Světový šampión

• Česko Světový champion (festivalový názov) (viac)

Sám Alfred Hitchcock označil film za Světový šampion, u kterého si kromě režie napsal i scénař, za druhý opravdu "hitchockovský" snímek ve své kinematografii. (oficiálny text distribútora)

Němi

Hitchcockova režie je jistá a několikrát vytáhne výborný vizuálni nápad, takže absence zvuku tu nijak nevadí. Bohužel příběh o milostném trojuhelníku boxerů a nerozhodné ženy není příliš zajimavý, spíš silně odhadnutelný a na 85 minut je ho málo. Naštěstí spojení talentovaný tvůrce & sympatičtí herci dokázalo z filmu vyždímat víc než slušnou zábavu, už třeba tím, ze fandit se dá oběma kohoutům. __ Mimochodem, hlavní herečka, roztomilá Lillian Hall-Davis, po delších psychických problémech spojených s předčasným koncem kariéry (zvuk) spáchala v roce 1933 sebevraždu. ()

Aleee89

Další Hitchcockův němý film se mi líbil ještě méně než ten, který jsem viděla dříve. Příběh mě moc nezaujal a nedokázal vtáhnout. Milostný trojúhelník nebyl dotáhnut do konce, nijaké emoce, vášně... Celkem nuda. Zápasy díky tomu nevynikly, navíc jim chyběl zvuk, což je u němého filmu sice jasné, ale zde je to na škodu. Nemůžu jít s hodnocením výše. ()

Hellboy

"Dramatická komedie o dvou boxerech zamilovaných do stejné ženy." Na pouti vystupuje One-Round Jack (Carl Brisson), boxer, který protivníka z řad návštěvníků pouti vyřídí během jediného kola. Jednoho dne se ale na pouti objeví Bob Corby (Ian Hunter), který nejen, že vydrží první kolo, ale dotáhne to až do čtvrtého, ve kterém Jacka knokautuje. To vše sleduje prodavačka lístků (Lilian Hall Davis), které se Bob zalíbí. Dívka se líbí i Jackovi, ale Bob si ji získá tím, že jí koupí za peníze z vyhraného zápasu náramek ve tvaru hada. To je jakože symbol hříchu:)) A to je 20. minuta. Do této chvíle je příběh ještě poměrně zajímavý, ale další peripetie milostného trojúhelníku už tak zajímavé nebyly. Ačkoliv se Hitchcock snažil a film zaplnil nejrůznějšími nápady, je vidět, že mnohem více mu svědčí napínavé příběhy. ()

vypravěč

Je skoro až neuvěřitelné, že tento orezlý milostný triangl dokázal mladý Alfred Hitchcock rozeznít zcela novými tóny, a vytvořit tak skutečně působivé umělecké dílo. Je to sice stále týž otřepaný sujet, ale je vypravován zcela originálním jazykem, v němž je každý obraz důkladně promyšlen, přepečlivě vystavěn a účelně přispívá k výstižnější psychologické kresbě postav či k charakteristice prostředí. A právě díky tomuto způsobu vyprávění, soustředěnému k detailu, často rafinovaně volenému a emocionálně bohatému, má smysl se do tohoto Ringu vrátit. ()

Stegman

[zhlédnuto s živým doprovodem Zabelov group] Díky mimořádnému výkonu muzikantů pod plátnem je to ještě za 4 hvězdičky, ale o fous. S horším doprovodem bych to viděl na 3 hvězdičky. Hitch to napsal šikovně: divákovy (nebo aspoň moje) sympatie se během filmu neustále přelévají z jednoho rohu milostného trojúhelníku do druhého a film tak člověka (nebo aspoň mě) baví po celou dobu. Přece jen jsem ale čekal ještě lepší kousek. ()

• Jedná se o první film, který natočil Alfred Hitchcock pro nově vytvořenou filmovou společnost British International Pictures. (Pavlínka9)
  • Hitchcock s odstupom času rekapituloval, že v snímke boli určité veci, ktoré by už neskôr nepoužil. Spomínal večierok z oslavy boxerského zápasu kedy je nalievané šampanské a je jasne zobrazené ako pení, ako sú v ňom bublinky. Má sa pripíjať vrátane hrdinky, no zistí sa, že nie je prítomná, lebo odišla s niekým iným. A tak už šampanské nepení. (Biopler)
  • Scénář k filmu psal Hitchcock jen několik málo týdnů. (Pavlínka9)