Čvirik

Ukážka z filmu 2
Animovaný / Krátkometrážny
USA, 2016, 6 min

Ptáčátko, nový krátký film společnosti Pixar Animation Studios, který režíroval Alan Barillaro a produkoval ho Marc Sondheimer, vypráví příběh hladového mláděte sluky, které se poprvé vydává z hnízda, aby u břehu hledalo potravu. Jediný problém spočívá v tom, že se potrava ukrývá v písku v místech, na kterých je břeh omýván strašidelně vyhlížejícími vlnami. (Falcon)

Ukážka z filmu 2

Zagros

Takhle má vypadat ideální kraťas pro rodiče s dětmi. Pěkné poselství dovedně předané v minimalistickém příběhu a zabaleno do krásné animace. Pokud máte děti, oceníte Ptáčátko o to více. Už se těším, jak jej pustím svým dětem. Hlavní myšlenka se mi totiž moc líbí - Ten největší strach je vždy především ve vlastní hlavě. Jsem zvědavý, jak si ji přeberou právě děti a jak na ni budou reagovat. ()

kaylin

Technicky naprosto dokonalé. Ten písek! Ty bubliny! Ta zvířata. Tohle je až neskutečná ukázka toho, co je už možné vytvořit. Ale co víc, Pixaři i v tomhle případě přišli s něčím, na co se jen hezky nekouká, ale na co chcete koukat i proto, že to je roztomilé, zábavné a má to fajn postavy. Na "hledá se Dory" se pak vyplatí opravdu jít do kina, když tohle dostanete jako předkrm. ()

Radko

Ako loviť mušličky - sám a bez mamičky? Zamýšľa sa malý vtáčik, no do zobáčiku ani máčik. Mamina ho nabáda: "Pobrežie ti hamsku dá". Ako však ísť po pláži, keď veľká vlna ho stráži? Veľká voda, veľké vlny - "Veď ja budem vody plný!". Narieka malé vtáčatko - zmoknuté ani kuriatko. Postupne sa naučí, že ho voda nemučí. Stačí sa skryť vhodne a i stravy bude hodne. Hoc malý hrdina znáša k brehu mnohé mušličky chutné, vysvetlenie jeho prerodu je naozaj trochen čudné. A tak i napriek celkovej filmu sladkosti, udelím mu len tri hodnosti. ()

venison

První část krátkometrážního animovaného snímku "Piper" se tváří jako reálný dokument ze života vodního ptactva.. PIXAR ovšem opět ukázal k čemu všemu je dobré umět správně používat vizuální efekty.. Je to poetické, je to vtipné, pohladí duši.. Za mě kraťas, kde je je asi nejvíce cítit vliv starší animátorské dílny DISNEY.. ()

easaque

-4* v poslední době vycházeli od Pixarů samé komerční ptákoviny. Ale pro změnu s touto ptáčkovinou si u mě spravily trošku reputaci. Je to milý kraťas pro celou rodinu, který je zároveň i trošku poučný - hlavně pro rodiče, ať konečně vykopnou děti z hnízda, aby se začali živit sami ;-). Našel jsem ho už i na internetu - třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

• Jedná se o druh jespáka (anglicky sandpiper). Vizuální podobnost je například možná s jespákem písečným (Calidris alba), který hnízdí v Arktidě. (Jirka_Šč)