My Little Pony: Ukaž se

• USA My Little Pony: Make Your Mark (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Krátkometrážny
USA / Írsko / Kanada, 2022, 45 min

Kouzla v Equestrii nefungují jako dřív, a tradiční festival v Zálivu klisen se proto poníkům úplně vymkne z kopýtek. Podaří se Zipp přijít celé záhadě na kloub? (Netflix)

honajz2

Ou, tak tohle hodně bolelo... Ale fakt hodně, že se z toho zklamání klepu ještě teď. Film Nová generace se mi líbil kupodivu hodně, zachoval si humor a do jisté míry i kouzlo z FiM a zároveň vyvolal spoustu otázek ohledně současné Equestrie, díky čemuž si krásně připravil půdu na seriál, ale když jsem teď viděl úvodní předfilm (a dost možná i pilotní díl), jsem neskutečně zklamaný. Jako sorry, ale co z toho proboha udělali? Postavy jsou jak po lobotomii a většina z nich i úplně bez charakteru, celá ta záhada ohledně amuletu je úplně jasná už od začátku (i na film vyloženě pro děcka, když pomineme, jaký boom spustilo FiM), ale v čem tkví výpadky kouzel dojde Zipp až ke konci a ostatní jsou z toho hrozně překvapení, i ten příběh je vedený dost pitomě, většina filmu je úplně o ničem a když už se konečně začne řešit onen problém, hrozně rychle se vyřeší a všichni se zničehonic usmíří a spojí dohromady... Navíc i ta animace je celá jaksi laciná, humor je silně infantilní, celý ten svět ani moc nedává smysl (stagnují kouzla a když se to stane, pegasové samozřejmě nemůžou létat, jednorožci samozřejmě kouzlit a poníci... chodit. A to jenom někdy, jakoby tvůrci neměli ujasněné, jestli se tohle vlastně může vztahovat na ně nebo ne), je to až nepříjemně přebarvičkované a vůbec to celé působí jen jako reklamní produkt. Kašle to na fanoušky, kašle to na vše, co dělalo FiM tak skvělým a kouzelným, prodávat se to stejně bude. Což by bylo pochopitelné u starých generací, které cílily jen a pouze na malé děti a v tomhle směru fungovaly dobře, ale po tom, co spustilo FiM, by člověk něco takového fakt nečekal. A když koukám na profil režiséra, vidím, že už jsme se jednou setkali a že je mi tím pádem úplně jasné, proč Ukaž se dopadlo tak strašně. Ať William Lau dělá radši ty Barbie a Monster High filmy a k tomuhle ať pustí režiséra Nové generace, protože jinak už nevidím důvod to sledovat. A popravdě už ani nechci, protože tohle mě natolik odradilo, že si budu muset znova pustit Novou generaci, abych si vzpomněl, proč jsem si tyhle postavy docela oblíbil. Ukaž se totiž zkazilo vše co mohlo a jediný důvod, proč tomu nedám odpad (a to k tomu mám hodně blízko), je ten, že tam pořád je vidět snaha tuhle novou Equestrii nějak budovat a pokusit se vysvětlit, co se vlastně stalo, že došlo k tak obrovskému rozdělení mezi všemi druhy. A taky se nám ukázal nějaký ten záporák (který vypadá dost mizerně) a dokonce se zde vylíhl i dráček. Možná to dospěje k něčemu zajímavému, byť už jen podle těch náznaků začínám mít dost velkou teorii, ale já už u toho nebudu. Ani náhodou. Slabá 1* ()

