Gilmorova děvčata: Rok v životě

• USA Gilmore Girls: A Year in the Life
USA, 2016, 6 h (Minutáž: 90 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Kelly Bishop, Scott Patterson, Keiko Agena, Matt Czuchry, Sean Gunn, Yanic Truesdale, Sally Struthers, Liz Torres (viac)

Nová řada přichází skoro deset let po skončení původní série a sleduje Lorelai, Rory a Emily Gilmore v průběhu čtyř období bohatých na změny. (Netflix)

Tessie

Stejně praštěné kecy a voda na Rory se dovařila.. aneb jak svět může vypadat, když jste rozmazlený fracek a vše vám padá do hrsti a pak najednou máte o něčem rozhodnout sami a poserete všechno, co je možné, protože se prostě na nohy dokázat postavit nedokážete... Ano, tak nějak jsem jí přála aby dopadla.. a stalo se tak.. asi by mne i naštvalo, kdyby její svět byl nadále růžový a kytičkový, protože tak to přeci v reálném světě vůbec nefunguje. Z mého pohledu jen scénáristé spadli na zem a nechali mladou slečnu se v tom řádně vykoupat. Celou sérii hodnotím velmi pozitivně, ať už kvůli zemřelému dědečkovi nebo reálnému nádechu životních situací.. Předešlý seriál jsem měla ráda jako nadsázku a brala jsem ho.. nicméně tím, že se rozhodli v tomto pokračovat, jsem ráda, že zvolili realističtější styl, kde i Lorelai má silu oponovat své ufňukané dceři a Mrs Gilmore je vlastně taky člověk a ne jen zákeřná zlá bestie. Děkuji za to. ()

XdanteX

Po prvním dílu: Lorelai je Lorelai...Rory je ještě větší kravka než bývala v posledních sériích...Stars Hollow je pořád Stars Hollow. Byla to neskutečná radost se vrátit zase na místo které mě opakovaně doprovázelo celou školu. Všechno je jak má být a ze seriálu zmizela Sookie :)))) jsem spokojen Po druhém dílu: Proboha kdo vytvořil tenhle script života Rory. To děvčátko se celý život snažilo a bylo tak roztomilé a mělo přehled snad o všem na celém světě....jen proto aby se z ní stala neúspěšná nehipsterská příživnická troska která nic neumí a nikam nepatří a ještě k tomu......je to solidní kráva? Ó ano..život je tak těžký a jednou si nahoře a jednou dole. Všichni lidé mají nějaké těžké období a něčím si prochází...ale ku*va jak jsme se dostali od mladé Rory sem? Po třetím dílu: bída...děs.....aspoň Jess (to se rýmuje)... Díl od dílu horší a horší....kam až to zajde? Po čtvrtém dílu: Ne prostě. Nevím ani jak to hodnotit protože dodívat se na to mi trvalo měsíc a už nevím co všechno bylo špatně a škrobeně. Nezoufejme... Za pár let dostaneme další 4 díly "cliffhanger yaay :( " ()

Shakeus

Nekoukatelné. Z původního seriálu si to nevzalo nic dobrého a vše co bylo dřív špatně je tu vynásobeno stokrát. Komu se líbí tento čtyřdílný přídavek nemohl nikdy ocenit co bylo dřív tak dobré. Už nikdy víc, vymazat z paměti. ()

