The Grand Tour - Season 3 (2019) (séria)

Colombia Special Part 1 (S03E02)

(epizóda)
  • USA Colombia Special Part 1
Komédia / Talk-show / Športový
Veľká Británia / USA, 2019, 54 min

Kolumbijský speciál zavede Clarksona, Hammonda a Maye na dobrodružnou cestu napříč jihoamerickým státem ve snaze vyfotit divokou zvěř. (HellFire)

Big Bear

,,Za tohle ti vymlátím světla! '' ----- Top Gearovské speciály byly vždycky vrcholem tohohle seroše o autech. Jednak se člověk s tou prima partou podíval do světa a pak také většinou se jelo ve stále stejných vozech. Na rozdíl od jednotlivých epizod, kdy se z asfaltu vracíme do studia (což mně osobně občas ruší), ve speciálech se jede pořád a to já rád. Myslím si, že dnes už ten co v BBC zařídil vyhazov Jeremyho nemá vlasy, páč si je už všechny zoufalstvím vyrval. Je také možné, že mu je vyrvali šéfové každopádně vyhodit Clarksona byla skutečná pitomost. Jasně, Jeremy byl občas neřízená střela. Rád si kousnul tam, kde mu něco nevonělo, ale kdo zná jeho novinové sloupky nemůže být překvapen ba co víc čeká to od něj a vlastně i vyžaduje. Má přehled, je vtipý a je vybaven britským humorem. To vše z něj dělá velice vtipného chlapíka, který ovšem nemusí jít do noty každému. Obzvláště dnešní přehnaně korektní doba, kdy se jeden musí neustále ohlížet zda někoho něčím neurazil, v době práv všech a všeho na všechno musel být tenhle odjištěný granát pro BBC jistě trochu problém. Je také možné, že chytl manýry celebrit. Nevím jak to bylo s tím nafackováním členovi štábu snad kvůli kávě, každopádně to šlo řešit třeba pokutou. Vyhazov udělal jediné. S Jeremym jako správní kámoši odešli i James a Richard. A z Top Gearu rázem zbyla jen značka bez obsahu. Propad sledovanosti nezachránil ani LeBlanc a ten už snad také odchází... Po těch třech osiřelých králích nakonec sáhl Amazon a dobře udělal. A jak jsem tak sledoval tento speciál, je jedno jak se to vlastně jmenuje. Důležitý je obsah a bylo to zase vončo ! Opět jsem se u speciálu řezal nahlas na celé kolo a i když celá řada věcí jede podle napsaného scénáře, bavím se i tak. Takovéhle scénáře by totiž mohla závidět nejedna komedie dneška. Já si to užil, kluci mi zase zvedli náladu a tak dávám za 5 snímků divokých zvířat: Psa, osla, mouchy, pavouka resp. jeho obydlí a samozřejmě hrocha! * * * * * ()

Frajer42

Dodnes jsem žil v naivní představě, že časté narážky na některé etnické skupiny lidí ve spojitosti s tím, že jsou to kozomrdové nebo ovcomrdové, mají vyloženě jen humorný základ a nemají s pravdou pranic společného. Pokud ovšem scénka v tomto dílu nebyla zase jen dalším excelentním umělým nápadem scénáristů, tak mi asi právě spadla čelist a vypadly oči z důlků, když jsem se dozvěděl, že v Kolumbii je zcela běžné prznit své oslice. Naštěstí kluci alespoň nejsou zvrhlá hovada, ale docela civilizovaní lidé, takže znásilňují jen oslí ženy. Jinak luxusní epizoda. Díly, kde kluci vyrazí zdolávat divočinu v nějakých šílených strojích, jsou vždy mnohem vtipnější, než nějaké protáčení pneumatik na detroitském předměstí. Zdají se mi nějací veselejší než v předchozích dílech, ale to se dá vzhledem ke zvolené destinaci asi snadno pochopit. ()

HellFire

Kolumbijský speciál začíná časně ráno, protože Hammond musí dopravit své stupidně velké auto na břeh. Nevím proč, ale už od začátku bych Hammonda nejradši nakopal do ...... Nejdřív všechny zdrží 10! hodin, protože dostat jeho auto z vody je extrémně složité a pak je tady auto samotné. Obrovská a naprosto nepraktická šílenost, se kterou si Hammond vynahrazuje bůh ví co. Kromě toho většinu času nefunguje. Skvělá volba. Každopádně... cestu napříč Kolumbií si budu pamatovat hlavně kvůli přejezdu obstarožního mostu, kdy si každý z trojice cvrkl do gatí. ()

ClapTrap

Colombia Special Pt.1. Andy Wilman zadal ústřední trojici za úkol, pro Amazon, vyfotit 4 výrazné kusy zvířat v Kolumbijské džungli. Výlet je to plný fórků, narážek na celý svět a "světové problémy", podpořený charismatem všech zúčastněných, kdy několikrát zapojili celý štáb. Tentokrát uvidíme v akci Fiat Panda 4x4 (James May), Chevrolet Silverado pick-up (Richard Hammond) a (LGBT - lesbian, bacon, trans,…? :-D) Jeep Wrangler (Jeremy Clarkson). ()