Jarek Ostravski (Igor Chmela) je baník v strednom veku, ktorý denne fara s partiou kamarátov v bani na Ostravsku. Zvádza boje sa zatrpknutým rodičmi, život mu vie osladiť aj sestra a jej svojrázny potomok. Jedného dňa sa mu úplne zmení život. V bani si musí odskočiť, objaví tam škatuľku cigariet a zapáli si. Vďaka úniku metánu dôjde k explózii a Jarek je spolu s ostatnými baníkmi zasypaný. Stane sa ale miestnym hrdinom, pretože pomohol zachrániť svojich kolegov a kamarátov pochovaných zaživa v podzemí. Zrazu je mediálna hviezda a všetci k nemu vzhliadajú. Riaditeľ ho za odmenu povýši a musí si zvyknúť na to, že bude sedieť v kancelárii. Vďaka tomu, že sa začal pohybovať v najvyšších podnikových kruhoch, však zisťuje, že sa vedenie chystá bane uzavrieť. Jarek sa preto rozhodne s priateľmi vyhlásiť štrajk. Nikto z nich ale netuší, ako k banskému nešťastiu došlo. Kto je v skutočnosti hrdina, kto vinník a kto ničomník? (TV Markíza)

Foltest

Opravdu trapný zážitek. Tu druhou hvězdu si Ostravak zaslouží jen proto, že to je český film a snaha o originalitu se cení. Vtipy jsou postavené na místním dialektu, což je dost slabé. Při několika scénách jsem si vyloženě říkal, co to proboha je. Postavy jsou až přehnaně groteskní a trocha vážnosti by snad neškodila. Takhle to celé jednoduše působilo prostě až moc obskurně. ()

avogrebnork odpad!

Normálně se stydím a je mi fakt trapně. Za herce, za scénáristu, za všechny kdo s tímto dílkem měli co dočinění. Myslím že i jim muselo být trapně.  Ach jo. Čím pokleslejší tím vtipnější....si zřejmě myslí autoři. ()

sun.eagle odpad!

Není nic trapnějšího než když se snaží pražák mluvit jako ostravák. Tenhle pokus dokonce zfilmovat, může napadnout snad jenom retarda. ()