Bolek Polívka a Arnošt Goldflam v hlavních rolích humoristického seriálu na motivy románu Gustava Flauberta Bouvard a Pécuchet aneb Byli jednou dva písaři. (Česká televize)

ajp

První (a zároveň poslední díl) "seriálu" Pálava, který měl jakousi novodobou transkripcí seriálu "Byli jednou dva písaři" mě popravdě mile překvapil. Jakkoliv moc nejsem příznivec Bolka Polívky, tady se tvůrci myslím docela trefili. Pálava je vtipná, vkusná ale hlavně, nelze jí srovnávat s Písaři. Ti prostě byli a zůstanou nenapodobitelní, skvělí, prostě jedineční. Pálava je ale důstojnou svěží novodobou verzí. Mrzí mě, že se nedočkala pokračování. ()

Aky

Po prvním díle: zřejmě to bude dost špatné. Sešli se nešikovný scénárista s nešikovným režisérem. Je to pomalé, nevtipné, s věcnými chybami, chvílemi trapné. Herci se mohou strhat, jenže Zdeněk Zapletal není Jaroslav Dietl, tím méně pak Gustav Flaubert, a Robert Sedláček už vůbec není Ján Roháč. ()

dopitak

Už jsem viděl tolik horšího... Goldflam je tak miloučkej, Bolek snesitelnej. Některé menší postavy se ale moc nepovedly. Uvidíme... Uvidíme? ()

honajz

To měla ČT kdysi rakový nápad natočit pilotní díly možných seriálů (už to muselo stát nějaké prachy) a podle diváckého hlasování v soutěži pak vybere, který natočí. Celé se to jmenovalo Souboj seriálů, tehdy to vyhrál seriál Cirkus Bukowski, který ale v tom pilotním provedení měl větší napětí a atmosféru. A i když ČT nakonec tenhle projekt skrečovala, nějaké další pilotní díly se natočily jen tak na zkoušku. Tohle zrovna si myslím by mě bavilo. Ty vtipy jsou tady často řečené jakoby jen tak mimochodem, bokem, navíc je zde skvělá procházka nočním Brnem, a myslím, že i to mudrování obou hlavních postav by mě bavilo. Škoda, že se projekt nakonec neuskutečnil. ()

zette

Skoda, ze se v pravidelnem intervalu objevi nejaka trapna momentka, ktera narusi, jinak velmi povedeny serial. Palava je postavena na kvalitnich dialozich a spoleha na herecke duo Polivka-Goldflam. Arnost me teda bere vice:-). Vzhledem k nizkemu hodnoceni pridavam hvezdicku. ()

Splasher

Pokud bych měl z Noci pilotů vybrat jeden projekt, který by se měl dočkat plnohodnotné série, tak by to byla právě Pálava. Píšu to tu proto, že ČT prý dá i na reakci svých diváků a Pálava měla většinou spíše negativní reakce. Kvůli srovnání s Písaři, samozřejmě. No přesto byla z nabízeného tím nejlepším. Nevím jestli se najednou sešli takto slabé počiny nebo ČT do Noci pilotů nasadila jen ty projekty, u kterých byla na vážkách. Doufám, že platí ta druhá možnost, i když by byla více urážlivá pro tvůrce. ()

LadyPupu

Nerozumím tomu, proč stylizace do Flaubertových geniálních Písařů. Kdyby se na to ČT v čele se Sedláčkem vybodla, mohl možná vzniknout lepší seriálový produkt. Takto je to celé tak nějak upatlané pokleslým humorem (silikony) a s noblesním originálem nesrovnatelné. ()

PollyJean

možná by to bylo bývalo sledovatelné, kdyby seriál vznikl. Takhle je to jen takový nahozený střípek. Srovnání s Písaři samozřejmě nepomáhá, to každého diváka přinutí ubrat body i sympatie. ()

laepus

Za mě dobrý. Jedinou vadu pro mě představuje ten statek, který je spíš někde na Vysočině než na Pálavě a bude se tam asi těžko sadit vinohrad, ale jinak dobře odvedené práce - ani jeden z hlavních představitelů nijak nepřehrává, nesnaží se kopírovat RoháčovuSovákovuHorníčkovu předlohu a je to opravdu ze života. Snad to skutečně roztočí jako kompletní seriál, jsem zvědav a těším se. ()

M.M.Mysak

Bože lidi, co to tady plácáte? V titulcích o Flaubertovy není ani slovo. To jste se nechali tak moc unést oficiálním textem ČT? Srovnáváte jablka s hruškami. Viděli jste celou sérii? ()