La noche del Virgen

• angličtina The Night of the Virgin

Morholt

Oni už oba hlavní představitelé vypadají úchylně hororově, ale nenapadlo mě, že to bude až tak moc. Většinu času je to vlastně takový trdlování po zavšivenym bytě, kde se on třeba vyhoní nad fotoalbem, potažmo si ona strčí telefon mezi nohy, ale i když to působí po celou dobu zvráceně, je to pořád v mezích normy. Totální peklo přijde s prdelním porodem, u kterého se mi regulérně zvednul kufr. No a pak už to bylo do konce filmu jen o řvaní, blití, chrlení sraček, chrlení krve a tahání za pupeční šňůru. 75% ()

fugazi

ricci.s dal 5*. To znamená, že lidi se válej v hovnech, v krvi, ve spermatu a do toho všude kolem lítaji zvratky. Nakonec celej tehle večírek vyvrcholí mužskym porodem z prdele, ze který vyleze démonický dítě. Chlápkovi u zadku ale pořád visí pupeční šňůra, za kterou ho ostatní začnou tahat po celym bytě. Ve Španělsku toho Silvestra prostě slaví jinak ... 3/10 ()

kingik

Protivně primitivní podívaná hodná černých čísel. A opravdu se nejedná o sveřepý španělský remake "prciček". Chápu deviantní režisérovo zaměření, úchylné chování trojice zúčastněných, jen nechápu, co na tom mělo být zábavného, vtipného, jakkoliv divácky rozkošného. Že ve Španělsku na Silvestra místo šampáňa tečou proudem tělní tekutiny, je sice nevšední poznatek, jen by režisér měl zvážit, zda se neuškrtit na pupeční šňůře zrůdného novorozeněte, které nechal porodit mužským řitním otvorem. Je-li tedy v zájmu diváckém, jak rodí chlap, je-li to tedy onen úchylný vrchol v zašpiněné bytové jednotce, plné švábů, pak netřeba o tom točit dvouhodinový film. Stačilo by tuto sekvenci vystřihnout, umístit ji na flash disk a jako smyčku ji pořád dokola pouštět panu režisérovi. Výběr těch nejošklivějších herců jistě podtrhne umělecký dojem dvojnásob. Komedie? Horor? To bych rád viděl, kde byl humor, napětí, zápletka, děj. Kadence sprostých slov převyšuje kadenci hnusu. Kromě toho nestandardního porodu zde nebylo nic, z čeho by divák byl konsternovaný. Dlouho se nic nedělo, to ukecané nic přerušila explicitní masturbace, pak nadávající šílenec za dveřmi, což postupně přešlo v rituál, při němž zubatec z ranku paniců (nedobrovolně) zasunul a porodil. Že vám to nedává smysl?! Nebojte, nejste v tom sami. Ten imbecil dočista zapomněl, že může z inkriminovaného bytu odejít nejednou dveřmi, nakonec šel oknem. A to nebyl spoiler. Pořádně jsem nevěděl, o čem mám psát, tak jsem recenzi neúměrně natahoval, jako režisér natahoval tenhle svůj zhmotněný vlhký sen. Vyhněte se tomu! Pusťte si něco příčetného. Pokud do filmu přece jen hodláte jít, zkuste počítat kolikrát se za film objeví genitálie. Připouštím, že právě v tom spočíval ten humor a zábava. Budete (možná) překvapeni, k jaké číselné hodnotě se dostanete. 4/10 ()

darkrobyk

Poněkud obskurní záležitost libující si v nechutnostech. Tedy vtipné mi to nepřišlo, spíše smutné drama o mladíkovi, který by rád naplnil své touhy, ale jeho představy se poněkud rozcházejí se skutečností. Poslední třetina mi připomněla tak trochu Thanatomorphose, Contracted a Kingovy sračkotchoře (Pavučina snů). Úvodní diskotéka byla až magická, závěr přetékal všemi lidskými tekutinami. Božstva v Nepálu jsou fakt divná. Ale divné filmy mám rád, tak za mě fajn. Pro okrajové publikum. ()

ricci.s

O tomto filme som predtým nemal ani šajnu, ale to, čo sa z toho vykľulo, je niečo neskutočné. Príbeh o mladíkovi, ktorý chce strašne prísť o panictvo, a napokon sa mu pošťastí. Zbalí ho totiž staršia ženská, ktorá nie len že žije so švábmi v špine, ešte je aj kňažkou akejsi tajomnej bohyne. Akonáhle chalanisko nedopatrením zmieša svoje spermie s jej “posvätnou” menštruačnou krvou, začne sa pre neho to skutočné peklo. Toľko k obsahu. Ono to síce znie dosť absurdne, ale ten film je ešte stokrát absurdnejší. Spočiatku kvantum humoru, pretože netuším, kde toho hlavného hrdinu vyhrabali, ale takýto ksicht sa často nevidí… potom horda nechutností, ku koncu už krv a zvratky striekajú na litre. Nič pre priaznivcov inteligentného humoru, a už sa neviem dočkať, keď sa do toho obujú moralisti a intelektuáli. Pre mňa jedna z najlepších hororových komédií, aké som kedy vôbec videl – a to komédie nenávidím. Šialené záverečné scény ma boleli rovnako ako hlavného hrdinu. 100% je u mňa jasných, pretože ak mám dať nejakému hororu výnimočné hodnotenie, musia sa tvorcovia totálne odtrhnúť z reťaze a dať do toho všetko. Španielom sa to podarilo. ()

• Film bodoval na rôznych filmových festivaloch a pozbieral dovedna 10 ocenení, na ďalšie 2 bol nominovaný. (Paldiny)
  • Víctor Amilibia vo filme nosí tričko s trash metalovou kapelou Metallica. (Paldiny)
  • Natočené za 20 dní s rozpočtom menej než 60 000 $. (Paldiny)