Kuzzie

Po přečtení všech komentářů od fandů jsem byla napjatá jak struna..a dostala jsem křečovitou změť scén, které na sebe ani moc nenavazovaly a neustálou vykrádačku samu sebe. Jako by nějak došel dech tomu všemu. Celej ten Roryin milostnej život se k ní vůbec nehodil. Vždyť ona a on..to už tady přeci všechno bylo. A v mnohem lepším provedení. Teď cituji Psemu :"Perfektní. Dostatečný ignore ultradebilní sedmé série a utažení všech linek tak, jak se sluší a patří" Vážně? Vim, že sedmá série nebyla moc dobře přijímaná a pamatuju si, že i já jsem z ní napoprvé nebyla nadšená, ale nakonec jsem ji dokázala přijmout a nějak mi začala dávat smysl, i když Lorelai i Rory trochu pozměnily své chování oproti sériím předchozím. Ale zpět k novým dílům. Chápu, že jak lidi stárnou, přichází o iluze, zažívaj víc nudy a hodně věcí se mění. Ale Gilmorky bez jediné vtipné scény? Já jsem ten příběh milovala jako žádný jiný, ale tím hlavním a nejdůležitějším pro mě byl humor! Mohla jsem se na všechny díly dívat stokrát a znovu a pořád jsem se musela smát nebo aspoň tlemit. I když se postavy rozcházely nebo do krve hádaly, stejně to celé mělo nějaký zvláštní nádech klidu a pohody. A něčeho jako světla na konci tunelu. Ale tohle byl jeden velký depresivní mišmaš v čele s vybotoxovanou Lorelai a Lukem s nastřelenýma vlasama. Jsem tak zklamaná, že střídám spisovnou a nespisovnou řeč. Jenže to neni tak, že bych Gilmorky viděla růžově a zklamalo mě, že jejich osudy vypadaj po letech jinak. Tohle je prostě pro mě úplně jiný příběh. Něco jako Sněženky a machři po 25 letech. Asi je chyba ve mně, když to všem ostatním přijde fajn. Já dávám svý hvězdičky za některý části příběhu a za vrácení tolika známých tváří zpět. I snaha se cení.Ach jo. ()

Cuzan

Přijde mi smutný, když mě baví se koukat na seriál nikoliv díky hlavním hrdinkám, ale díky vedlejším postavám. Asi chápu, že Melissa McCarthy věnuje svůj čas zajímavějším projektům, a její Sookie tak měla jen jednu scénu, nicméně stejně jako Lane tam třeskutě chyběla. Bavili Michel, Paris, Jess a Kirk, a celkem příjemná mi přišla dějová linka Emily, která se někam posunula. Ale celkově tam na mě bylo málo vtipu, a přespříliš často podivně vykonstruovaného drama. Umanutá a sobecká Lorelai a ztracená a neúspěšná Rory byly pro mě dost nesympatické, nelogické, pitvořivé a neuvěřitelné. Těch šest hodin za to fakt nestálo. ()

Frederika

Jen málo pokračování dokáže dostát kvalitě původních sérií, u Gilmorek se to ale docela podařilo. A Year in the Life má dobře napsané dialogy, téměř všechny původní herce, atmosféru, humor i dojemné chvilky... pro fanoušky je to opravdu návrat do Stars Hollow. První a poslední díl, režírované Amy, jsou lepší než prostřední dva. Zejména scény s muzikálem ve třetím díle patří k slabším místům série a proklikáním o nic nepřijdete. Přála bych si trochu více prostoru pro Jesse a Deana, ale well... nothing´s perfect. Konec, i když s cliffhangerem, je podle mě důstojný a nepotřebuje pokračování, takhle se "circle of life" skutečně uzavírá. Obecně - spokojenost. :) ()

BigMarthy

Přiznávám, jsem zaujatý, seriál a jeho reprízy sleduji přes dvanáct let. Úroveň jednotlivých epizod osmé řady rostla v čase, nejzdařilejší díl, po mém soudu, spatřuji v Podzimu. Krásné, důstojné, dojemné, poslední čtyři slova vyrazila dech, troufám si tvrdit, že málokdo z nás je očekával. Děkuji tvůrcům za úžasné chvíle, které jsem mohl u tohoto díla strávit. Kousek z něj budu nosit neustále v sobě. ()

barrahir

Já jsem tím zájezdem vysloveně zklamanej. No dobře, zas taková tragédie to nebyla, ale chyběla jedna zásadní věc - pozitivní nálada. Celý seriál se vyloženě nese na pozitivní notě, mně libovolný díl kdykoliv zlepší náladu, jenže tyhle čtyři roční období vás dostanou maximálně do deprese. ()

