Karate Kill

• Japonsko カラテ・キル (viac)

mira007

Kurando Mitsutake se pokusil o návrat osmdesátkových karate filmu v roce 2016 v tomto čirém béčku o mistrovi karate, který se snaží osvobodit svou sestru z rukou obchodníků s bílým masem. Není to taková brutalita s krvavou nahotou jako Gun Woman, ale i tady je režisérova oblíbenkyně Asami tentokrát s hákem místo ruky. ()

eraserhead666

Když máš splín, Asami ho změní v stín. I když teda jen vedlejší rolí a účastí snad ve třetině stopáže. Nekřičí zde, nikoho nezmlátí, ale souloží a střílí. A to mi stačí. Jinak je to takový klasický raně devadesátkový karate akčňák o hrdinovi, jemuž unesli sestru v současném/moderním hávu. Rvačky jsou příjemně střízlivé, některé snímané zajímavou kamerou a bez zběsilého střihu (velká pochvala). přestřelky trochu kazí digitální krev a výstřely, ale dá se to přežít. Mitsutake občas přehání (hlavní hrdina trhá uši a proráží ruce hrtanem), ale to k tomu tak nějak patří a on sám při německé premiéře svého předchozího filmu Gun Woman prohlásil, že si je toho vědom, ale sakra, natáčí přeci akční filmy, tak proč by si to nemohl dovolit. A já s ním souhlasím. Hlavní hrdina je vcelku sympaťák, Asami je skvělá (jako vždy) a záporáci jsou až zábavnou sbírkou magorů. ()

TERRORDROME

Kurando Mitsutake sa po Gun Woman snaží natočiť čosi ako Ong-Baka, s karate miesto muay thai. Hlavný hrdina je bojovým umením nadupaný maník čo hľadá v Amerike svoju sestru ktorá padla do rúk kultu natáčajúcemu snuff filmy. Ich šibnutý fašisticko-vyhúlený/vyhúleno-fašistický vodca si miesto honenia vtáka radšej reže nožom zápästie a je jediný kto tu predvádza naozajstný herecký výkon a to vravím s vedomím toho že vo filme vystupuje aj moja obľúbená Asami, ktorá je však tentoraz aj napriek tomu že má hák miesto ruky dosť nevýrazná. Karate Kill našťastie fičí a prská a Mitsutake dokáže s nevysokým rozpočtom predvádzať zaujímavé veci, aj keď som mal často pocit že vlastne len vykráda rôzne prvky z iných filmov. Samotná akcia kombinuje snahu o istý bojový realizmus s béčkovou splatter nadsázkou keď nechá hrdinu trebárs preraziť záporákovi ruku skrz krk až na druhú stranu a krv fontánkovite strieka. Spomenul by som scénu kde Asami po Terminátorsky kosí vrecohlavcov brokovnicou, súboj so samurajom v idúcom kamióne a karavanový parkour. Akcia je naviac snímaná v dlhých prehľadných záberoch, čo dnes často nedokážu ani v drahých áčkových filmoch. Takže to bolo fajn, ale asi by to chcelo ešte viac pritlačiť na hoblík aby to bolo viac pamätihodné. ()