Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

denisek34

Opravdový skvost :) Vtipné, milé, pohodové...vždycky mě tak příjemně naladí. "Měl bys plavat...měl bys plavat..plávat, plávat,plávat..." Adresu P. Sherman, 42 Wallaby Way, Sydney asi nikdy nezapomenu :D Navíc úžasný soundtrack :) Jeden z mých nejoblíbenějších animovaných filmů :) 5* ()

Chip89

Patří mezi ty první animáky, než s nimi praskl pytel . Povedla se jim animace, hudba a příběh nebyl nudný. Smát se? Myslím,že tenhle celovečerní animák vám zařídí,aby vás trošku rozbolela bránice od smíchu. Nejvíce mě dostala scéna na konci,kdy se po celém filmu podaří těm rybkám dostat do moře v igelitových pytlíkách, a pak nastane otázka - a co teď?:D:D ()

danny_21

Společně s Ratatouille to nejlepší z celovečerních animáků. Výborný humor, kterému rozumí jak caparti, tak i dospělí, s výbornou animací, s mnoha sympatickými mořskými ( akvarijními ) postavami a skvělým dějem - nemůžu dát mín než 90 %. ()

s1r1us

Kdyby do toho nefušoval Disney a byl lepší dabing, tak davam plný počet. Naprosto úžasnej animák. I na rok 2003 pěkná grafika. Super příběh, hudba, atd. Prostě paráda. Leč plný počet to není, to dávám jen filmům, kde je i každé smítko na správném místě. Mě tam prostě opět iritovala disneyovská prvoplánová mravokárnost. Přitom se dají natočit rodinné filmy i bez toho. Trochu jsem nepochopil to předabovaní racků a trochu mě iritoval dabing toho rádoby "cool" želvouna. Celkově, snad jeden z nejlepších animáků. ()

Mik_e

Ne, opravdu nemám rád filmy, po jejichž zhlédnutí mám potrhanou bránici a v očích vlhko. Nemám rád filmy, které mě takhle rozeberou. Výborné scény, naprosto dech beroucí animace (mimochodem, tohle by mohlo být ve 3D opravdu dobré) a dojemný závěr. Český dabing mi zde nevadil, naopak. Původně jsem tomu dal čtyři, ale to jsem se asi koukal bez brejlí. Teď, po druhém zkouknutí už plný počet. Společně s Toy Story nejlepší animák, bezkonkurenčně. ()

Likan7

Pamatuju si, že to pro mě byl vrchol. Po posledním shlédnutí s přítelkyní jsem se ale celkem hodně nudil, až mě to překvapilo. Přitom i po letech vidíme skvělou animaci a fantastickou hudbu. I příběhově to je na vyšším levelu než současné animáky v čele s Riem či druhými Auty. Přidávám se ke zdejším názorům, že toto je film, který je lepší sledovat s českým dabingem, než v originálu. Velká čest za to. Být humor trochu odrostlejší (jako například v Bezzubce), tak je to úžasný film pro všechny generace, takhle je to film primárně pro caparty. ()

wiix

Rovnako ako kniha Malý princ je aj Hľadá sa Nemo rozprávkou pre dospelých, kde niektoré vtípky v dospelej mysli asociujú niečo viac ako len príbeh o stratenej rybičke, hyperprotektívnom rodičovi a zábudlivej drobnej rybe. Dorry je skrátka hviezda a mrzutý klaun očkatý je top. Stále obdivne tlieskam nad dejovou líniou a zápletkou a tiež tak stále sa ukľudňujem melódiou "stále plávať, stále plávať, čo robiť stále pláávať". ()

Khalia

Pro mne naprosto klasická nostalgická pecka, která dodnes nenudí ani ty nejstarší diváky. Na tehdejší (i dnešní) dobu převratná animace. Skvělé gagy, postavy, hudba Newmana je dokonalá. Neskutečně se těším na Finding Dory (2016). Nepochybně to půjde ve šlépějích tohoto skvostu. ()

Sign

No já nevím :-) špatné to nebylo ani náhodou, ale slyšel jsem na to takové ovace, a jen jsem se usmíval, výbuch smíchu jako u Hotelu Transilvánie, Toy Story nebo Madagaskaru jsem neměl no, ale animák hezký :-) ()

BaruM

Kvalitní animovaný film, skvělé postavy různých charakterů - každý si najde svého favorita. Děj úžasně plyne a graduje na správných místech. Kéž by bylo více takových... ()

E lan

Skvělý příběh, vynikající animace, dechberoucí zvraty a božský český dabing. Co více k této pohádce dodat? Že je to zásadní pohádka mé dcerky a tudíž počet sledování už dosahuje stovky:-) Přesto jako jedna z mála po tolika sledování neleze na nervy. ()

