Romantická komédia o tom, že lásky je niekedy málo a niekedy naopak až príliš veľa. Ako ale spoznať toho pravého? Eliška má svadbu, čaká na svoj veľký deň, ale vytúžené "ÁNO" nakoniec nezaznie. Ženích totiž v rozhodujúcej chvíli vezme nohy na plecia a utečie priamo spred oltára. Romantické LOVEnie plné lásky skončilo totálnym fiaskom. Zdrvená nevesta má našťastie kamarátku, ktorá presne vie, čo robiť. Jej recept je jasný, Eliška potreba novú známosť a predovšetkým prísun sexu. Ideálne v opačnom poradí. Ona sama si milostný život užíva plnými dúškami, a preto hneď Eliške založila profil na osvedčenej zoznamke. Začína LOVEnie, odhodlaný a veľakrát zábavný lov na lásku. Eliška sa vrhá do randenia naslepo, aby medzi radom katastrofických schôdzok a sérií trapasov skúsila nájsť nový vzťah. Je to ako s povestnou ihlou v kope sena. Niekde tam jednoducho bude, len sa musí hľadať. Loviť. Láska však nie je jej jediný problém. Eliška sa tiež musí rýchlo presťahovať a jedinou možnosťou je bývanie spoločne s nevlastným bratom. Čudák, ktorý na streche chová včely a ktorý ju u seba doma za žiadnu cenu nechce. (Bontonfilm SK)

suzanne1997

Na to, že je to česká komedie jsem se překvapivě dobře bavila. Když už nic jiného tenhle film se komedii alespoň podobá, divák dostane za svůj čas na oplátku docela služný zážitek a párkrát se i zasměje, což je, alespoň dle mé zkušenosti, u českých filmů spíše výjimka. Mi se Lovení líbilo a klidně bych se na něj podívala znova, mělo to hlavu a patu a celý film působil přirozeně. Po nemilé zkušenosti a sérii nepovedených schůzek spěje minimálně zpočátku nepředvídatelná zápletka ke svému konci. Takže za mě, sice by to mohlo být lepší, ale u českých filmů jsem zvyklá spíše na odpad!, proto tomuhle dávám jednoznačný nadprůměr a přitom podotýkám, že to může být jen a jen můj názor. ()

GeusX

Komedie u které se párkrát od srdce i zasmějete (a pokud netrpíte narkolepsií, tak ani neusnete). A to se počítá! Jinak takový ten předvídatelný příběh o "nečekaném" zamilování - nějak mi v příběhu chybělo víc nějakých alespoň náznaků, které by k zamilování zavdaly příčinu. (viděl jsem: 2x) ()

Harapes

Žádný nový nápad nehledejme. Žádná originalita vtipů, co by jsme už někde neviděli. Bohužel problém mám i s hlavní představitelkou... byla prostě Ester nudná, nezajímavá osoba. Kdo tedy mě opravdu překvapil, byl Jakub Prachař. Takový divný človíček... a svou roli přesvědčivě zahrál. Pan režisér Janák je dobrý řemeslník, ale tady bohužel šlápl vedle. ()

claudel

Štědrý večer neplánovaně s filmy Karla Janáka a jak v případě pohádky, tak v případě této komedie mohu hlásit spokojenost. Překvapuje mě tak nízké hodnocení, není to komedie přeplněná trapností kromě Richardovy ujeté kamarádky. Ano, je to předvídatelné, ale realita dnešních seznamek a ujetosti je v lehce nadsazeném stylu zachycena věrně. Ester Geislerová kvete do krásy a Jaroslav Plesl nezklame nikdy ale opravdu nikdy. ()

Stanislaus

LOVEní nabízí několik vtipných momentů a nápadů - viz narkoleptický mamánek, výjezd na Kuňku či Malá pardubická - ale celkem velkou část stopáže si člověk láme hlavu nad mechanismem vnitřních pochodů hlavních postav, jejichž uvažování a jednání by se dalo chvílemi přirovnat k jednomu velkému rozšmelcovanému paskvilu. Cílové diváky tento slabší odvar hollywoodských romantických komedií s několika českými hity určitě nadchne, mě však nechal chladným. P. S. Člověk by nevěřil, k čemu se dá použít kotě! ()

• Nebezpečnou scénu, kdy Richard (Jakub Prachař) šplhá do 3. patra za Páťou, zahrál herec bez kaskadéra. Režisér se ptal, jestli nemá závratě, na to mu prý Prachař odpověděl, že se to uvidí při natáčení a po vzoru filmových velikánů (Moore, Belmondo) se vrhl na kaskadéřinu. Scénu natáčeli celou noc a herec musel lézt nahoru asi 10x. Byl při ní přivázaný na laně a na konci už nemohl. (Tonula)
  • Film šel do kin se sloganem „Hledá se láska, Zn. Spěchá“. (ČSFD)
  • Jakub Prachař chtěl mít jako zvířecího miláčka původně slepici, ale protože se dá těžko ochočit, zůstalo u potkana Richarda III. (Tonula)