Exorcista - Season 1 (2016) (séria)

Kapitola druhá: Lupus in fabula (S01E02)

(epizóda)
  • Česko Kapitola druhá: Lupus in fabula (viac)

Tomas Ortega je prototypom moderného kňaza, ktorý vedie svoje kázanie skôr v priateľskom duchu než v prísnej atmosfére striktného dodržiavania božích prikázaní. Keď sa jedného dňa v jeho farnosti objaví Angela, ktorá ho neodbytne presviedča, že sa jej príbytku snažia zmocniť temné sily a zlo začína ovládať najmä staršiu dcéru Kat, nezostáva mu nič iné, len Angelin rodinný dom navštíviť. Následná skúsenosť ho privedie k jedinému možnému riešeniu - svoje odhodlanie v boji s temnotou musí  spojiť so skúseným exorcistom, ktorého neustále vidí vo svojich nočných morách. (TV JOJ)

MickeyStuma

A tak se nám to pomalu po dějové stránce rozjíždí. Koho neoslnil předchozí úvodní díl, tohle ho už prostě přesvědčit musí. Na temnou atmosféru se klade daleko větší důraz, z čehož vyznívá, že se ještě máme na co těšit. Casey posedlá ďáblem se začíná projevovat a tak tu v žádném případě o děsivé scény není nouze. Je to však seriálový počin, takže jako ve velkorozpočtovém snímku to být pochopitelně nemůže. Ale je fakt, že si tvůrci dali setsakramentsky záležet. ()

tron

"Poznám ťa?" - "Nie, ale my poznáme teba." Tak nevzdám to ani po druhej epizóde.V seriáli je veľmi dôležitý kasting, nakoľko ak sa nevydarí vo filme je to zlé, ale ak sa nevydarí v seriáli, ktorý je o dosť dlhší, než bežný film, je to utrpenie. Tu ale nenachádzam ani jeden slabý kus. Rodičia? OK. Dvojica kňazov? Navzájom sa svojou odlišnosťou pekne dopĺňajú (už viem, koho mi Ben Daniels pripomína - Garyho Oldmana). Dcéry? Sexice. Takže za mňa palec hore a opätovne ma potešil scenár, ktorý sa snaží skôr pomaly, ale o to zákernejšie budovať nepríjemnú atmosféru blížiaceho sa zla, než siahať po klišé a jednoduchých spôsoboch divákovho strašenia. O nejakom seriálovom zázraku by som, aspoň zatiaľ, určite nehovoril, ale inak je to uchádzajúca kvalitka a čas pri nej strávený nepokladám za stratený. Tu niekto dosť dobre vedel, čo robí a čo chce dosiahnuť (a ako na to). ()

ScarPoul

Zatiaľ to nestráca nič zo svojej zaujímavosti. Pomaličky ale isto sa do dostáva pod kožu. Zjavenia, väčšie pochybnosti, hrozba pápežovho príchodu a postupné odkrývanie charakterov. Čo som si z tohto dielu ale naozaj odniesol - pozor na bezdomovcov. Prítomnosť viacerých démonov( nie len jedného) tvorí predzvesť zaujímavého rozvíjania zápletky. Uvidíme. ()