Sunny.69

První dva díly jsou moc milým návratem do Stars Hollow. Následující dva díly vnímám jako "dotažení" rozdělaných věcí (svatba Luka a Lorelai), a naprostý krach Rory (vývoj postavy už ke konci seriálu byl dost hrozný, její chování v tomto pokračování to akorát korunovalo), a díly pro to, aby se v tomto pokračování mohla mihnout každá existující postava. Toto pokračování asi bylo potřeba, aby se příběh uzavřel a mohl tak doopravdy plnohodnotně skončit. ()

jasanka

Jsem ráda, že pokračování bylo natočeno. Ale ano, mohlo být mnohem lepší. A ten konec... ten trochu naštval. Celkově mi to přišlo, jako kdyby se chystali natočit další epizody. ()

SidneyP

*SPOILERS* Nejvíc ukecaný seriál se vrátil na televizní obrazovky, aby znovu rozjel své hlášky na plné obrátky. Ale opravdu se mu to podařilo? Po 9 letech pauzy nám přichází neucelený děj, a nejsem si úplně jistý, zda všichni dokázali opět splynout se svými postavami - např. Kirk je sice stále takový malý prudič s vážně třeštěnými nápady, ale cítím z něj, že to už není ono. Dost velká absence některých postav mě taky zrovna nepotěšila... je sice hezké, že přivedli alespoň na chvíli zpátky skoro všechnu tu starou partu, ale spousta z nich v tom příběhu hrajou zadní-zadní vrátka - funguji prostě jen jako výplň času. Kdyby se stopáž zkrátila na normální 45minutovou a šla by normálně po sobě, ne v intervalu čtvrt rok/čtvrt rok/, bylo by to o mnohem lepší. A to už nemluvím o těch dějových dírách - Rory chodí s klukem celý ten rok a přitom se ani skoro nevidí? Cože? Čtyři závěrečná slova by dávala větší smysl předtím, ale ne už tolik teď. A vůbec poprvé jsem zažil to, že jsem se modlil, ať ty díly už skončí, protože jsem zjistil, že usínám nudou. Za mě se tedy návrat Gilmorek nepovedl. Asi jsem očekával mnoho. 60%. ()

zalij.kytku

Velké, velké zklamání. Byla to opravdu láska, kterou si budete pamatovat celý život. A když mělo tohle přijít, bála jsem se, hodně, ale trochu jsem doufala, že to těm dílům budu schopná pro tu velkou starou lásku odpustit. Ale jak tak koukám, asi nedokážu být tak sentimentální, jako většina lidí tady. Ani nespočítám kolikrát jsem stopla během sledování první tři díly, protože jsem se prostě nudila. Často jsem měla dojem, že si někdo přečetl scénář těsně před scénou a vlastně vůbec neví, co říká a je mu to jedno. Něco jako - nejsme schopní se všichni za celé ty roky potkat na pivo a pokecat, tak proč to nevyřešit takhle a trochu si na tom přivydělat. Poslední díl z toho vychází nejlíp, ale přesto nám nepředává ani trochu toho, co by nám předat mohl. A ten úplný závěr, jako vážně?! Nic lepšího tvůrce nenapadlo? I kdyby Kirk umřel, byl by to lepší konec. Mělo to obrovský potenciál a já teď nejsem už jen sentimentální, ale taky smutná, že tohle vůbec vzniklo. Se starou láskou v srdci a za Emily, která byla jedinou světlou výjimkou a dala této velké nafouklé bublině alespoň malý smysl - 3/5. ()

Qeo

Holky hodně zestárly, ale když se objevili na Netflixu, nemohl jsem odolat, dostat se zase zpátky do časů, kdy jsem přišel ze školy a jen tak v pozadí běželi ty rychlé vtipné dialogy na pozadí Slunečního města, kde jedinou starostí je horká káva a velké čepice. A povedlo se, téměř nic se nezměnilo a krom pár vyloženě otravných scén, to bylo příjemné. ()

Lusiija

Nechápu! Prostě nechápu... Seriál běžel jak po másle, nenucený, vtipný, ale tohle??? První díl byl pro mě zklamáním, ale říkala jsem si, že se to určitě rozběhne a bude to zas jako ty staré Gilmorky. Nerozběhlo. Nebylo. Postavy se chovají naprosto nepochopitelně, jediný, kdo se chová stále stejně je Kirk. Je samozřejmé, že ne vždycky se premiantovi po škole daří, ale tak krutý obrat vypadá děsně nereálně. Lorelai mě rozčiluje, její přeliftingovaný a vybotoxovaný obličej ještě víc a epizoda s muzikálem mě málem zabila. Poslední velmi očekávaná 4 slova byla naprosto dalším nelogickým (a dost hrozným) šokem. Nucené, na sílu, bez vtipu. Nechápu zdejší hodnocení. 2 hvězdy, a to jsem ještě hodná. ()

