Na cestě po Austrálii se Diana snaží zvládat povinnosti matky a princezny, a navíc řeší manželské trable s Charlesem. (Netflix)

Peddro

Díl pěkný. Ale co to varování před začátkem? Prý by to mohlo ,,rozrušit" někoho, kdo trpí poruchou příjmu potravy. Tohle už Netflix vážně přehání! To jako bude před každým dílem, nebo filmem varovat, že se to může někoho dotknout? Mně je nevolno z politické korektnosti, která je pro západní civilizaci nejnebezpečnější morovou ranou 21. století.... ()

Kaka

Technicky a vlastně celkovou formální stylizací zaručeně doposud nejodvážněji natočená epizoda. Plná frenetických střihů a zajímavé práce s kamerou, s velkým množstvím odvážně velkolepých záběrů. Podobně zdatně a sebevědomě je vyobrazený přerod Diany z ostýchavé slečinky v noblesní dámu, která svým přirozeným charismatem a živelností dostává davy do varu a snadno strhne pozornost veškerého dění na sebe, což se koruně vůbec nelíbí. ()

ALIENka_

Dokonce jsem si dovolila doufat, že všechno dobře dopadne. Turné po Austrálii byl úspěch na všech stranách. Diana s Charlesem si konečně promluvili mezi čtyřma očima, dohodli se, že se budou podporovat, skoro to vypadalo až moc růžově. Společnej tanec byl krásnej, Charles se překousnul a odmítnul zavolat Camille, ale samozřejmě se všechno posralo. Nakonec je to založený na skutečných událostech, takže dobrýho konce se můžeme rovnou vzdát. Charles je známej žárlivec a nedokáže snést, že Diana je víc populární, i když Anglii právě zachránila vliv v Austrálii. Když se vám směje publikum, je to sice nepříjemný, ale něco se prostě musí překousnout. A královna dělá všechno ostatní, jenom aby nemusela nikoho emočně podpořit. Objímání a projevy vděčnosti se do královsky rodiny nehodí. Takže všechno při starým. Hodnocení: na začátku seriálu jsem královnu zbožňovala a nemyslela jsem si, že někdy změním názor, ale stalo se/10 ()

Necrotongue

Šestou epizodou mi tvůrci zvedli náladu, když ukázali, že nepůjdou cestou nejmenšího odporu, a riskli i hrozbu nesčetných nactiutrhání ze strany fanatických obdivovatelů nejúžasnější princezny, která kdy kráčela po Zemi. Na rozdíl od mnohých jiných filmařů berou v potaz různé úhly pohledu a nesnaží se jen o svatořečení jedné nesnesitelné neurotičky. ()

Anife

Sice nejslabší díl série, i tak je ale za čtyři hvězdičky, ostatní epizody prostě dávají laťku moc vysoko. Emma Corrin je rozhodně nejlepší zfilmovaná Diana. Vystihnout charisma a kouzlo Lady Di není jednoduché (Naomi Watts by mohla vyprávět), jí se to ale podařilo, minimálně v téhle epizodě. Přestože to bylo poprvé, co jsem epizodu nedala jedním dechem a začátkem jsem se musela dost prokousat, nakonec mě bavil. Highlight epizody je princezna Anna a její hláška s 18. stoletím. ()