GTS_PUNK

Animované filmy od Pixaru sú záležitosťou, na ktoré bude filmová história nazerať ako na samostatnú kategóriu. Nielen však ako samostatnú kategóriu animovaných filmov, ale filmov všeobecne. Dôvodov prečo je tomu tak je hneď niekoľko, pričom ich divák môže vnímať aj vo filme o stratenom klaunovi očkatom, ktorý sa na scéne objavil v roku 2003. Príbeh, ako už názov napovedá, sa toči okolo malej ryby Nema, ktorá skončí v akváriu v jednej zo sydneyských zubných ordinácií. Jeho otec Marlin sa ho v sprievode zábudlivej Dory vydáva hľadať skrz celý obrovský oceán. Jeho strastiplná púť predstavuje oceán v celej svojej kráse a divákovi ponúka zážitok hneď na viacerých frontoch súčasne. Tým prvým je originálny, samozrejme rodinne ladený príbeh, ktorý si aj po niekoľkonásobnom pozretí dokáže udržať svoju kvalitu vďaka námetu, nápadu, ale hlavne humoru, s ktorým vie dobre pracovať. Tvorcovia sa ho nesnažia využívať nasilu, ale skôr sa im ho podarilo šikovne zakomponovať do scén, kde naozaj pasuje, pričom im v tom pomáha aj pestrosť života v oceáne. Množstvo humorných scén je založených práve na jedinečnosti druhov a ich svojských vlastnostiach. Naopak, niekde je humor v tomto smere úplne prevrátený, pričom najlepšie to vidno v skvelých scénach so žralokmi. Tí navyše disponujú vynikajúco sa počúvajúcim austrálskym prízvukom. Príbeh však okrem humoru ponúka aj "ľudskú" stránku, čo je pomerne zvláštne, keďže prím tu hrajú morské živočíchy. Pod ľudskou stránkou je však potrebné rozumieť priateľstvo, empatiu, lásku, možno akési to morálne ponaučenie, skrátka to, čo sa Pixaru darí vložiť do takmer každého svojho filmu, a to, vďaka čomu sú mnohé ich príbehy dnes už nezabudnuteľnými diváckymi zážitkami, ku ktorým sa oplatí vrátiť. K nim bezpochyby patrí aj tento. Režisérsky a scenáristicky pod dominantnou taktovkou Andrewa Stantona, pre ktorého to nie je prvá ani posledná práca, ktorú odviedol pre Pixar. Príbeh však nie je jedinou silnou stránkou tohto animovaného snímku. To, čo pri filme najviac zapôsobí či už na malého alebo veľkého diváka najviac, je bez najmenších pochýb jeho vizuálna stránka. Pixar v ňom nadväzuje na animácie z konca deväťdesiatych rokoch, z ktorých si berie to najlepšie, pričom však už aj zakomponováva do vizuálu nové prvky, na ktorých v neskorších rokoch stavajú napríklad legendárne Cars. Podmorská výprava plná farieb vyzerá naozaj dobre a na kvalite nestráca ani po rokoch. Finding Nemo síce nie je najlepším snímkom z produkcie Pixaru, ktorý uzrel svetlo sveta, ale určite ho môžeme radiť na veľmi vysoké priečky. Divácky vďaka svojmu humornému, ale zároveň "ľudskému" príbehu nesklame, pričom dokáže pobaviť viaceré divácke generácie. Schopnosť PIxaru využiť potenciál takmer vždy na maximum je obdivuhodný, rovnako ako ich schopnosť vložiť do svojich filmov rôzne "easter eggs" zo skutočného sveta či zo svojich ďalších filmov. Pár sa ich dá nájsť aj v tomto prípade. Zaručene zaujme aj pestrofarebný vizuál a celkové grafické spracovanie filmu, ktoré v spojení so všetkými ostatnými dôležitými faktormi prináša solídny divácky zážitok, ku ktorému sa každý ešte aspoň raz niekedy vráti. () (menej) (viac)

Nix

Ok občas se divím, co ještě nemám okomentovaný. Ale vzhledem k tomu, že tohle snad ani nemusím představovat, tak budu strohý. Pro mne jeden z nejlepších a nejzábavnějších podmořských animáků, který má skvělé provedení a památné scény. A některé odkazy jsou taky skvělé. Tohle mám rád a kdykoli se na to kouknu znova i když už to znám nazpaměť. Moi moi moi. ()

Numas odpad!

Neuvěřitelné, nechápu, že i převážně ametrický ansambl na imdb je kritičtější než vy. Co mě týče je mi to jasné: americká, animovaná dojemná srágora! ()

Dreadlord

Animovany film perfektni jak po technicke strance tak i po dejove linii-je vhodny pro male i velke a toje opravdu obdivuhodny vykon,mimochodem NUMAS a nejakej SKWOKOT nebo co jsou pekny debilove a nemaj tady co delat.... ()

AlexDLarge

Animák, jak má být. Hezké potvůrky v hlavní roli, zajímavý příběh, různé originální vychytávky a hlavně hloubka vyprávění. Přesto se nemůžu ubránit dojmu veliké falše. Jako kdyby v tom byla vypočítavost. Taky jsem nejednou měl pocit vkrádající se nudy. Abych řekl pravdu, chybí tomu "duše". Nevím čím je to způsobeno. Možná tou počítačovou grafikou, možná něčím jiným. Opravdu nevím. Ale ty čtyři hvězdičky si to zaslouží. P.S.: Králem animáku pro mě zůstává Lví král. ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (viac)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)