Bohnice05

Co se to tu stalo? Jak se mohlo tak krásné městečko plné života, jako je Stars Hollow, proměnit v trapnou umělou kulisu plnou umělých figurín. Tohle si vážně nezasloužilo. Kde je ona pověstná znělka? Kde jsou klasické GG písničky? Kde je humor a perfektně vybroušené dialogy? Nikde. Všechno to zmizelo. Místo toho se tvůrci mermomocí snaží z obyčejného televizního seriálu udělat nějaký umělecký počin. Proto tam ládují muzikálový feeling, tancování, zpívání, naprosto šílené přehrávání herců jako na divadle, digitální efekty a kameraman lítá s kamerou, jako by si něčeho šlehnul, protože zřejmě viděl, že se to tak dělá někde ve filmu. Já se ptám: „A komu tím prospějete, co?!“. K samotnému finále se snad raději ani vyjadřovat nebudu. Samozřejmě jsem rád, že jsem některé postavy mohl znovu vidět, především pak Kirka a Paris, jelikož ti mě snad jako jediní nezklamali a zůstali stejní. ()

Katie88

Varování: Nepopulární názor. Nelíbilo se mi to a z děvčat jsem byla zklamaná. Taková ta pohoda při sledování původního seriálu tam prostě nebyla. Z obou děvčat se staly silně nesympatický dámy (trapné fórky na účet ostatních, "body shaming" byly asi nejhorší). Lorelai řešící svoji přechodovou krizi bych ještě zvládla, ale Rory, ta Rory do které celá rodina tolik investovala, aby měla otevřené dveře do celého světa dokořán, ta byla domršená solidně. Po 10 letech je z ní vyhořelá údajně reportérka a já nechápu, jak taková osoba mohla mít úspěchy ve škole a pak i v zaměstnání - "Neměl on ten Mitchum Huntzberger vlastně o ní pravdu?" Řekla bych že měl. Do puntíku! Na práci a nakonec i osobní život naprosto nepoužitelná. I ty morální kodexy, ve kterých byla díky Lorelai vychovávaná, se minuly účinkem, protože to celé dopadlo, jak to dopadlo. Za mě skončila ještě hůř než její máma, ta aspoň nespala se zadaným chlapem a i přestože chápu záměr tvůrců celý ten koloběh opakovat, v tomto případě to dodalo ještě větší rozčarování. Pevně doufám, že už žádný pokračování nikdy nebude. ()

chewingum

Fanoušek nejsem, nostalgii jsem necítila. Dialogy trapné, postavy přehrávající, pitvořivé a nelogické. Jediné, co mě opravdu potěšilo, bylo nemilosrdné rozbití růžové bubliny dokonalé Rory, a její tvrdý pád z obláčků do reality. Jo a babička "bullshit" Emily. ()

figliar

Dlhé roky som čakal na ohlásenie pokračovania. Po ohlásení som mesiace dúfal, že sa zachová kúzlo starých dobrých Gilmoriek. A stálo to za to. Tvorcovia sa skoro vôbec nenechali ovplyvniť modernými trendami a v seriáli ponechali všetko to, čo na origináli bolo perfektné. Aj keď sú všetci herci o poznanie starší a vyspelejší, mentalita postáv si zachovala svoje kúzlo z minulej dekády. Manželia Palladino ešte majú čo povedať a určite si schovali v zásobe plány pre prípadné ďalšie pokračovanie, takže dúfam že sa mám na čo tešiť. ()

Veronica Mars se vrací

Veronica Mars se vrací

22.08.2018

Kultovní noirový seriál Veronica Mars s Kristen Bell (Šéfka, Matky na tahu) v hlavní roli se s největší pravděpodobností dočká další řady. Showrunner Rob Thomas momentálně dojednává poslední detaily… (viac)