„Roky randenia, blbnutia na zoznamkách a je to stále rovnaké. Kretén strieda kreténa," povzdychne si hrdinka filmu a jej ďalšie rande na inzerát s tvárou Lukáša Pavláska sa rýchlo zaradí do jej zložky katastrof a kreténov. Podobný zoznam otrasných schôdzok postupne rozširujú aj ďalšie postavy. Zozn@mka je totiž komédia o mužoch, ženách a zaujímavom fenoméne doby - internetovej zoznamke. A samozrejme o tom, o všetko sa na takom rande naslepo môže stať. Ale pozor, v rybníku hľadajúcich sa môže objaviť dravá šťuka. Jiří Langmajer ako šéf zoznamky čelí sťažnostiam nespokojných dám. V mene firmy a v mene príležitosti, ktorá robí zlodeja, musí ukázať, že chlapi nie sú iba idioti. S šarmom a roztomilosťou slávneho filmového Kristiána vyráža na schôdzky s klientkami. Vyzbrojený informáciami z ich dotazníkov vystupuje ako muž ich snov. Po niekoľkých naplnených schôdzkach však bez stopy zmizne. Pravda je taká, že on manželku nehľadá, on už doma jednu má. A tá má zas kamarátku a tá hľadá na zoznamke a tú Jiří Langmajer aj zvedie. Sľučka okolo záletníka sa začína sťahovať a vo vzduchu visí spoločný ženský sľub, že pomsta bude sladká... (Bontonfilm SK)

Helo

To jsem se tak čirou náhodou zase jednou dostal k televizi a zrovna běželo tohle. Říkal jsem si, že v mém tehdejším lehce orumo-pivovaném stavu to snad i zvládnu. Jen kdybych věděl, jak šeredně jsem se mýlil, neboť jsem dostal jeden z nejhorších filmů za ani nevím jak dlouho. Přitom samotná myšlenka se zdá celkem okej. Nic světobornýho, ale pro přiblblou komedii v mých představách docela použitelnýho. To by to ale musel točit někdo, kdo z těch potenciálně možná i vtipných scének dokáže tu srandu vytěžit. Leč nestalo se. Vtipný vtipy jsou tu všehovšudy možná dva a zbytek je totálně zabitej debilním zahráním, hudbou, střihem a nulovým vypointováním. Nevtipový dialogy zase strašně smrdí papírem a nepůsobí vůbec přirozeně a i v nich dost často nesedí střih. Ne, je to fakt bída a ta jedna hvězdička je jen za Gondíkovou a Kajnarovou, díky kterejm se na to dalo aspoň trochu koukat, a za jednu bezstřihovou scénu, kterou jsem u tohohle filmu opravdu nečekal. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Někdy mám trochu pocit, že tvůrci téhle pásové produkce žijí v nějaké záhadné sektě, kam neprosvítí jediný paprsek z racionálního světa. Marinovová se od samého začátku pokouší karikovat nejpříšernější stereotypy (nejen) seznamkových nápadníků/nápadnic, přičemž výsledek ani na vteřinu není vtipný, výstižný, reflektující či jakkoliv jinak smysluplný. Je jen nepopsatelně CRINGE, abychom zůstali v internetové sféře. Odráží se to i na herectví zúčastněných, jelikož na mnoha postavičkách je vidět, že je jejich představitelé nezvládají zahrát způsobem, který by byl funkční (nebo aspoň tak špatný, aby byl zábavný). Můžeme se vrátit k alibismu, jenž tu použil jiný uživatel - v tvůrčím týmu byla nepochybně celá řádka profesionálů, zasluhujících respekt... jenže co je jim to platné, když musí tajtrlíkovat kolem extrémně debilního projektu? V záplavě nepromyšleně laciného humoru a neohrabaného přepírání stereotypů se bohužel ani neskrývá příběh, z něhož by vůči divákovi cokoliv vyplývalo. Zbývá jen ohraná berlička, že na všechny ty hlupáky, naivky, lháře a další zoufalce někde čekají další zoufalci, zatímco se v pozadí rutinně vaří voda na největší svini a morální vítězové rutinně lížou smetanu. Klišé, trapnost a nulová potřeba přihodit něco navíc -> fňukání pro nic za nic. ()

Gilmour93

Svérázně debutující Zita Pandrhola zavřela do sudu vkus, vtip i soudnost. Z karikaturních postav a eufemisticky řečeno „dějového vývoje“ až příliš prostupuje komplex a snaha o jakési zúčtování, ale koho to proboha v této formě zajímá? Otevřete ten sud, paní režisérko, třeba to pomůže.. Langmajer mi v rolích sebestředných kurevníků začíná poslední dobou splývat. Je doslova zaškatulkován.. ()

dopitak

Čekáte to horší. Když se dokážete naladit na "poslednichDesetLetStaleStejneHerectviJirihoLangmajera", tak to snesete dobře. Product placement v hlavní roli, a pak pár hubených koček (kromě Jaroslavy O.) Několik vtipů ujde, několik dalších nebezpečně připomíná Troškovy Kameňáky (ale vono je to vlastně to lepší, co v poslední dvoudekádě natočil, tak co). Rádobyvtipné hlášky, u kterých asi tvůrci zkusili, jestli se z nich stanou hlášky (chovat jak Američan k teroristům). Je poznat, že film točila režisérka, podle konce. Travel service dovezl štáb na Kanáry, a nezávidím jim ani Kanáry, ani tu cestu s nejdražší lowcostovkou světa. Vondráček 50 % přehrával, ale ty zbývající 4 % docela dobrý. Hodně tomu pomohl hudební doprovod, zvláště pasáže, kde překryl dialogy. ()

eraserhead666

Kdybych to chtěl napsat hnusně a zkratkovitě, napíšu: "Film o blbkách pro blbky." Přesně ten konzumně pozlátkově naprosto prázdný film, naprosto nepředstavitelný a nerealistický, odehrávající se spíše v myslích určitých lidí než ve skutečném světě, obsazený ne podle hereckého umu, ale podle ksichtu. Film, který se nedá brát ani jako karikatura. Přesto film, který vás rozesměje, i když možná z jiných důvodů než měl v plánu. Vždycky jsem měl rád a hrozně se mi líbila Zuzana Kajnarová, faktem je, že po tomhle filmu to trochu kleslo. Ale Vondráček pobavil. ()

• Režisérka Zita Marinovová o svojom prvom filme povedala: "Dva roky som mala chrobáka v hlave a premýšľala, o čom to bude. Pôvodná idea bola, že napíšem coververziu Kristiána, pretože ten film milujem. Len som si lámala hlavu tým, kde by dnes pracoval. A zoznamka sa mi zdala najefektívnejšia pre nadväzovanie vzťahov so slečnami. Začala som písať a v podstate riskovala, že tvorím do šuplíka. Poznala som ale človeka z branže, ktorý sa tak nejako prelieva šoubiznisom, zaisťuje investorov a ktorého meno nechcem uvádzať, ale bol to on, kto ma povzbudil k natáčaniu. Sľúbil zaobstarať peniaze." [iDnes.cz] (Raccoon.city)
  • První verze scénáře byla hotova za osm dní a měla sto obrazů. (Pierre)
  • Když si Standa (Jaromír Nosek) objednává u číšníka kávu, tak vůbec neřekne, který druh kávy chce a přesto mu je přinesena. (SONY_)