Jarek Ostravski (Igor Chmela) je baník v strednom veku, ktorý denne fara s partiou kamarátov v bani na Ostravsku. Zvádza boje sa zatrpknutým rodičmi, život mu vie osladiť aj sestra a jej svojrázny potomok. Jedného dňa sa mu úplne zmení život. V bani si musí odskočiť, objaví tam škatuľku cigariet a zapáli si. Vďaka úniku metánu dôjde k explózii a Jarek je spolu s ostatnými baníkmi zasypaný. Stane sa ale miestnym hrdinom, pretože pomohol zachrániť svojich kolegov a kamarátov pochovaných zaživa v podzemí. Zrazu je mediálna hviezda a všetci k nemu vzhliadajú. Riaditeľ ho za odmenu povýši a musí si zvyknúť na to, že bude sedieť v kancelárii. Vďaka tomu, že sa začal pohybovať v najvyšších podnikových kruhoch, však zisťuje, že sa vedenie chystá bane uzavrieť. Jarek sa preto rozhodne s priateľmi vyhlásiť štrajk. Nikto z nich ale netuší, ako k banskému nešťastiu došlo. Kto je v skutočnosti hrdina, kto vinník a kto ničomník? (TV Markíza)

Farao607

Povídky jsou prostě skvělé, kdo by neznal alespoň jednu, dvě povídky (životní příběhy, chcete-li) Ostravaka. Tohle ale není dobré. Mohli vybrat některé mnohem a mnohem lepší a bylo by to skvělé, prostě komedie na odpočinek. Ale v tomto filmu se nepovedlo nic. Nevím jestli je to přímo tím dějem, nebo tou řečí (která tam prostě nesedla), nebo obsazením. Fakt nevím, ale nebavilo mě to. ()

Monika95

Mám problém s nářečím, jako ostatně vždycky při podobných filmech, kde se snaží parodovat různé slangy ČR. Je to moc umělé, takto prostě Ostraváci nemluví, možná jedna herečka to docela zvládala. A vtipný to taky nějak teda nebylo. Ale vydržela jsem se dívat do konce. ()

velrybar.sk odpad!

Toš jsu rozene ostravak ale taku slataninu jsem tam neslyšel ani od staršich lidi a to je mne 51 letos .. děj filmu mno katastrofa a to neřikám z pozice rodilého ostravaka....dle mne havíř jak současné tak bývali si zasloužil vetši uznani ....ten film proste ostuda ....bohužel..nevytrhla to ani scenka z Věrkou Špinarovou ....budiš ji země lehká .. p.s. pražaci neumi kdakat po ostravsku a nikda nebudou :D ()

Jimclark

Tož, jedna hvězda za tu pjeknu babu v autobusu, a druha za to že to je v moji Ostravě. Víc nic, nula bodu. A při druhe reklamě to vypinam. ()

Emillia

Dobre jak cyp ! Už dlouho jsem se tak nepobavila. Je to samozřejmě trochu zveličené, ale základ odpovídá realitě. Přijďte v Karviné do hospody a uvidíte podobné týpky. Za mě super oddechovka. ()

kreyson13 odpad!

Co to kurva mělo byt do piče? To byla parodie na horníky a na Ostravu??? Kdyby všichni herci mluvili, jak jim zobák narostl, tak to byla ptákovina o ničem, která nenadchne, ale vyplní páteční večer. Ale tohle bylo strašný... ()

bratr_jezek

"Denik Ostravaka" byl fenomén, která pronikl na audio a párkrát byl čten i v televizi. Hlavní hrdina si dopřál rád nějaký ten alkohol, zašel si odreagovat na svůj milovaný Baník nebo jen tak poseděl s kamarády, pokud zrovna v dohledu nebyla nějaká přijatelná dívka. Tuto běžnou rutinu kořenila nepraktická armáda příbuzných, kořalkou nasáklí kamarádi, potřeštěné nápady a náhody. Vznikl mix historek, které člověk četl s pocitem, že něco podobného zažil, u některých ho lechtala nostalgie, u jiných se mu chvěla bránice smíchy. Přepracovat to do filmu nebylo šťastné řešení, formátu by slušel víc asi seriálový formát, mohl by vzniknout podobně zajímavý počin jakým byl Okresní přebor. Takhle jen vypreparovali základní kostru, trestuhodně nevyužili spoustu historek, které by opravdu mohly rozjet pořádnou komedii a celé to postavili na prvním setkání s "osudovou" Blankou a na údajném hrdinství, díky kterému mohli dost neúčinně kritizovat poměry, které na Ostravsku vládnou díky zavírání dolů. Dvě hvězdy si zaslouží jen hlavní postavy Igor Chmela a Zuzana Kajnarová, ostatní postavy jsou snadno zaměnitelné a jen podtrhují trapnost celého snímku. Velká škoda promarněného potenciálu dobré komedie. ()

M.C.S. odpad!

Neskutečná blbost, nudná, bez děje a humoru. O ostravském dialektu raději nemluvím. Za mě tak maximálně 5 % za snahu, která se ale nepovedla. ()

kacenkin

Filmy mají bavit a mě to pobavilo? Proč, protože Ostravu mám rád a Ostraváky ještě víc a film měl atmosféru a uvěřitelné s nadsázkou vyprávěné ostraváctví 😝 ()

MrAldridge

Jakozto ostravak bych nakopal do kuli toho, kdo toto pustil do sveta. Delat buranske trotly z lidi, kteri cele stoleti zivili svou drinou v dolech pul republiky si nic jineho, nez kulokop nezaslouzi. Navic, tak jak ty dyliny ve filmu, mluvi maximálně ostravsti morgosi, a ne normalni obyvatele. ()

andydufrsn odpad!

Mám v Ostravě pár přátel a občas se tam vyskytuju, celý ten kraj je velice svérázný, obydlený svéráznými lidmi se svéráznou mluvou, ale tohle „dílo“ ten kraj nepopisuje, ani si z něj nedělá normální legraci, dělá z Ostraváků debily. ()

Narg79

Jsem Ostravak už 40 let, ale jak mluvily ty pražačky ostravsky, tak tak jsem ještě nikdy žádnou ženu mluvit neslyšel. Dost mě to i uráželo a jejich výkon dost film srazil dolů. ()

krpik

Mě to moc nebavilo z Ostravou to nemělo nic společneho. Obsazení špatné proč proboha Kinkuč a Ježkova ? Možná to asi bavilo Pražáky ale pro Ostraváky a okolí ten film je nesmyslný . Kdo viděl v Divadle loutek v Ostravě inscenaci Ostravák Ostravský tak to bylo povedené a tyhle herci by měli v tom filmu hrát a předělat scénář a místo natáčení a za mě by to bylo povedené. Poučte se proboha chcete natáčet film o Ostravě a obyvatelích tak to dělejte pořádně a s herci co tohle umí .Pražští herci nejsou všemocní tohle nezvládnou . Film hvězda za snahu.Divadelní hra 5 * pro porovnání ()

Kralovna.Noc odpad!

Příběh o ničem, Pražáci si hrají na Ostraváky a moc jim to nejde, hlavně ta řeč..., všechny ženy se chovají jak levné děvy, což musí nutně urazit každou ženu z regionu včetně mě. ()