Żakovo vyprávění o vězeňské službě je jasným svědectvím o tom, jaká je jím zobrazovaná realita, svět obydlený zloduchy a desperáty, kteří jsou přece těmi „dobrými", přestože vypadají hrozivě. Snímek klade otázku, v jakém stavu jsou ti, v jejichž duchovním pojivu se usazuje smog našeho světa. Existenciální otázky však nezastiňují žánrové zasazení filmu, což je bezpochyby dobře. Żaka podle všeho zajímá otázka morální ambivalence bez ohledu na to, že jeho úvahy zaznívají mezi hlasitou střelbou a úderem pěstí. (Kino na hranici)

srolyma

Výborný polský film s až hollywoodským potenciálem. Kdyby měl i hollywoodský rozpočet a tak o 30 minut delší stopáž na pořádné rozvinutí vedlejších dějových linií, byl bych spokojený ještě víc. Ale i tak je tenhle poměrně úsporný film o hodných a zlých policajtech a padouchovi, který není až takový padouch, prostě výborný. ()

jack_scott

Hodně povedený, originální thriller. Nečekal jsem nic, a nakonec mne to bavilo docela dost, protože polský způsob podání lidských charakterů je opravdu povedený. Prostředí pro člověka co tam nejezdí - a 80% podobné produkce - je originální a osvěžující. U čísla 80 zůstanu i u hodnocení. ()

solisoli

Pravdivý príbeh z oblasti strednej Európy, jedného z bývalých postkomunistických štátov. Samozrejme trochu prikrášlené, ale hodne pravdivé. Škoda, že mi to pripadalo tak trochu na úrovni TV filmu. Je vidieť, že korupcia ma v spoločnosti svoje miesto a dlho bude trvať, kým sa tohto spoločnosť zbaví. ()

rigby

Podobné filmy moc nemusím a tento nebyl výjimkou. Prošel kolem mne bez povšimnutí, bez sebemenšího záchvěvu zájmu. Nedal mi vůbec nic, možná i proto, že jsem si nechtěl nic vzít. ()

Saxos

Kladu si otázku. Psal komentář Obsahu comp, nebo člověk? Kloním se k elektronice. Jinak není možná. Podstatné je, že s čím jsem se v poslední, již dlouhé, době setkal z Polské kinematografie, vše bylo na velmi slušné úrovni. Konvoj mě bavil a nezklamal. Klady: zápletka, napínavost, emotivnost a surovost, realita vězeňství střední postkomunistické Evropy, osvětlující dialogy, dobrá hudba. ()

skyfire

Když se člověk odprostí od trochu nelogické zápletky, tak dostane skvělý film se spoustou neokoukaných herců, kteří hraji výborně, dostane skvělé neamerické prostředí, nedostane ani jednoho černocha, asiata, hispánce, gaye a ani dokonce žádnou lesbu. Zkrátka dostane klasický neideologický film. A to dnes na 4 hvězdy stačí. ()

Unlikelyhero odpad!

Přesto, že polská produkce je často výjimečná, tohle je nechtěná a ještě k tomu blbá komedite Zmatený konvoj - absolutní ztráta času ()