HERGImanCZ

Zklamání pro fanoušky, nuda pro ostatní. Příjemný start New Generation nás zavedl do Equestrie mnoho let po událostí Friendship is Magic. Nebudu asi mluvit jen za sebe, když řeknu, že po množství otázek, které vyplynuly nejen ze závěru, jsem dychtil po odpovědích a těšil se, co nám bude dále nabídnuto. Nečekal jsem ovšem, že bych odpovědi dostal hned v tomto speciálu, to vůbec. Problém je, že Make Your Mark se tak trochu na tu záhadnou vlnu snaží naskočit, ale naprosto bizarním způsobem. Nejen že speciál kopíruje téma doslova předchozího filmu, zároveň se snaží být z první poloviny spíše slice of life, zatímco z druhé kouzelným dobrodružstvím. Nepřináší však žádnou inovaci, žádný nosný nápad a třeba takový humor nemá žádný přesah a dospělí si v něm tak v podstatě nic nenajdou. Přitom právě minule jsme viděli, že tam jde zakomponovat nějaký podtext s modernějším poselstvím. Postavy se tady ale nijak nevyvíjí a film jen přináší nové otázky, na které ale odmítá odpovědět. Při samotném finále jsem pak měl chuť se neskutečně smát nad tím, jak rychlé a klišovité bylo. A taky si rvát vlasy, nebo možná něco mezi tím. Čekají vás postavy naprosto měnící názor lusknutím prstu, poníci získávající magii (a teď myslím earth ponies, kteří by měli být fyzicky zdatnější a to by měla být jejich výjimečnost), dost špatně vypadající kouzla (chápu nižší rozpočet, ale právě rozpočtu by měl být přizpůsoben scénář, aby nemuseli tvořit animaci, ne kterou nejsou peníze) nebo třeba rozuzlení celé té záhady, kterou i děti určitě dávno vyřešily, a to asi primárně z toho důvodu, že o tom samém byl ten film, který novou generaci otevřel! Prostě proč? Abych byl upřímný, ono to koukatelné je a děti to zabaví, proto tomu nedávám odpad. Já ale od takové značky zkrátka čekám víc. A tohle byl opravdu silný šálek kávy, protože je to horší než některé epizody třetí generace. A třeba takový Pony Life z poslední doby je oproti tomuhle mistrovské dílo. Nový My Little Pony film je ve výsledku jakousi zbytečnou vložkou, která nebude otravná pro rodiče, zatímco fanoušky zničí. ()

NiksCZ odpad!

Film, jenž vyšel v Září minulého roku, který představuje novou generaci poníků, jsem si relativně užil. A to i přesto, že jsem s ním měl spoustu problémů a hodnotil jsem jej vesměs průměrně. Teď ale vyšla úvodní epizoda pro nadcházející seriál, kterou bych popsal jako: "Zahoďme vše, co bylo ve filmu fajn a udělejme všechno špatné ještě horší". Myslíte si, že přeháním? Tak si to pojďme rozebrat. Začnu u postav, ty jsou oproti filmu ještě o poznání trapnější, vygumovanější (Chvílemi jsem si dokonce říkal, zda není i Dora průzkumnice inteligentnější) a nemají nic, co by mě očarovalo, nebo něco kvůli čemu bych si řekl: "Ano, této postavě fandím a mám jí rád". A kdybych měl psát o tom, jak špatný je zde character design (to platí i pro původní film), tak bych tady byl dalších několik hodin, takže se radši přesunu na další problém. Následujícím kiksem zde byla rozhodně animace. Postavy se hýbou až neuvěřitelně uměle a nepovedená animace obličejů mnohdy způsobuje to, že poníci ztrácí i tu poslední jiskřičku života, která jim ještě zbyla. Dále bych rád zkritizoval práci s barvami a celkové scenérie, na kterých se děj odehrává. Barvy jsou až neuvěřitelně přesaturované, takže mě z nich několikrát dokonce začaly bolet oči (Řekněte jednoduše "pá pá" harmonickým barvičkám z My Little Pony: Friendship is Magic). Jako další jsou na řadě scenérie, ke kterým řeknu pouze, že to chce opravdu mistrovský talent, abyste vytvořili svět, který bere kouzelné Equestrii veškerou duši a nahrazuje jí obyčejnou sterilitou. A úplně na konec zkritizuju samotnou strukturu příběhu a příběh samotný, epizoda má velmi zvláštní tempo, kdy se více jak půlku stopáže neděje téměř nic a najednou přijde hlavní potíž, který je však vyřešen během několika minut. Příběh samotný je pak klasické klišé, kdy magie umírá a naši "hrdinové" ji musí zachránit. Zkrátka, nepřekvapí, ale asi ani neurazí.  No a to by bylo pro mou recenzi asi naprosto vše. Jediné, v co můžu ještě doufat, je to, že bude výsledný seriál lepší jako tento, s prominutím, exkrement, který ukazuje jen a pouze korporátní nezájem o fanoušky, kdy je výdělek to jediné, na čem sejde a výsledná kvalita je jen nedůležitý aspekt produktu, který můžeme v klidu vynechat. 0/10 ()