeba písnička "buď boží" zní poměrně dobře. Překladatelé se navíc rozhodli nechat sklatby od Sii v originále, což je chvályhodné. ()

MorningStar

„Why are you saving me?“ „Because this is what friends do.“ Rovnou pro začátek poznamenám, že jsem Bronísák jak vyšitej. A že primárně jim je film určen. Zbytek obyvatelstva nejspíš nepochopí, co že to má vlastně před sebou. Zejména animace v tomto bodu prohraje určitě. My jsme se ale na film těšili už od druhé řady. A je nejspíš lepší, než jsme kdy mohli doufat. Aspoň já teda žebříček pohádek budu muset zase trochu zpřeházet. Jistě, vytknout se tomu dá ledacos. Zejména fanoušci Fluttershy pocítí tu samou hořkou pachuť, jakou obdivovatelé Legolase při Návratu krále. Ale tak se to má se spoustou postav. Znalý divák se hold musí smířit s tím, že někomu je předurčena maximálně vteřina (zdravím Starlight Glimmer) a že spousta postav se nedostaví vůbec. Přitom takový Discord by váhu sil rychle obrátil. Prim, kromě těch pár nejhlavnějších, hrají postavy nové takže i divák, který sedm (!) sezón předtím nakoukáno nemá, by se neměl ztrácet. Osobní neduh vidím zase ve stopáži. Těch patnáct minut navíc tam klidně být mohlo. Aspoň by se trochu rozbila ta jednoduchá příběhová přímočarost, co vlastně počítá jenom se čtyřmi písmenky/zastávkami v abecedě, aby se za rychlého oblouku vrátila tam, kde to všechno začalo. Film tak ze všeho nejvíc připomíná čtyři navazující epizody, v nichž ubylo ostrých hran a přibylo pěkných barviček. A co se soundracku týče, inu, všechny pěkný písničky nám skončily po třetí řadě. A žádné Equestria Girls či novější série mě nepřesvědčí o opaku. Na druhou stranu, co se kladů týče, vím kde začít určitě: u Tempest Shadow. Teď se zase budeme honit za její figurkou... Tak dobrý záporák, který při honu na hlavní hrdinku z kolemjdoucích vymlacuje informace a sundává vzducholodě, protože se posádka pokusila pronásledovanou ukrýt, tu na animovaném poli dlouho nebyl. O to víc mě překvapil závěr, který ale předkládá poněkud zvláštní ponaučení a sice, že záporák, jehož příběh a motivy známe - a jsou smutné, politováníhodné - si zaslouží odpuštění, kdežto padouch, o němž jsme se nedozvěděli nic, si může klidně umřít. A že jsou to klaďasové, kdo musí udělat první krok. Pro seriál, který se vždycky zabýval přátelstvím založeným na věrnosti a pochopení, poněkud nepochopitelný krok a popravdě si myslím, že i v budoucnu se bude hlavně překecávat a přetahávat, než po zásluze likvidovat. Na druhou stranu zde fanoušci najdou plno památných scén: ochránci Equestrie poraženi za pět minut (bez Elementů harmonie jste nahraní, co?), hrdinky jen krůček od smrti nebo Twilight Sparkle, která ze samého zoufalství zradí. A těch pár fórů taky ušlo na to, jak moc mě infantilní začátek vyděsil. Překvapivě jsou hlavně od tý upištěný růžový. Takže abych to sesumíroval. Silou poníků byla vždycky harmonie, s níž dokázali uklidnit i v reálném životě. Zejména mě tedy dostali až k maturitě. A za maturitu. Film o tohle kouzlo nepřišel. Kdo si potřebuje odpočinout, vydechnout a k tomu má doma děti, tomu jsou brány Equestrie zase jednou otevřeny dokořán. P. S. pro kolegy. Fakt nechápu, proč Spike ve druhé řadě element věrnosti neovládl. V nejtemnější chvilce totiž opět jako jediný zůstal do konce. () (menej) (viac)

mp5991

Jako fanoušek seriálu mám pocit, že je tu děj místy hnaný moc do extrému nad rámec toho, jak by se postavy měli normálně chovat, což ale asi nikdo nezasvěcený nepostřehne. Jinak je pro mě tento film obrovským překvapením, v dobrém slova smyslu. Je to napínavé, je to vtipné, je tu hromada úžasných nových postav a velmi dobrých písniček (tady musím mimořádně ocenit český dabing, zejména u Tempest (Bouře)). Celkově si myslím, že je to největší pocta, jakou si tento seriál může přát :-) ()

Raichu.Cz

Rozhodně si to zaslouží nějakou tu pořádnou hodnotu. Fantazie v my little pony bude furt a to se dá jasně čekat i u filmu. Příběh který dává smysl a pár vtipů které třeba nešly vydržet. Dabing se stejnými celebrit které ze serialu a equestria girls známe. Kvalita která je předělána taky trochu do 3D, prostě to nemá chybu. Za mě 82% ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi