Světový šampión

• Česko Světový champion (festivalový názov) (viac)

Sám Alfred Hitchcock označil film za Světový šampion, u kterého si kromě režie napsal i scénař, za druhý opravdu "hitchockovský" snímek ve své kinematografii. (oficiálny text distribútora)

Isherwood

Film, jehož hodnota je nepopiratelná spíše z historického, než-li z diváckého hlediska. Ani nově zrestaurovaná kopie, ani živý klavírní doprovod skladatele Neila Brandta prostě nezakryje téměř devadesát let stařeckého nánosu. Hitchcock sice v mnoha ohledech naprosto parádně komponuje scénu, s dokonalou sebejistotou přechází z humorné grotesky do sportovního dramatu, ve kterém se osudově střetávají dva muži, aby získali srdce jedné ženy, ale po skončení vám vytane na mysli hlavně to, že kdyby to trvalo polovinu času, pravděpodobně byste se bavili ještě o něco lépe. ()

honajz

Úvodních dvacet minut je skoro geniálních - je v nich plno vtipu i ve druhém plánu (scény s ramínkem na šaty), a mají dramatickou výstavbu. Ve chvíli, kdy je jasné, oč půjde, film hodně ztrácí tempo, i když i zde jsou další vynikající scény a humorné sekvence (mimochodem, scéna setkání cirkusáků v bytě kolem tuším 55.minuty mi silně připomněla Rope / Provaz). Myslím, že v té době prostě šly na odbyt romantické příběhy, a tak Hitch natočil zrovna totok. Je to hitchcockovské ve svém podání a stylu, ale ještě ne příběhem, který je spíše komerční. ()

Aleee89

Další Hitchcockův němý film se mi líbil ještě méně než ten, který jsem viděla dříve. Příběh mě moc nezaujal a nedokázal vtáhnout. Milostný trojúhelník nebyl dotáhnut do konce, nijaké emoce, vášně... Celkem nuda. Zápasy díky tomu nevynikly, navíc jim chyběl zvuk, což je u němého filmu sice jasné, ale zde je to na škodu. Nemůžu jít s hodnocením výše. ()

pepo

Vadia tam iba dve veci. Strasne velmi tomu chyba zvuk (prosim vas, dodajte do toho niekto ruchy a zlozte tomu hudbu na mieru). A myslel som, ze doba totalnych krav, ktore by si zasluzili minimalne valcekom po hlave zacala az tretou seriou Sexu v meste. Inak vyborna sportova drama. Nevededel som ako to dopadne, ustredne trio je krasne melodramaticky funkcne a podobne pribehy boli dobre pred takmer storocim ako aj teraz. Oproti slabuckemu Pleasure Garden urobil Hitchckock hned dalsim filmom obrovsky skok dopredu. A za dverami sa uz rysoval jeho prvy masterpiece. Toto je ale takisto vyborny kus filmarciny a velmi ma to bavilo. Velmi silnych 7/10 ()

Stegman

[zhlédnuto s živým doprovodem Zabelov group] Díky mimořádnému výkonu muzikantů pod plátnem je to ještě za 4 hvězdičky, ale o fous. S horším doprovodem bych to viděl na 3 hvězdičky. Hitch to napsal šikovně: divákovy (nebo aspoň moje) sympatie se během filmu neustále přelévají z jednoho rohu milostného trojúhelníku do druhého a film tak člověka (nebo aspoň mě) baví po celou dobu. Přece jen jsem ale čekal ještě lepší kousek. ()

• Jedná se o první film, který natočil Alfred Hitchcock pro nově vytvořenou filmovou společnost British International Pictures. (Pavlínka9)
  • Hitchcock s odstupom času rekapituloval, že v snímke boli určité veci, ktoré by už neskôr nepoužil. Spomínal večierok z oslavy boxerského zápasu kedy je nalievané šampanské a je jasne zobrazené ako pení, ako sú v ňom bublinky. Má sa pripíjať vrátane hrdinky, no zistí sa, že nie je prítomná, lebo odišla s niekým iným. A tak už šampanské nepení. (Biopler)
  • Scénář k filmu psal Hitchcock jen několik málo týdnů. (Pavlínka9)